Sluzenje vojaskega roka

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
edina korist od vojske je za tiste, ki so napravili izpit C in E kategorije. vse ostalo je izguba časa.
sicer pa se za to ali pa katero drugo državo ( politike ) noben normlan ne bo boril.
tisti, ki pa imajo veselje crkniti za politike pa se sami javijo
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:

sicer pa se za to ali pa katero drugo državo ( politike ) noben normlan ne bo boril.
tisti, ki pa imajo veselje crkniti za politike pa se sami javijo
to je pa že druga zadeva. In res je.

kategorije so bile pa + ja...
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.158
3.088
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:

tisti, ki pa imajo veselje crkniti za politike pa se sami javijo

Vsi isti kot Sirski begunci.
Kdo bo sprejemal, ko bo zaropotalo? Zahod bo takrat že zapolnjen z aktualnimi begunci.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Vso mladino obvezno v vojsko za 2 leti po potrebi še več, take problematične pod strogi režim tak kot ga imajo specialne enote in potem bo mir.V šolo uvesti nazaj obramboslovje in obvezno usposabljanje po šoli za vse ki niso sposobni za vojsko.!
Vse ostalo je brezpredmetno, vendar je vprašanje kdo bo to financiral.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.158
3.088
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Vso mladino obvezno v vojsko za 2 leti po potrebi še več, take problematične pod strogi režim tak kot ga imajo specialne enote in potem bo mir.V šolo uvesti nazaj obramboslovje in obvezno usposabljanje po šoli za vse ki niso sposobni za vojsko.!
Vse ostalo je brezpredmetno, vendar je vprašanje kdo bo to financiral.

Begunci bodo s svojim delom financirali našo vojsko.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Ksz
Berem naj se navadijo ubogat...
Sam sem odklonil ukaz, ne ker nisem hotel, ampak ko te en popoldan preganjajo sem pa tja, pa daj to pa daj ono, in drug dan spet od vseh si zaželijo da bi ponovno ti nekaj delal, drugi pa , no ravno svirali kur*u ne ampak pretegnili se pa tudi ne bi...
No takrat sem odklonil ukaz, lepo napisal kaj in kako...
Zagrožena kazen od 2 mesecev do 5 let zapora...
Fasal sem vikend.

Dejstvo je, da če si ti trmast te tudi v vojski ne bodo spremenili. Vem, tudi danes mi ni problem "sprejet ukaz" ampak naj bo nekaj pametnega al pa...

Mogoče je dejstvo to, da sem služil pri tabornikih, v prejšnji bi verjetno res fasal "vikend"...

Vojska, mogoče nekaj takega da ti pokažejo, te naučijo ravnanja z orožjem, da te naučijo "preživetja"...
Ni treba da te učijo zlaganja postelje na kocko, pa v omarici zloženo na 2 prsta. Če se tega sam nisi prej navadil boš tudi potem imel podoben pogled na svet kot prej. Pa 3 mesece stražit prazna skladišča, nepotrebno...

Aja, na vseh streljanjih z minometom kar smo jih imeli sem bil zavarovanje, tko da...
S puško pa pištolo sem pa znal dovolj dobro pociljat...
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
V jla mi verjetno kaj takega ne bi padlo niti na misel
smile-1.gif

Ampak vedno sem se postavil zase, pa če je prav al ne, je*at v glavo z nekimi glupimi forami... To ni bilo ravno zame.
Kot pravim, v četi nas je bilo nekaj čez 50 mislim, čistil (pa ni se šlo za sekret al kaj podobnega v tem primeru) bi jim pa jaz pa še en. Zakaj dežurni ni predlagal koga drugega, pa makar mene naslednji teden al karkol? Mogoče sem mu šel na živce, kaj pa vem. Sam...
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Ce vojska ne zna pritisnit na drzavo, pol jim itak ni pomoci. Ce ze ni denarja in kadrov, je to cenejsa varianta, kot pa zaposlovati redne vojake, le-te bi potem lahko marsikatero delo prepustili "vajencem" in se posvetili cemu bolj pametnemu. Se mi zdi, da bi bila delovna doba se najmanjsi problem, sej konc koncev bi za drzavo delali. Vzgoje jim vojska itak ne bo dala, jim pa bi marsikatero delovno navado, sem preprican. Pa se marsikaterega mulca, ki misli da lohk pocne kar se mu zazdi, bi spametovalo, da temu ni tako.
Nekateri ze sedaj cakajo, da bo "padla" sluzba, za katero se je solal, oz. mu pase, ostalega sploh ne gleda.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:Vso mladino obvezno v vojsko za 2 leti po potrebi še več, take problematične pod strogi režim tak kot ga imajo specialne enote in potem bo mir.V šolo uvesti nazaj obramboslovje in obvezno usposabljanje po šoli za vse ki niso sposobni za vojsko.!
Vse ostalo je brezpredmetno, vendar je vprašanje kdo bo to financiral.
Pokojnine ukinemo, pa imamo denar za tak podvig.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Vso mladino obvezno v vojsko za 2 leti po potrebi še več, take problematične pod strogi režim tak kot ga imajo specialne enote in potem bo mir.V šolo uvesti nazaj obramboslovje in obvezno usposabljanje po šoli za vse ki niso sposobni za vojsko.!
Vse ostalo je brezpredmetno, vendar je vprašanje kdo bo to financiral.
stupid-1.gif

starci, nenasitni politiki, pohlepni tajkuni delajo peezdarije, mladci pa bi naj za njih crkavali !? ti pa si res
stupid-1.gif

kdo je imel korist od recimo vojne v vietnamu ?
kdo ima korist od vojn na bližnjem vzhodu ?
zakaj so bile balkansje vojne in kdo je imel od tega korist ?
nobene današnje vojne se ne zmaga z orožjem
ti si lepo tvojo vojsko nekam vtakni. tisti, ki pa bi radi uvedli obvezno vojaščino pa pošljite svoje otroke na fronte.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Ne se razburjat. Človek je dal predlog, jaz pa sem napisal, kako bi se dal dejansko predlog izpeljat tudi finančno
smile-1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Ce vojska ne zna pritisnit na drzavo, pol jim itak ni pomoci. Ce ze ni denarja in kadrov, je to cenejsa varianta, kot pa zaposlovati redne vojake, le-te bi potem lahko marsikatero delo prepustili "vajencem" in se posvetili cemu bolj pametnemu. Se mi zdi, da bi bila delovna doba se najmanjsi problem, sej konc koncev bi za drzavo delali. Vzgoje jim vojska itak ne bo dala, jim pa bi marsikatero delovno navado, sem preprican. Pa se marsikaterega mulca, ki misli da lohk pocne kar se mu zazdi, bi spametovalo, da temu ni tako.
Nekateri ze sedaj cakajo, da bo "padla" sluzba, za katero se je solal, oz. mu pase, ostalega sploh ne gleda.

In kako tocno naj bi "vojska" pritisnila drzavo? sploh obubozano? vojska je ze zaradi NATO obveznosti v zaostanku 0.5miljarde EUR (za opremo). Po k. principu je to "cenejsa" varianta od poklicnih vojakov? ves koliko ljudi (in denarja) je v naboru/pregledih/opremi?
bonk.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Smiselno bi bilo, da se današnjo mladino (pa malo manj mlade, tam do 32 leta) pošlje na neko osnovno vojaško usposabljanje. Da dec zna prijet puško v roke in da se naučijo ostalih zadev, kar jim je sedaj onemogočeno.

Da bi pa bila vojska (ali pač usposabljanje) nekaj, kar bi naredilo iz mladine neke osebnosti, je pa sfaljeno..škoda časa in denarja.
Že v preteklih časih so bili problemi in z naborniki in rezervisti, tako, da po tej plati kakšnih uspehov ne bi bilo pričakovati.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Kako lahko mularija komentira služenje vojaškega roka?

Treba jim je vcepit red in disciplino,ker vse po vrsti od prvega do zadnjega se jim jejbe vse po vrsti!!

To bodo spoznali,ko bodo imeli samo otroke!

Da pa svojo nevzgojo pripisujejo svojim staršem je pa samo en neumen izgovor.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
eni še kr naprej pomišljate ob besedi "vojska" na streljanje, fronta, kri,dril, vojskovanje, tanki.... bla bla. OK. Včasih pred stoletji je bil res osnovni namen vojske takšen. Danes maj bi bilo malo drugače.
Sam sem samo mnenja, da ne bi bilo slabo mularijo poslati za določen čas (pustmo manj mlade do 32 leta. Te imajo že družine) nekam, kjer naj bi spoznali skupinsko življenje, kako naj bi vse skupaj funkcioniralo, dobro zaposliti, ...pa ne samo vojaško. Tukaj so še naravne nesreče, migranti, varovanje, kakšna podpora/pomoč civilnemu prebivalstvu tudi tehnična in seveda tudi določen del vojaških zadev. To ne bi bilo nič narobe, ker kot kaže, bodo naslednja leta pestra. Pa kot sem že napisal, mal se mladce loči od "hotela mama&ata". (sej kako sami mladci pravijo, kako so samostojni im brihtni bolj kot starši, jim to verjetno ne bi bil problem. Tud 2 leti)
evil.gif