Windows Phone 10

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
OS je že združen z namiznim, update pride hkrati, UWP aplikacija nova po defaultu dela tako na mobitelu kot desktop. Je pa res da developer lahko izbere da je zgolj za desktop če tako hoče.

WP aplikacije trenutno rešuje dejstvo, da je Windows 10 zelo uspel kot tablet OS (tržni delež 15% in raste). Če narediš UWP aplikacijo za tablet pa si skoraj ziher hkrati naredil tudi za WP (če si le podporo za split screen na tabletu spisal imaš tudi že Phone UI narejen.)
 
Nazadnje urejeno:

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Jaz sem pobegnil in namesto 950xl žulim LG g5. Android se je v teh treh letih precej popravil, vsaj na tem aparatu imam tak občutek. Vse leti brez zatikanj. Programi so in jih z veseljem uporabljam. Kaj pogrešam, live titles (malce rešil z Windows launcherjem), offline maps (za trackerje). In to je to. Skratka android ni tako slab oziroma se je precej poboljšal.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
A pa zna ta Windows launcher imeti "continious scrool'. Ena najbolj tupih zadev pri Androidu so ločeni screeni, namesto continious scroola. Hočeš za dve ikoni desno poskrolat pa ti cel ekran zamenja pa izginejo vsi widgeti itd. iz primarnega ekrana.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Ne vem če te prav razumem, tukaj skrolaš vertiikalno do konca, kolikor pač imaš ikon. Če skrolaš na desno dobiš programe podobno kot pri w10 in jih skrolaš vertikalno.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Ok ja saj to sem mislil. Vsi Android louncherji, ki sem jih imel skačejo namreč po 4 ikone desno/levo oziroma gor/dol. Nisem še nikoli našel scrolable home screena, tale tvoj očitno to je.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Meni se pa zadnji teden non-stop nekaj zatika, melje v ozadju, tako da se se kaksenkrat vse skupaj za par sekund zaustavi. Vceraj se mi je 3x resetiral. Instagram je popolnoma neuporaben, ker se sploh ne odziva zadnje 3 dni. Se kar zaustavi nekje. Nenavadno.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik mat pravi:
Kaj pogrešam, live titles (malce rešil z Windows launcherjem), offline maps (za trackerje). In to je to. Skratka android ni tako slab oziroma se je precej poboljšal.

Saj Google Maps ima offline varianto (Območja brez povezave).
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Vem, samo ko grem na dopust, ponavadi potujem, in ne vem kje vse bom. Tako da mi to ne pride u poštev. Rabim pa pri tracking programih(Endomondo). Za navigacijo imam na Androidu že nekaj časa plačan Sygic.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
A v Edgu obstaja kaksen nacin, da scrollas na dno strani? End in Home, pa PgDn in PgUp?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Par dni nazaj sem bil v Italiji v veliki trgovini z elektronskimi napravami. Se da tam včasih dobiti kar dobre zadeve za ugoden denar. Windows Phone telefonov sploh nimajo več v ponudbi. Če je pa to kakšen znak o prihodnosti WP, pa ne vem...
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.268
6.522
113
Dokler ne bo surface phone, ne bo nič. Saj ne rabimo mase, samo kvaliteto, tako kot surface ali pa surface book.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Danes zjutraj, reset, reset, nato se je ugasnil, reset, reset. Cim sem ga hotel uporabit je sel v reset. Nato sem ga priklopil na polnilec in se je umirli.
frown-1.gif
?!? Shranim fotke in hard reset.