Oprema

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, grelec lahko obdrzis, samo termostat si zrihtaj
wink-1.gif


Ravnokar sem dobil kitajski ph-meter, zraven sta dva praska za kalibracijo. Kako pogosto je treba zadevo kalibrirat in ali lahko te praske v tekoci obliki shranis ali moras imet vsakic svezo raztopino?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
No, grelec lahko obdrzis, samo termostat si zrihtaj
wink-1.gif


Ravnokar sem dobil kitajski ph-meter, zraven sta dva praska za kalibracijo. Kako pogosto je treba zadevo kalibrirat in ali lahko te praske v tekoci obliki shranis ali moras imet vsakic svezo raztopino?

Jaz jih hranim. Kalibriram pa pred vsako uporabo, ker ti kitajci kažejo enkrat tako, drugič drugače...
 

machnau

Pripravnik
5. apr 2015
40
0
6
Je potrebno, samo rabiš manj cevi in veliko lažje je dobit pivo z količino pene ki ti je ok...
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik machnau pravi:
Je potrebno, samo rabiš manj cevi in veliko lažje je dobit pivo z količino pene ki ti je ok...

Nobene cevi ne rabis. Pipo z regulatorjem lahko namontiras direkt na sod in deluje odlicno.
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
No, grelec lahko obdrzis, samo termostat si zrihtaj
wink-1.gif


Ravnokar sem dobil kitajski ph-meter, zraven sta dva praska za kalibracijo. Kako pogosto je treba zadevo kalibrirat in ali lahko te praske v tekoci obliki shranis ali moras imet vsakic svezo raztopino?

Jaz kitajski pH meter kalibriram kar z radensko ali kokakolo. Nekaj kar je pri roki. Je pa kalibracija dokaj počasna (vrednost se počasi stabilizira), meritve same drozge pa potekajo dokaj hitro.

pH radenske sem dobil tukaj.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ksz.

Jaz pa počasi zaključujem svojo opremo. Tekom prejšnjega tedna sem iz enega (30l) sodčka v zvezdo odrezal dno, čez dal inox mrežico, prevrtal, tako da ima "nogice", da ne sedi čisto na zunanjem sodu...
2562254-thumb_IMG_5452_1024.jpg
 

Priponke

  • 2562254-thumb_IMG_5452_1024.jpg
    2562254-thumb_IMG_5452_1024.jpg
    176,1 KB · Ogledi: 220

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
...in skuhal testno rundo
aplauz.gif


Zunanji sodček je 50l, notranji 30l, spodaj električno grelo in obtočna črpalka. Efektivnost mi je, pri enaki količini žita in BIAB prišla 65%, zdaj s temle, enak recept in enaka količina 80%.
2562256-thumb_IMG_5494_1024.jpg
 

Priponke

  • 2562256-thumb_IMG_5494_1024.jpg
    2562256-thumb_IMG_5494_1024.jpg
    179,2 KB · Ogledi: 227

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Upam, da ni nič narobe, če predstavim na kratko tukaj svoj izdelek (Hapi Brew). Delam aplikacijo, oz. dolgoročno celo platformo, po vzoru Brewer's Friend in Beersmith ampak veliko bolj prijazno za začetnike, predvsem tiste, ki kupijo Grainfather, Braumeister, ali nek podoben izdelek.

Ta projekt sem začel, ker sem precej razočaran nad aplikacijo Grainfather na Androidu in je sedaj v tej fazi zamenjava za njo, saj delam na tem samo v prostem času po službi in ne gre ravno s svetlobno hitrostjo
smile-1.gif
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik zoki pravi:
Upam, da ni nič narobe, če predstavim na kratko tukaj svoj izdelek (Hapi Brew). Delam aplikacijo, oz. dolgoročno celo platformo, po vzoru Brewer's Friend in Beersmith ampak veliko bolj prijazno za začetnike, predvsem tiste, ki kupijo Grainfather, Braumeister, ali nek podoben izdelek.

Ta projekt sem začel, ker sem precej razočaran nad aplikacijo Grainfather na Androidu in je sedaj v tej fazi zamenjava za njo, saj delam na tem samo v prostem času po službi in ne gre ravno s svetlobno hitrostjo
smile-1.gif

Kapo dol...
priden.gif
Stestiram takoj ko bo mogoče...
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Kje bi lahko kupil kakšno hladilno torbo, da bi jo predelal v mash tun. Vem, da je Utiševalec v neki temi napisal, da jo je on kupil v Eurospinu za 8€ ampak jaz trenutno iščem po internetu in vidim same take za 40€+
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Predvidevam da boš zadevo pustil na Androidu in ne boš delal duplikata za iOS? ...ali si mogoče zastavil zadevo kot webapp in lahko tudi na ogriženem jabku sprobamo zadeve
smile-1.gif
Torej tole je smiselno uporabljat kot Beersmith app, ali si mislil zadevo tudi na kak HW polinkat, da ti nastavlja mash profil ipd.?
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Jaz definitivno ne bom delal za iOS, ker ne vem
smile-1.gif
Če bo dovolj interesa se pa bo naredilo.

Takoj ko zaključim še s par malenkostmi in izdam verzijo 1.0 grem delat spletni del, ki bo zelo podoben mobilni aplikaciji, tudi z vsemi funkcionalnostmi in realtime sinhronizacijo med spletnim delom in mobilno aplikacijo. Pol je v planu še podpora za spremljanje fermentacije (iSpindel) in še marsikaj imam na seznamu...

Tole je trenutno zamenjava za Grainfather app. Da bo podpora za vse kar imata Beersmith in Brewer's Friend pa je dolgoročni plan.

Za nadzor HW-ja imam trenutno samo idejo da bi podprl Grainfather Connect, če dobim protokol, nočem ga reverse engineerat
rolleyes-1.gif
Ostalih niti ne poznam, sem še niti ne leto dni v tem "biznisu".

Zaključek je tak, da imam idej ogromno, vse pa bo odvisno od interesa uporabnikov. Če ga bo dovolj se bo naredilo marsikaj, če ne pa pač ne
smile-1.gif