Celovški dvori

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Pozdravljeni,

imam vprašanje gelde Celovških dvorov in sicer nakup stanovanja...

Pomislek imam v tem da so to gradili ex. Vegradovci v fazi tik preden je vse hudič vzel...
Pomislek številka dve pa je v tem da je sedaj več let stalo oz. ni bilo uporabljeno...

Ali mi lahko pove kdo kaj več, mogoce ima kdo kaj več informacij? Kakšno je vaše mnenje?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.339
113
hmm, ko se je delalo, se ni nič kaj lepega vedelo povedati. zdaj to preverjati je težko, ko je za fasado skrito in zametano. v kamniku vem, da je v enem stanovanju (je vegrad gradil za stanovanjski sklad) šli strop in tla v konus. Oboje je viselo. pa so bile talne obloge seveda že notri. pa polno malenkosti takih in drugačnih... potem je šlo pa vse samo na slabše in celovški dvori so, kolikor vem, prišli kasneje. Vegrad ga je na veliko sral še preden so šli zugrund. malo poglej, če kje vlaga ven udarja (to se pa zdaj že lepo vidi) pa kej odpada. mene bi še najbolj iztirilo kaj takega, kar je težko sanirati. Kake inštalacije načeloma že poštimaš, sploh pa če imaš itak na novo namen delati. Najverjetneje bi pa enega gradbenika z izkušnjami s seboj privlekla (kakega ki dela kot kaki nadzorni, ki gre ponavadi skozi vse faze gradnje, ne samo posamične) in mu plačala kako uro, da si stvar ogleda, pokomentira in oceni, koliko bi kaka sanacija stala, v kolikor bi bila potrebna. Da malo dobiš filing, koliko bi te lahko še eventuelno stalo, da stvar v red spraviš, v kolikor bi se izkazalo, da ni vse narejeno kot bi moralo biti.

kaj pa tlorisi, ti odgovarajajo? Jaz sem jih sicer ene par videla in je bilo za zjokat. Shramba pri kuhinji večja od otroške sobe. hodnik na hodnik - sobice pa nikakve, kvadrati, ki si jih plačal kot uporabne so se pa kopičili.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.671
6.227
113
No DUTB je zadnjo transo stanovanj pred prodajo tudi prenovil (ne vem v kakem obsegu)... Ker so enostavno izracunali da bodo tako vec denarja ven potegnili kot ce prodajajo v originalnem stanju. Pa kak teden nazaj ko sem bil tam so tudi delavci nekaj delali na obmocju zadnje lamele stanovanj
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
To so naredili zato, da so zamaskirali fajhtne stene in podobna sranja
wink-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Pri kolegu je vlažno, stene napokane in so morali popravljati, posmodilo se iz ene vtičnice, razporeditev res butasta, kleti so visoke a ekstra ozke (neuporabno).
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kakšna je pa situacija z okoliškimi sosedi, kriminalnom, vlomi, krajami itd..?

Sedaj živim čez cesto, v garaži pod blokom so lani pokradli gume in avtoradije iz avtov... višje gor pr šparu tud tu pa tam vlomijo v avto ponoči, ker se zjuztri vidi sesuta šajba na parkingu...

Konkrretno v bloku kjer živim je 10 štukov vsak štuk ima levo in desno krilo, dejansko so konstantno vlamljali v vsa krila sploh višje, dokler si niso sosedi znotraj krila naredili da imajo vhod v krilo na kljuc... in pa seveda druga vrata ali več ključavnic....

pomoje je "kriminal" v Lj povosd,,,....
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
mene je zmotilo to, da je bilo oglaševano kao 150 m2, potem se je pa izkazalo, da je pol od tega nepokrite terase (faktor bi moral bit 0,25). V glavnem nateg.Cena je bila polna.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.671
6.227
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kakšna je pa situacija z okoliškimi sosedi, kriminalnom, vlomi, krajami itd..?
Nic nad LJ povprecjem. Je pa dejstvo da je to ena najvecjih podzemnih garaz v LJ s tako razporeditvijo da jo je tezko nadzirat (mors cisto do boxa da not vidis) in se da marsikaj skrit...tko da nekaj se jih bo vedno zbiralo tam...