Se kdo opaza... ?

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja na ta način preusmeriš pozornost staršev na otroka, ki to pozornost tako krvavo potrebuje. Skratka popraviš fail staršev.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
jest pa opažam da cosmobabe recmo na cesti čedalje bolj kokodakajo, kriljo z rokami, gestikulirajo, pametujejo, neki-kao-kolnejo in se nasploh petelinjo, ko da se jim nč ne more zgodit. od tuki do nevzgojenga in zateženega sončka je milimeter
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
. Otrok ne more biti razvajen, če v popolnosti zadostiš njegovim potrebam.
V Sloveniji ima 99% otrok vse potrebe (materialne) zadoščene.
V Sloveniji 99% otrok želja nima zadoscenih..
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik Nenasiten pravi:
jest pa opažam da cosmobabe recmo na cesti čedalje bolj kokodakajo, kriljo z rokami, gestikulirajo, pametujejo, neki-kao-kolnejo in se nasploh petelinjo, ko da se jim nč ne more zgodit. od tuki do nevzgojenga in zateženega sončka je milimeter
grims-1.gif
U mater, da se bom s tabo strinjal si pa ne bi mislil. Ravno te Cosmo babe prevozijo največ rdečih luči, ker se jim za druge fučka.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Ko sem imel enak problem sem najprej trikrat opozoril očka nato dvakrat stevardeso na koncu pa eno pripeljal mulcu - seveda sem moral stevardesi, kopilotu in varnostniku pojasniti zakaj (na srečo so moje besede potrdili še trije Francozi ki so sedeli v isti vrsti), prej fotra ni bilo slišat po focki pa je kar naenkrat bil najglasnejši na avionu. Ko smo prispeli na Brnik pa še našemu policaju, ki pa na srečo ni imel pristojnosti ker se je zgodilo v mednarodnemu zračnemu prostoru in pri tujemu prevozniku - drugače bi dobil položnico zaradi "posebej poniževalnega odnosa do nemočnega" v velikosti 250€.

Ce slovenski policist nima pristojnosti na zrakoplovu (za kar ni edini pogoj, da je zrakoplov slovenski, lahko je tudi tuj pa bo KZ-1 zate vseeno veljal) sploh ne bi opravljal razgovora s teboj ker - no sej a ni logicno - nima pristojnosti za to. Ampak kar sem napisal velja le za kazniva dejanja in ne za prekrske (kar bi tvoje dejanje na ozemlju RS bilo).

Dejstvo pa je, da v republiki Sloveniji ni zakona, ki bi sankcioniral "posebej poniževalnen odnos do nemočnega" z 250 EUR. Ni ga. Ce ga najdes mi ga nalimaj da se doizobrazim.

Ce pa bi to storil v trgovskem centru v LJ (da se izogneva teoretiziranju o veljavnosti KZ-1 v tujini) pa bi lahko dobil poloznico v visini 333,83 EUR zaradi krsitve drugega odstavka 6. člena ZJRM-1, ki pravi "Kdor koga udari, se kaznuje z globo od 80.000 tolarjev do 150.000 tolarjev.". Ce bi bil se med postopkom dovolj aroganten, da bi policista preprical da se bo ukvarjal s teboj, bi pa namesto poloznice zoper tebe spisali obdolzilni predlog na sodisce za prekrske kjer bi ti sodnik ob podatku, da si udaril tujega otroka ker te je zivciral, najverjetneje prisodil zgornjo mejo kazni in sicer 625,94 EUR.

Ce pa otroka udaril veckrat oz bil posebaj surov do njega, bi te pa lahko tudi kazensko ovadili zaradi storitve kaznivega dejanja po drugem odstavku 192. člena KZ-1, ki pravi:

" Starši, skrbnik, rejnik ali druga oseba, ki sili mladoletno osebo k pretiranemu delu ali k delu, ki ni primerno njeni starosti ali k opuščanju dela, ali jo iz koristoljubnosti navaja k beračenju ali drugim dejanjem, ki so škodljiva za njen razvoj, ali z njo surovo ravna ali jo trpinči, se kaznuje z zaporom do petih let."

Ampak ob vsem znanju borilnih vescin bi prej verjetno ze tudi policaje nalomil in se z znanjem prezivetja v naravi umaknil v kocevske gozdove kamor te nihce ne bi upal prit iskat.

Mal_si_nabijal.press
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Ko sem imel enak problem sem najprej trikrat opozoril očka nato dvakrat stevardeso na koncu pa eno pripeljal mulcu - seveda sem moral stevardesi, kopilotu in varnostniku pojasniti zakaj (na srečo so moje besede potrdili še trije Francozi ki so sedeli v isti vrsti), prej fotra ni bilo slišat po focki pa je kar naenkrat bil najglasnejši na avionu. Ko smo prispeli na Brnik pa še našemu policaju, ki pa na srečo ni imel pristojnosti ker se je zgodilo v mednarodnemu zračnemu prostoru in pri tujemu prevozniku - drugače bi dobil položnico zaradi "posebej poniževalnega odnosa do nemočnega" v velikosti 250€.

Nič nisi narobe naredil, le cilj akcije je bil napačen. Drugič pripelji eno fotru najprej.
wink-1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Ko sem imel enak problem sem najprej trikrat opozoril očka nato dvakrat stevardeso na koncu pa eno pripeljal mulcu - seveda sem moral stevardesi, kopilotu in varnostniku pojasniti zakaj (na srečo so moje besede potrdili še trije Francozi ki so sedeli v isti vrsti), prej fotra ni bilo slišat po focki pa je kar naenkrat bil najglasnejši na avionu. Ko smo prispeli na Brnik pa še našemu policaju, ki pa na srečo ni imel pristojnosti ker se je zgodilo v mednarodnemu zračnemu prostoru in pri tujemu prevozniku - drugače bi dobil položnico zaradi "posebej poniževalnega odnosa do nemočnega" v velikosti 250€.

Nič nisi narobe naredil, le cilj akcije je bil napačen. Drugič pripelji eno fotru najprej.
wink-1.gif

Ekzekli, bi samo fotru rekel, da vsakič, ko bo sonček brcnil v tvoj stol, boš stisnil eno fotru, pa naj se zmenita potem s frocom kaj in kako.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
KSZ, samo upam, da vsi vzgojni eksperti in dejanski nestrpneži, ki radi uporabljate silo nimate otrok, da bi jih direktno travmatizirali in da sploh nimate dostopa do otrok.

Kot sem rekel, vaša uporaba sile je primerljiva z nekom ki strelja mimo vas z namenom pomiritve. Zagotovo bi se pomirili, od strahu. Na zunaj, v vas pa bi morda vrelo, ali pa bi si pripisali neko krivdo (kar je dober obet travme za prihodnosti).

Iz izkušenj povem, da starš nima 100% vpliva na vzgojo in posledično obnašanje, imam štiri in noben si ni vedenjsko podoben.

Priporočam zamaške za ušesa, sedež ob oknu in steklenico za uriniranje (da ne boste motili soseda) ali pa kar vstopnico za prvi razred, morda privat letalo.

Še vprašanje. A dojenčku, ki cel let ne more nehat jokat, bi najmanj usta prevezali?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Ko sem imel enak problem sem najprej trikrat opozoril očka nato dvakrat stevardeso na koncu pa eno pripeljal mulcu - seveda sem moral stevardesi, kopilotu in varnostniku pojasniti zakaj (na srečo so moje besede potrdili še trije Francozi ki so sedeli v isti vrsti), prej fotra ni bilo slišat po focki pa je kar naenkrat bil najglasnejši na avionu. Ko smo prispeli na Brnik pa še našemu policaju, ki pa na srečo ni imel pristojnosti ker se je zgodilo v mednarodnemu zračnemu prostoru in pri tujemu prevozniku - drugače bi dobil položnico zaradi "posebej poniževalnega odnosa do nemočnega" v velikosti 250€.

Eh ja, če bi "mojega sončka" udaril, bi nujjno medicinsko pomoč potreboval ali ti ali jaz. Tako da morda kot nasvet in opozorilo, pazi koga šamaraš da ne srečaš koga meni podobnega.

Disclaimer:
Ker se tudi sam držim mojega zadnjega nasveta, se poizkušaam izogibati vsakršnega nepotrebnega konflikta.

P. S.
Sam sicer mislim da samo trolaš, pa brez zamere
grin1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
. Otrok ne more biti razvajen, če v popolnosti zadostiš njegovim potrebam.
V Sloveniji ima 99% otrok vse potrebe (materialne) zadoščene.
V Sloveniji 99% otrok želja nima zadoscenih..

Primarne potrebe niso materialne. Ta potreba je tako zelo prenapihnjena, da še ti misliš, da bolj rabiš tablico, kot prijazno besedo.
V Sloveniji so otroci, ki jih starši pretepajo in zanemarjajo. Na drugi strani pa so otroci, ki jim starši potrebe bo ljubečem odnosu, čustveni varnosti, itd. izkazujejo z materialnimi dobrinami. Tistih vmes je vedno manj, tako, po občutku.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Še vprašanje. A dojenčku, ki cel let ne more nehat jokat, bi najmanj usta prevezali?

nimaš pojma o frocih magari maš 4...

Dojenčka utišaš v 15-30 sekundah brez vsakih problemov, razen če je res kaj hudo narobe z njim.
In tisti starš ki ima dojenčka ki ne vtihne preprosto nima pojma kaj dela.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Čist slučajno sm med višjimi pa tud na samoobrambi sem nekaj delal tako, da se tvoj poskus nebi ravno tako končal kot bi ti verjetno želel.
Če oče ne zna-noče ukrotit otroka (ko se je prižgalo opozorilo da se privežemo je sonček veselo vozil avto po prehodu!!!!) ga je pač moja blaga klofuta - zakaj je pa sonček do konca poleta (zadnji dve uri) lahko sedel mirno brez butanja v zic in brez tečnarjenja: jaz bi to jaz bi ono to ni dobro ..... tako kot je težil prve 4 ure? Zakaj je mami rekla no sedaj pa imaš, fotr pa je prvih 5 min samo sedel, ko pa je prišla mimo stevardesa pa je začel jecljaje jokicat, da sem tamalmu skoraj odtrgal glavo, tamal se pa tud zajokal ni-kar so potrdili tudi sopotniki.
Če bo kdo imel upravičeno potrebo da moje otroke disciplinira-pa četudi na grobi način-bo od mene deležen zahvale.

A na samoobrambi da si delal, fajn in pol si na otroku probal. Kakšni kre.teni se sprehajajo po svetu. Badass praviš. Tujega otroka nimaš kaj klofutat, če se zarad tega počutiš mačota tudi prav. Še enkrat, če bi udaril mojega otroka bi se ulegel, tvoja samoobramba gor ali dol. Policaj bi te moral pa uklenit.

Saj ne da ga zagovarjam, ampak kako bi pa ti poskrbel, da se brcanje v sedež neha, če te res ignorirajo tako starši kot posadka (v slednje ne verjamem, ker sem že kdaj bil v podobni situaciji in je posadka stvar rešila)? Ker to prenašat je pač nemogoče in ni opcija, da se ne neha, pa če mora nekdo iz letala letet ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Nimam pojma kako bi rešil, tujega mulca pa nimaš kaj šamarit, prej fotra, če že koga.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Še vprašanje. A dojenčku, ki cel let ne more nehat jokat, bi najmanj usta prevezali?

nimaš pojma o frocih magari maš 4...

Dojenčka utišaš v 15-30 sekundah brez vsakih problemov, razen če je res kaj hudo narobe z njim.
In tisti starš ki ima dojenčka ki ne vtihne preprosto nima pojma kaj dela.
Res? Kako? Daj razsvetli nas. Otrok na posnetku namreč ne trmari, ampak mu je hudo neprijetno.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Rešitev za utišanje otroka se med drugim skriva tudi v denarju. Daš mu bankovec pa maš mir...za par ur
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Priporočam zamaške za ušesa, sedež ob oknu in steklenico za uriniranje (da ne boste motili soseda) ali pa kar vstopnico za prvi razred, morda privat letalo.

[cenzura] ti materina, s spet nej se jest prilagajam enmu kurcu na tem svetu? enmu glupemu sončku s še bolj glupimi starši k jebenemu pamžu vse dovoljo? goni se ti in teb podobni v tri pizde materine...povsod moram že poslušat to nesnago razvajeno k se dere, serje in pametuje, brca v zic, izsiljuje za vsak ****** drek in nima absolutno nobenga spoštovanja do ničesar. kakšen šamar? na pičko direkt, začenši pr vas permisivcih glupih
grims-1.gif