Gume

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
Prišel je čas za zamenjavo gum in me zanima kaj vzet.

90% motor uporabljam v službo in domov, ostalo pa kakšno vikend "naganjanje".

Motor (Yamaha XJ6) je letnik december 2011 in so gor še prve gume. Načeloma je za zamenjat samo sprednja. Se splača samo sprednjo menjavat al naj raje obe?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Odvisno od modela. Primer uspešne Dunlopke Roadsmart 2, kjer prednja odvodnjava za zadnjo. Meni je vedno uspelo obe obrabiti "skoraj" hkrati, tako da sem vedno menjal set.

roadsmart2.jpg


Vidim, da je že model 3 zunaj, toliko kilometrov zdržijo te gume, da še serijam ne sledim
grin1.gif
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Ravno danes namontiral RoadSmart III

Z dvojko sem naredil 14k km. Motor ima 260kg. Polovica km v dvoje.

RS III so zaenkrat odlicne, motor je lahko vodljiv, sprednja guma ima vec radiusa in v ovinek bolj "not pade"
 

Priponke

  • 2419134-image.jpeg
    117,5 KB · Ogledi: 272
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Nobody pravi:
Prišel je čas za zamenjavo gum in me zanima kaj vzet.

90% motor uporabljam v službo in domov, ostalo pa kakšno vikend "naganjanje".

Motor (Yamaha XJ6) je letnik december 2011 in so gor še prve gume. Načeloma je za zamenjat samo sprednja. Se splača samo sprednjo menjavat al naj raje obe?

Podpiraj naše znanje

Mitas Sportforce+ , poleg tega da je džabe
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Odvisno kaki maxiscooter. Jest na svoji Yamahi imam trenutno Pirelli Diablo scooter. Odlična zadeva. Čisto nekaj drugega kot prejšnje Dunlop Scootsmart. Načeloma Pirelli diablo scooter in Metzeler Feelfree, sta bolj mehki gumi za nekaj manj kilometrov, ampak držita noro. metzeler naj bi bil še za odtenek mehkejši. Dunlop Scootsmart trda guma, ne priporočam. Morda samo, če narediš toliko km, da jo v eni sezoni zgoniš, ker drugo sezono že drsi, posebej po mokrem (je pa daleč najcenejša). Vulkanizerji priporočajo še Mitas (sava), odlična guma, ki bo moja naslednja. Za kakim Bridgestone, Michelin nimam izkušenj, ma pa slednje moj foter in pravi da je zadovoljen. Ampak vozi bolj penzionistično

Priporočam, da greš na kak specifičen forum za svojega maxiscooterja. Jest sem informacije iskal na Majesty USA forumu, kjer je en možak z Majesty pridelal več kot 150.000 milj. Ter probal praktično vse gume razen Mitask, ki jih (še) ni na USA trgu. Najbolj priporoča Pirelli in Metzeler za ta tip skuterja. Zaradi dobavljivosti sem vzel Pirelli, drugače bi Metzeler. Je pa v vsakem primeru za sporbat še Mitas.
 
Nazadnje urejeno:

bor

Pripravnik
1. dec 2007
106
0
16
Za Dunlop Scootsmart se strinjam, da ni dobra izbira.Dokler je nova drži dobro,proti koncu živlenske dobe pa vedno slabše.
Najbolj zadovoljen sem bil z Michelin CityGrip (Maxi-Piaggio X9 500)
 

makedonc

Pripravnik
4. okt 2007
141
5
18
Evo kupil sem Savske (mitas) gre se za Aprilio Atlantic, z montažo 117€. Pa poročam kako se obnesejo.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
27
48
ksz

Včeraj sem končno šel po nove gume in po nasvetu prodajalca pri Širniku kupil Metzeler Roadtec Z8 Sport Touring.

Po vožnji iz Radelj do Maribora sem presenečen nad vožnjo proti Bridgestone BT21, ki so bile na motorju serijsko. V ovikih deluje motor bolj stabilno in neprimerno lepše potegnejo v ovinek že ob manjšem nagibu. Pri Bridgestone sem vedno imel občutek, da motor plava na gumah.

No, en dan pred menjavo gum pa se mi je zgodilo to
grin1.gif


2016-06-22-201944.jpg
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kaksen nasvet kje v LJ vzeti gume za cestaka z premontazo? Zelja je po mehki gumi, saj se dela bolj malo kilometrov in raj vidim da drži kot je treba.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Citat:
Uporabnik bor pravi:
Najbolj zadovoljen sem bil z Michelin CityGrip (Maxi-Piaggio X9 500)

zanimivo. Meni so pa city grip katastrofa. Ful preveč jo je vleklo sem in tja preko raznih zalivk, kolesnic itd. Nikoli ni šla mirno.
Zdaj imam mitas mc38 max scoot in gre mirno
 

multistrada

Zelenc'
27. mar 2012
7
0
1
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Kaksen nasvet kje v LJ vzeti gume za cestaka z premontazo? Zelja je po mehki gumi, saj se dela bolj malo kilometrov in raj vidim da drži kot je treba.

Če ti ni predaleč: servis Elisa v Domžalah. Mi2 jim svoje motorje zaupava za servisiranje že več kot 15 let.
zmaga.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Še en glas za Pirelli Diablo scooter, sicer jih imam na runnerju VX (torej lahkokategornik), oprijem je neverjeten.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Kaksen nasvet kje v LJ vzeti gume za cestaka z premontazo? Zelja je po mehki gumi, saj se dela bolj malo kilometrov in raj vidim da drži kot je treba.
Kolko sportna? Jaz sem trenutno vzel Metzeler M7RR - sicer ni cestak, je pa vseeno 160 KM. Na prejsnjem motorju (150 KM) sem par let vozil Dunlop Sportsmart 1 in 2 ter bil zadovoljen. Nardil tam okoli 5000 km z enim kompletom.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Saj bo zgleda kar Sportsmart 2 sel gor.
Pazi samo ker je zdaj novi model zunaj...Sportsmart 2 Max. Da ne bos preplacal prejsnji model. Ki je pa tudi cisto dovolj dober.
 

scenic

Zelenc'
4. dec 2007
13
1
3
Boste rekli, da Piaggio MP3 250 LT ni motor z City Grip sem v dveh sezonah naredil 12000 km pa se jim na zunaj nic ne vidi tudi pelje se v redu verjetno bodo se za to sezono sem v dilemi kaj naredit, ni pa tu nekih velikih hitrosti je pa dobro, da drzi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Mp3 300 yourban, city grip pri 9k km. Tak, da nevem kak maš lahko ti 12k km pa, da se nič ne vidi.

idu-145934.jpg