Prometna nesreča - zavesa?

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
danes sem gledal v kranju, kjer se je en mladenič ubil z motorjem (naj počiva v miru, če je bil kriv ali ne...) kraj nesreče. policajev cel kup, dva kombija in dva avta, cesta povsem zaprta, truplo pokrito, a okoli pa ZIJAAAAAAAl, kot da jim plačujejo prodajanje zijal. ja, se posipam s pepelom, tudi sam se gledal, kaj je to en cirkus na cesti, ker sem šel po boljšo polovico. a med zijalami pol otrok, pa kot sem gledal, so še kar prihajali. v spremstvu staršev. ma daj no, kot včasih ko so bila obešanja javna stvar.
kdaj bo policija te stvari lepo zakrila pa naj se folk na glaavo meče, ker ne more videti...poba je bil itak že pokrit. kaj bi bilo, če bi bil razmesarjen po celi cesti? bi mulčki lepo mirno jedli kokice naprej? (ah, če že desetletniki nabijajo doom in podobne krvave mineštre po peceju, potem to ni nič takega, kajne...)
če so na avtocestah začeli...?
ps. ja, naj policija opravi opravi svoje delo (meritve ipd), a to lahko tudi deloma zakrito naredi...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
pomoje je krivo pomankanje kadra...

firbca pa ne mores ustavit... taki pač smo, ce nebi bili radovedni, nebi tako napredovali...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
v opozorilo drugim, da bolj pazijo
confused-1.gif

preveč je nesreč
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V petek se peljem iz LJ proti Vrhniki in malo pred cestnino kolona in potem še cca dober kilometer, ker je moral butast folk na prehitevalcu gledat kako gasilci na kontra strani izven AC gasijo travo. Mamu jim,... pa ne gasilcem!
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Mislim da ste bila kar vsa zijala skupinsko vsako zase prepričana da ste med vsemi zijali edino zijalo, upravičeno do zijanja. Kaj bi zavesa rešila? Kaj bi naredil z zaveso v primeru izpred desetih let ko sta se na primskovem albanca iz luknje rasfookala po celi njivi. Posebej za vsak del telesa postavil zaveso. Pograbil čreve na kupček? Pa še eno okol avta v katerem sta bila stara dva, ki tudi nista zgledala najlepše. Zijala bi se pač bolj potrudila. Oziroma zijala pač v zaveso namesto polivinil.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.226
113
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
danes sem gledal v kranju, kjer se je en mladenič ubil z motorjem (naj počiva v miru, če je bil kriv ali ne...) kraj nesreče. policajev cel kup, dva kombija in dva avta, cesta povsem zaprta, truplo pokrito, a okoli pa ZIJAAAAAAAl, kot da jim plačujejo prodajanje zijal. ja, se posipam s pepelom, tudi sam se gledal, kaj je to en cirkus na cesti, ker sem šel po boljšo polovico. a med zijalami pol otrok, pa kot sem gledal, so še kar prihajali. v spremstvu staršev. ma daj no, kot včasih ko so bila obešanja javna stvar.
kdaj bo policija te stvari lepo zakrila pa naj se folk na glaavo meče, ker ne more videti...poba je bil itak že pokrit. kaj bi bilo, če bi bil razmesarjen po celi cesti? bi mulčki lepo mirno jedli kokice naprej? (ah, če že desetletniki nabijajo doom in podobne krvave mineštre po peceju, potem to ni nič takega, kajne...)
če so na avtocestah začeli...?
ps. ja, naj policija opravi opravi svoje delo (meritve ipd), a to lahko tudi deloma zakrito naredi...
Neizvedljivo. Policijska patrulja ima ze sedaj toliko robe s sabo da so zaceli na caddyje saltat da vse not dajo...kdo bi se zavese s sabo vozil... je pa obvezna oprema vsake patrulje mrliski prt.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Ksz
Mah enkrat bi moral uprizorit nesrečo, pa vse firbce obvezno povabiti na reševanje ponesrecencev oziroma ogled in premikanje(pobiranje) trupla.
Pa da bi bil nekaj kaj minut na drugi strani "zavese". Me zanma kako dolgo bi se potem opazovali nesrečo (po izvedeni pomoči pri pobiranju "trupla")
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hanzi, ja ta "šok" terapija mislim, da bi bila zadostna za vse te firbce. drugače sem bolj mislil na mularijo, starejši že mogoče več prenesemo. otrokom pa naj bo prihranjeno. v idealnem svetu...
jello, nekaj je zijati z namenom, torej da greš zavestno tja pol ure (ali več) in buljiti/zijati/opravljati s sosedo kot pa "zijati" mimogrede, ker si pač tam z avtom in greš nazaj domov.
no ja...sem dobil odgovor od policaja.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Ne vem zakaj se redarjev ne pokliče in popišejo vse firbce? :D
Redarji že tako nič ne delajo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Ne vem zakaj se redarjev ne pokliče in popišejo vse firbce? :D
Redarji že tako nič ne delajo.

In zakaj bi jih popisali? Ali je prepovedano iti mimo... in se ozreti na kraj nesrece? OK, ce ovira delo resevalcev je drugo, ce pa samo stoji ob cesti in gleda, pa se mi zdi, da to ni prepovedano... Ali pac?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
A to je sedaj kakšna nova oblika popisa prebivalstva by jado ?

Firbcajo sicer lahko, tako da .... Kot je Jest napisal.
Ko pa enkrat zaradi tega firbcanja pride do nesreče, zastoja, oviranje prometa ....takrat pa se že lahko najde kak člen po katerem bi bil mozen "popis".

Aja, pa na Alterju ne zijamo ob nesrečah. Se obrnemo vstran , kljub temu če bi nekdo vpil na pomoč.
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik Jado pravi:je pa to del kjer je omejitev 50 in pri 50 motorist dvomim, da umre, ali pač?
Dost je da po stopnicah padeš..., ali pa tudi na ravnem, sam robnik mora biti na pravem mestu..., pa velik smole, če že ne pomanjkanje sreče...
Pred leti en znan kolesar, po makadamu v ovinku v domačina, samo moder je ratal..., pa dvomim da je bilo 50...
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Pred leti je en znan kolesar kar konkretno prletu po gozdni poti.
Ce bi se tu motorist peljal po omejitvi, bi bil zdele živ.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.226
113
Ni nujno. Ce motoristi zadane avto v bok ima lepe sanse da s prsnim kosem prileti v predel strehe. Pri 50km/h je udarec v prsni kos dovolj mocan da mu ustavi srce.

Zato je izjemno pomembno, da ce vidimo motorista, ki je navzven cel (da ni cel raztrgan oz raztelesen) in ne diha, da se takoj zacne s postopki ozivljanja.

Nekaj let nazaj je 100m od moje hise umrl motorist za katerega je izvedenec izracunal da se je v trenutku trka peljal 54km/h Narkoman ga je izsilil v zadnjem trenutku in tudi bremzat ni mogel . Mislim da je zanj bil usoden zlom tilnika.

Ni vedno hitrost kriva. In ne, ne potrebujemo novih omejitev, kazni in se dodatnih radarjev. Mi rabimo vzgojo in zavedanje da se bodo sadovi zeli cez 10 let in ne jutri.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kaj pa je narobe z gledanjem nesreče, če pri tem ne ovirajo reševalcev? Zakaj imajo pa pred policijo pano z slikami nesreč, pa zakaj jih po TV kaže recimo pri dnevniku?

Po moje ima firbcanje lahko samo vzgojni učinek. Kermu pa ne paše pa pač ne firbca.