Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

techgirl92

Zelenc'
20. mar 2017
9
0
1
Živjo,
še ena čisto sveža kodica: MGML9WYMCJ

use it well
wink-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Citat:
Obvestilo o ukinitvi storitve Hangar mapa
( 20.03.2017 )

Obveščamo vas, da z dnem 20. 04. 2017 ukinjamo storitev Hangar Mapa in s tem dnem prenehajo veljati tudi Posebni pogoji rabe storitve Hangar Mapa.

Vsem dosedanjim uporabnikom svetujemo uporabo storitve Koofr, kjer boste lahko še naprej uporabljali vse prednosti in zmožnosti, ki ste jih poznali doslej, hkrati pa odkrili nekaj novih. Izkoristite tudi dodatno in enostavno zmožnost samodejnega prenosa obstoječih datotek neposredno iz Hangar Mape v vaš Koofr račun. Za vse Si.mobilove naročnike velja tudi posebna ugodnost, ki vam prinese 5 GB dodatnega prostora. Več informacij o samodejnem prenosu in posebni ugodnosti najdete na povezavi www.koofr.si/posebna-ugodnost.

Podatke uporabnikov storitve Hangar Mapa, ki se ne bodo odločili za prehod na storitev Koofr oziroma podatkov ne bodo prenesli drugam, bomo hranili še 6 mesecev po ukinitvi storitve Hangar Mapa, do 20.10.2017. V tem obdobju bodo vsi uporabniki imeli še omogočen prenos podatkov prek zgornje povezave na storitev Koofr. Po tem obdobju bodo podatki izbrisani.

Obstoječi naročniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, imajo pravico, da v 30 dneh od obvestila o spremembi brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni, odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Navedeno ne vpliva na in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti teh naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov. Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo Si.mobilu povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, Si.mobil pa mu bo vrnil kupnino. Več informacij o spremembah je na voljo na številki Centra za pomoč uporabnikom 040 40 40 40 ali na prodajnem mestu.

vir: https://www.simobil.si/pomoc-in-informacije/obvestila/-/obvestila/2333628
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Bomo kdaj docakali posodobljen app moj simobil s prikazom date za tujino?

Tudi jaz pogrešam to. Glede na to, da ta podatek lahko vidimo na spletni strani, je to trivialno za implementirat v aplikacijo.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Pomoje je kar prav povedal, bolj je verjetno problem, da tisti, ki bi to naredili, imajo še x stvari za narediti, ki so bolj pomembne kot to. In ker je povsod ljudi vedno manj, potem take stvari ne pridejo na vrsto, tudi ker posredno ne prinašajo novih dohodkov.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Strošek izdelave take aplikacije za iOS + Android skupaj (če ne najamejo ravno najcenejšega študenta) bi bil okvirno nekje med 10k in 20k €. Očitno jim zaenkrat to ni v interesu.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Mogoče sem narobe razumel, ta aplikacija že obstaja, samo znotraj nje hoče videti določen nov podatek (data tujina).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ne vem, v kakšnem stanju je Android aplikacija... ampak iOS aplikacija je v takem stanju, da potrebuje konkretno prenovo (mogoče celo izdelavo iz nule). Ker taka, kakršna je sedaj, ne bi več prišla na App Store. Pa če se lahko verjame govoricam, bo na naslednji iOS verziji nehala delovati.

Sicer naj bi se pa Simobil sedaj preimenoval v A1 (če se še ni)... verjetno bo ceneje (in bolj praktično) za njih, če enostavno prevedejo Avstrijsko A1 aplikacijo (tako kot so to storili pri simobil now).
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Kod sem že rekel zadeva ni tako trivijalna kot se zdi,. različni bilingi, različni produkti,..
b
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Kod sem že rekel zadeva ni tako trivijalna kot se zdi,. različni bilingi, različni produkti,..
b

Morm rečt, da ne poznam ozadja in delovanja trenutne aplikacije. Glede na to, da se je aplikacija nazadnje posodobila 2015, zna biti, da bo res malo več dela.

Ampak, če je informacija na voljo v web vmesniku, lahko v končni fazi aplikacijo dodelate tako, da "potegnete" iz web vmesnika ta podatek. Ne vidim kaj bi bilo tukaj tako strašansko zakompliciranega.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
a ima ena oseba lahko dve naročnin pri simobilu?
Imam že eno naročniško in če vzamem še en nov drug paket ali sem to nov naročnik ali ne?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Mislim da lahko ma..

Ne nisi nov naročnik. Ker si že reku da si naročnik tak da ne moreš bit nov naročnik pod nobenim pogojem
wink-1.gif
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
45
28
Ljubljana
Citat:
Uporabnik TMJ pravi:
a ima ena oseba lahko dve naročnin pri simobilu?
Imam že eno naročniško in če vzamem še en nov drug paket ali sem to nov naročnik ali ne?

Lahko jih imaš tudi več kot dve, samo moraš biti saj par let pri njih da ti dovolijo imeti več naročnin (jaz jih imam 4).... Če se aktivira nova številka oziroma naredi prenos številke si aktiviral novo pogodbo in padeš v akcijo 50% off...
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Se kaj ve kdaj bo Simobil ponudi VoLTE/VoWIFI? Bi mi prislo zelo prav saj je LTE signal neprimerno boljsi od gsm/3g na moji lokaciji.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik KdoZ pravi:
Se kaj ve kdaj bo Simobil ponudi VoLTE/VoWIFI? Bi mi prislo zelo prav saj je LTE signal neprimerno boljsi od gsm/3g na moji lokaciji.
Google je v tem mesecu izdal aplikacijo s katero nalaga programsko opremo na telefon, ki je potrebuje operater za delovanje VoLTE, VoWifi ter RCS:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.ims&rdid=com.google.android.ims

Tako, da ne bo treba več čakati na novo različico Androida, da se uveljavijo nove operaterjeve nastavitve na telefonu..
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.