Katera Powerbank baterija za pametni telefon?

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

imam hoferjev powerbank, maginon...

Pa me zanima ali je ta čuden, ali se vsi powerbanki tako obnašajo;

ponoči sem dal filat telefon, zjutraj je bil napolnjen na 99% in powerbank ugasnjen. Ko sem powerbank prižgal (oz je tipka za test napolnjenosti powerbanka), je začel polnit naprej na 100%.

Ko je telefon celo noč na polnilcu, je zjutraj na 100% in ima znakec, da je priklopljen na polnilc.

Potem sem hotel polnit slušalke, katere so bile že dokaj polne, saj so se kasneje na polnilcu nehale polnit po 10min.
Powerbank jih je prej samo zaznal in se ugasnil in ni hotel polnit.

Kot, da želi polnit samo požrešne stvari in sam sebe špara.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
To je povsem normalno obnašanje; powerbank-i gredo v standby, če je premajhen izhodni tok.
Vprašanje je samo, kje je meja. Nekje 100mA bi moralo zadoščati.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Kako prepričam powerbank, da napolni prenosnik. Imam Xiaomi 10000mha, kupim tudi drugega, vendar bi rad napolnil prenosnik.
 

alter321

Zelenc'
21. feb 2017
9
0
1
Če imaš usb 3c na laptopu, potem bi šlo. Sicer pa v teoriji bi lahko imel improviziran 4x usb kabel ki bi zaporedno povezal 4 Xiaomi powerbanke, kar bi dalo 20V@2,1A in če imaš na laptopu input okoli 20V bi zadeva lahko celo funkcionirala, mogoče bi malo toka zmanjkalo. Sicer pa se kupijo tudi namenski powerbanki, ki polnijo laptop, a so bistveno dražji kot klasični usb powerbanki... Enega takih imam tudi sam, sicer bolj kitajska kvaliteta, včasih za sekundo umes prekine polnjenje sicer pa OK opravlja svoje delo, sploh učinkovitost je skoraj neverjetnih 95%+, kar potrjuje tudi gretje - je hladen je kot špricer med polnjenjem...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
OK, sem mislil, da je zadeva kaj lažja. Vidim, da sem se močno motil. Hvala obema.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Opcija bi bil step up converter ampak si omejen z močjo.. 2,1A*5V=10,5W torej bi pri 20V dobil ven max 0,5A, kar sigurno ni dovolj za laptop, ki rabi cca 4A.

Obstajajo pa powerbanki, ki imajo 19-20V izhod.

Npr tale ima (12600mAh in 19V/3.5A):
https://www.aliexpress.com/ite...2473514613.html

20V 3A 50000mAh:
https://www.amazon.co.uk/MAXOAK-50000mAh-Portable-External-Notebook-Most/dp/B00YP823NA/


20V ?A 30000mAh
https://www.amazon.co.uk/ElectriQ-Universal-Laptop-Power-Bank/dp/B01FXPGVHC/

http://www.gearbest.com/chargers/pp_171638.html

http://www.ebay.com/itm/Powera...y-/281199296785
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Še izkušnja s polnjenjem ure;
Do 99% je šlo normalno. Potem pa je ura začela na vsakih par sekund vibrirat. Sem jo raje odstranil:)

Samo tako v vednost, če se bo še kdo čudil ali pričakoval preveč:)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Hvala
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Pri urah je menda ravno tukaj problem, ker gre direkt, zato priporočajo (v navodilih tega seveda ni), da se ure polnijo preko USBjev na računalniku in se striktno odklopi med 95 in 99% napolnjenosti - tako so mi rekli.
No moja je bila zelo malo v športni uporabi, sem jo pa nosil dnevno, tako da ima v treh letih cca 100 ciklusov polnjenja (večina na stenskih telefonskih polnilcih, manjšina na računalniku) od deklariranih 500+. Zdaj je kar je - šola za drugič. Je pa res, da sem jo na PB polnil prvič.

Še epilog po pogovoru z urarjem. Če že power bank za uro, potem takega s pametnim krmiljenjem polnilnih tokov in z dvema izhodoma in polniti na tistega z manjšo močjo - v bistvu pravi, da bolj počasi se polni boljše je, ker ura sama nima vgrajenega sistema za nadzor polnitve. Pri stenskih polnilcih priporoča tiste z manj kot 1A polnilnega toka, še najboljši je računalnik.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Pri urah je menda ravno tukaj problem, ker gre direkt, zato priporočajo (v navodilih tega seveda ni), da se ure polnijo preko USBjev na računalniku in se striktno odklopi med 95 in 99% napolnjenosti - tako so mi rekli.
No moja je bila zelo malo v športni uporabi, sem jo pa nosil dnevno, tako da ima v treh letih cca 100 ciklusov polnjenja (večina na stenskih telefonskih polnilcih, manjšina na računalniku) od deklariranih 500+. Zdaj je kar je - šola za drugič. Je pa res, da sem jo na PB polnil prvič.

Še epilog po pogovoru z urarjem. Če že power bank za uro, potem takega s pametnim krmiljenjem polnilnih tokov in z dvema izhodoma in polniti na tistega z manjšo močjo - v bistvu pravi, da bolj počasi se polni boljše je, ker ura sama nima vgrajenega sistema za nadzor polnitve. Pri stenskih polnilcih priporoča tiste z manj kot 1A polnilnega toka, še najboljši je računalnik.

Pogovor z urajem? Je poleg Lečnika še kakšen urar, s katerim se lahko greš take pogovore?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Koliko dolgo se vam pa 10k mah powerbanki polnijo, ko se izpraznijo? Moj se čisto izpraznjen polni po celi dan na 1A polnilcu
 

alter321

Zelenc'
21. feb 2017
9
0
1
Ja s 1A (5W) polnilcem ti bo dolgo polnil - verjetno okoli 11ur, npr stari 10Ah Xiaomi iz spodobnega (npr. QC2) polnilca potegne kr okoli 12W s priloženim kratkim usb kablom in je napolnjen po cca 5 urah, powerbanki s QC2 in 3 vhodom pa potegnejo tudi do 18W in rabijo tudi okoli 4 ure (od cca 80% naprej ni več QC).
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Kako prepričam powerbank, da napolni prenosnik. Imam Xiaomi 10000mha, kupim tudi drugega, vendar bi rad napolnil prenosnik.

Odvisno kateri prenosnik, kolk w hoče jest. Moj Dell ima polnilec 130W, pa bi vzel tudi USB-C 60W pri 20V 3A (nobene nižje napetosti, izbirčen), dela pa menda tudi z njihovim mrežnim 45W polnilcem še paziš na obremenitev. Prodajajo en združljiv in drag 18000mAh power companion ki ima tudi USB izhod.
 

alter321

Zelenc'
21. feb 2017
9
0
1
Nobeden, nisem tako mislil, pač če je polnilec QC2 certificiran, potem je dokaj kvaliteten in zagotavlja tudi pri 5V 2A toka...Ponavadi pa QC2 polnilci v načinu 5V delujejo pri rahlo višji napetosti 5,2-5,3V za razliko od "klasičnih" 5V/2A polnilcev, ki jim pod obremenitvijo napetost (in posledično tok) praviloma pade kar dosti pod 5V (vsaj tistim, ki sem jih sam preizkusil). Višja napetost je verjetno tudi vzrok temu, da si Xiaomi 10Ah iz QC2 polnilca pri 5,3V potegne okoli 2,2A toka, seveda ob uporabi zelo kvalitetnega oz. kratkega kabla. Zanimivo, da pa za QC2 pri polni zmogljivosti, ko potegne tistih 18W lahko uporabljam čisto povprečne kitajske 1m dolge usb kable (5-pack za 2€), ki sicer ne zmorejo niti 1,7A...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
qualcom hitro polnjenje ne deluje z napravami, ki tovrstnega polnjenja ne podpirajo
 

alter321

Zelenc'
21. feb 2017
9
0
1
Tega nisem nikjer trdil..le napetost je pri polnjenju s QC polnilci par desetink volta višja od 5V (in seveda ne skoči na 9V na ne-QC napravah ) in ne počepne pod obremenitvijo, kot je to pri nekaterih standardnih 5V@2A "ne QC" polnilcih.. Lahko tesitram in poslikam kako se obnašajo različni polnilci. Imam usb power meter in AC merilec porabe, od polnilcev pa original samsungov QC2, neoriginal kitajski QC2, kvaliteten ne-QC Blitzwolf 5x2A (40W max), ter 2 kitajska 5V/2A ne-QC polnilca (prišla zraven tablic).
 
Nazadnje urejeno: