Sparkasse - net stik

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
In zakaj še potem rabiš N26 (ki te dejansko vsak drugi dan nekaj zajebava)? Če že itak imaš račun. Nerazumljivo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
N26 mi je enkrat zahinavil. Uporabljam ker imam vse zastonj. Pri sberbank pa imam cisto osnoven paket za 1 eur/mesec, ker ne zaupam se dovolj N26 da bi placo direkt tja dajal. Tako me bo prislo letno 12 eur za bancne storitve. Prej pa vsaj 100 eur (vodenje, mastercard, limit, uporaba digitalnih poti itd...). . Mislim, da je kar kul.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
(vodenje, mastercard, limit, uporaba digitalnih poti itd...) vse to je zastonj na N26?, v istem obsegu?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Vodenje, mastercard, spletna banka, mobilna banka - zastonj pri N26

Limit, spletna banka, vodenje racuna, varcevalni racun, prva odobritev limita - 1 eur/mesec.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sberbank mislim da 5 x UPN na mesec brezplačno (online). Tok da si prenakažeš mal na N26, mal na varčevalni...

N26 pa vsa plačila brezplačno (online). Da z njega plačuješ vse kar imaš, položnice ipd..
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Kako pa prideš okoli "brezplačni 4 dvigi v mesecu na bankomatih drugih bank"? Sam sem ravno zaradi tega šel iz NLB, ko so pred leti to začeli računati, ker okoli službe so bili samo drugi bankomati.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na N26 imaš 5x brezplačni dvig. Na Sberbank 4 ali 5x. Sam večinoma plačujem kartično... dvignem pa enkrat na teden. Če bom zelo nujno rabil keš, bom pa riskiral tistih par centov.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Za dvige v evro območju imaš še opcijo brezplačne Curve kartice, ki jo lahko vežeš na N26 MasterCard in dviguješ brezplačno, če ti je 5 dvigov na mesec, ki jih ponuja N26 premalo. V tuji valuti ti pa ravno tako računajo, tako da se pomoje bolj splača direktno z N26 MC (če res veliko dviguješ lahko v evro območju dviguješ s Curve, drugje pa izkoristiš tistih 5 dvigov).

Drugače pa tudi sam vse, kar je le možno, plačam s kartico.
 

ViSiON

Pripravnik
18. okt 2007
41
0
6
Hvala za informacijo glede stroškov zapiranja računa. Če koga zanima zakaj? Kot banka mi je Sparkasse sicer čisto ok in tudi stroški vodenja računa so mi dovolj nizki, da ne bi kompliciral. Ampak tehnološko gledano mi pa ostajajo čisto v kameni dobi. Netstik (že sam izgled) je kot iz leta 2000. Mobilne aplikacije sploh nimajo, je treba v browserju na telefonu uporabljat Netstik. O kakih push obvestilih lahko samo sanjamo. Tudi kartica je srednja žalost - ne duha ne sluha o brezstičnih karticah. In še bi lahko našteval...

Tako da js zapiram Sparkasse račun in bom pogumno uporabljal samo N26, vključno z nakazili plače. Že 1 mesec namreč testiram izključno N26 (Sparkasse kartice sploh nimam zraven) in nisem imel nobenih problemov pri plačevanju/dvigovanju z izjemo Urbanomata, ki baje kartice ni zaznal. :D Na N26 imam tudi 2 trajnika, ki delata bp (tukaj je bilo sicer treba malo tečnarit, ker imajo naše vrle slovenske firme dostikrat hardcode-ane Si56 začetnice za TRR, ampak se je še povsod dalo zmenit).
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik ViSiON pravi:
Hvala za informacijo glede stroškov zapiranja računa. Če koga zanima zakaj? Kot banka mi je Sparkasse sicer čisto ok in tudi stroški vodenja računa so mi dovolj nizki, da ne bi kompliciral. Ampak tehnološko gledano mi pa ostajajo čisto v kameni dobi. Netstik (že sam izgled) je kot iz leta 2000. Mobilne aplikacije sploh nimajo, je treba v browserju na telefonu uporabljat Netstik. O kakih push obvestilih lahko samo sanjamo. Tudi kartica je srednja žalost - ne duha ne sluha o brezstičnih karticah. In še bi lahko našteval...

Tako da js zapiram Sparkasse račun in bom pogumno uporabljal samo N26, vključno z nakazili plače. Že 1 mesec namreč testiram izključno N26 (Sparkasse kartice sploh nimam zraven) in nisem imel nobenih problemov pri plačevanju/dvigovanju z izjemo Urbanomata, ki baje kartice ni zaznal. :D Na N26 imam tudi 2 trajnika, ki delata bp (tukaj je bilo sicer treba malo tečnarit, ker imajo naše vrle slovenske firme dostikrat hardcode-ane Si56 začetnice za TRR, ampak se je še povsod dalo zmenit).

Točno to je tudi meni problem, glede na veliko večino pozitivnih zgodb se verjetno tudi sam selim drugam.
Obstaja še kakšna slovenska alterniativa, ki ima neke povprečne stroške vodenja, aplikacijo na nivoju, obvestila, brezstično. Mogoče nekaj kar bi bilo po praktičnosti vsaj za silo primerljivo z n26?
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Tudi jaz sem na Sparkasse. In ostajam. V bistvu me mot le to, da ni mobilne aplikacije. Seveda je utopično pričakovati, da bi jo imeli za Windows phone. To taki banki v letu 2017 res ne more biti v ponos.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Samo kot opozorilo, da ne bo kdo mislil da je sberbank kaj boljsa. Nfc kartic ni, spletna banka pa je na oko tam iz leta 1997. Od sparkasse je proti temu vrhunska. Kaka je mobilna ne vem, spletna pa dela lepo z sigenco in je cisto ok za 1x na mesec nakazilo na n26
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Samo kot opozorilo, da ne bo kdo mislil da je sberbank kaj boljsa. Nfc kartic ni, spletna banka pa je na oko tam iz leta 1997. Od sparkasse je proti temu vrhunska. Kaka je mobilna ne vem, spletna pa dela lepo z sigenco in je cisto ok za 1x na mesec nakazilo na n26

Dela s sigenco dokler nam ne poteče, ker so to opcijo ukinili....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sparkasse. Sem očitno narobe razumel, na ketero banko se nanaša ta del.
Na Sparkasse smo namreč na žalost ostali brez možnosti za uporabo sigence, čeprov jo recimo sam trenutno uporabljam.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tako je. Meni je potekel sigence, pa bi za uporabo Sparkasse s certifikatom moral plačati skoraj 40 eur za nov certifikat.
bonk.gif
Na Sberbank dela Sigence BP.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Meni so rekli, da se s certifikatom če ni na neki njihovi kartici/ključku niti ne bo več dalo prijavljat... In to v času, ko se teh dodatnih zadev ogibamo...

Čakam dan, ko bo še katera banka ponudila brezplačno plačilo UPN preko spleta, da se takoj zamenja banka... (BKS je isti šmorn, samo še dražje...)