visokotlačni čistilec

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.542
-256
83
Meni je Karcher verjetno zmrznil že xx krat, pa še vedno dela. No ja včasih pri vklopu spusti kakšen čuden zvok
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Zdaj živi v ogrevani garaži in ni več "brezdomec" :D
Danes sem ga teral tri ure skupaj s kratkimi pavzami, ker je bilo par avtov potrebno oprati in ni oddajal nobenih čudnih zvokov. Vse kar sem opazil je le vroča zadnja stran naprave. Opazil sem tudi, da sploh zraven nisem dobil tiste igle za čiščenje zamašenega nastavka in upam, da je ne bom potreboval. Šampon sem nabavil v Trzinu pri operi-avto in mi je tista pena, ki pride iz penilca najbolj seksi stvar pri pranju :p
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sorodniku pa je lepo počila aluminijasto ohišje črpalke čistilca na paro pa je bil nadomestnima nekje okoli 3mestne cifre. Pa je sam sravfal. Če bi to poslal na servis bi bila."totalka".
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
A si odprl ventil na tisti posodici? Meni dela peno na vseh šamponih. Sem pa že videl pokvarjene penilce
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Ventil imaš na posodici na katerem je narisan plus in minus,ga maš? Obrni do konca v plus in imej posodico polno šampona ali ceta za test če te heca šampon. Šprica peno?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Pa posodica mora biti spodaj in ne zgoraj nad "pištolo". Vsaj pri meni je tako...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Jaz trenutno gledam na tem Lidlovem. Ima samo stikalo Vklop/Izklop. Nobene regulacije moči in nobenega ventila.
Prej sem imel pa nek Lavor, srednjega ranga, je imel pa tudi za štelat pritisk (itak vedno na Max) pa tudi nobenega ventila za šampon.

lp
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
V garazi mi stoji parkside 150. Kolkr vidim je to lidlova stvar. In bi rabil novo pistolo, ker ta mocno pusca. Se mogoce komu valja to doma? Kje bi se dalo dobit rezervni kos?
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Jaz trenutno gledam na tem Lidlovem. Ima samo stikalo Vklop/Izklop. Nobene regulacije moči in nobenega ventila.
Prej sem imel pa nek Lavor, srednjega ranga, je imel pa tudi za štelat pritisk (itak vedno na Max) pa tudi nobenega ventila za šampon.

lp

A nimaš nobene take posode zraven, ki jo natakneš spredi na pištolo? Tja noter gre šampon
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Jaz trenutno gledam na tem Lidlovem. Ima samo stikalo Vklop/Izklop. Nobene regulacije moči in nobenega ventila.
Prej sem imel pa nek Lavor, srednjega ranga, je imel pa tudi za štelat pritisk (itak vedno na Max) pa tudi nobenega ventila za šampon.

lp

kot sem ti že napisal,s pištolo štelam širino snopa in dodajanje šampona.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
KSZ

Leclerc ima sedaj v akciji Karcherja 1400W s kar nekaj dodatki za 112 € po odštetem bonu, 110 barov, pretok vode 360 l/h.
Rabim za pranje avta, pa občasno terase, nič posebnega.
Je to okej nakup?
confused-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Je še kaj boljšega za takle oz podoben denar? Rabim več ali manj samo za domače avte, najbrž vse skupaj 15x na leto.
http://www.majdic.at/karcher-k-2-full-control-168429.html
Tole izgleda dober nakup. S takim osnovnim (starim ene 10 let) sem jaz čez vikend opral avto, 2 kompleta ALU feltn, teraso in še del fasade, pa se je vse dokaj lepo očistilo.

Če ga gre kdo zase iskat v Avstrijo, bi lepo prosil, če vzame enega viška še zame, pa dam seveda tudi nekaj za prevoz.
Ker vidim, da ima Majdič na slovenski strani spet neke druge, dražje cene, konkretno je ta model 99 € + 9 € poštnine.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Najbolj bi me motilo, da je visokotlačna cev tako kratka. Bi raje vzel lidl / hofer varianto, ko bo na voljo.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Prejel Hofer reklamo in bo spet visokotlačni čistilec za 99€ znamke Workzone
smile-1.gif


Prejle se spravim prati avto in priklopim vse ter prižgem čistilec iz 0 na 1. Takoj je začel ropotati(pumpa vodo al kaj dela) na mestu vsaj 5 minut. Za foro vzamem cev in stisnem pa ni bilo nobenega pritiska, voda pa je tekla ven. Ugasnem tisto ropotanje iz 1 na 0 in zopet prižgem je pa lepo delal pri pranju dveh avtov. Upam, da nisem kaj zjebal, ko sem ga nasilno izklopil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Bere se kot da v dovodni cevi ni bilo vode.
Jaz zmeraj naprej spustim skozi dovodno cev vodo. Ko na koncu cevi priteče voda, zaprem dovod in priklopim na čistilec. Potem pa odprem dovod in začnem uporabljati čistilec. Dokler so mehurčki v vodi, bo čistilec težko ustvaril pritisk. Mislim si, da tek črpalke na "suho" ni preveč zdrav za dolgoživost.