Briketi za žar in lesni peleti za okus

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
No ja, pa sej ni tolk dražji od BGE-ja. Sploh če gledaš na to kaj vse moraš pri BGEju še dokupit.

Sem mislil da si šel v ekstreme...
mdwcrkbbq035.jpg
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Je pa nov Kamado Joe 2017 kar doteran:

Ja, sej ravno zaradi te nove verzije me vleče na joe-a
grin1.gif



edit:
za vse ostale ki nimate problema z zbiranjem denarja in doživljate enigmo pri peki v takih žarih:
baje the best jajčki
 
Nazadnje urejeno:

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Nimam naslova....jaz dobim preko kolegov, vendar gre iz rok v roke :D
Izvor je pa Dole na Litijo, ki je tudi dejansko oglarska dežela.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik buce pravi:
Kva hudiča si si pa ti ubodu?

Fadil: zakaj BGE napram Joe-u? V čem je fora? Jaz sem gledal primerjavo glede na opremo in to, zato te sprašujem v čem je BGE boljši...

Kamado Joe ima vse dodatke že v kompletu, medtem ko pri Big green egg-u vse dokupuješ posamezno - zato je cca. 300 Ejev dražji.

Psst, h Gašperlinu pojdite v Moste, ima BGE ki se mu reče enostavno Kamado grill ...
grims-1.gif
Toda pazite, eden mora zame ostati !
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Pa kaj je zdaj dejansko s temi Kamado "jajčkami"? Vidim da je tega celo sranje na trgu, imamo Green Egg ter Kamado Joe ter vse "ostalo". Vse "ostalo" je po mojem občutku vsaj tam 40% ceneje če ne več. Na oko po izdelavi izgleda precej identično. Vprašanje... a sta te dve zgoraj navedeni firmi (jajčki) res toliko boljši ali je to isto sranje ali pa se pogovarjamo o nekaj % razlikah ki pa jih amater sploh ne bi oz. ne bo nikoli opazil?????
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Po moje je tako, da je pač tehnologija izumljena, sedaj je na sporedu konkurenca. Finta je v odlično toplotno izolirani peči z odlično regulacijo ognja in to je vse.

Sedaj je na vrsti izumljanje nezmotljivega robota za delo s temi jajčki. Ni lepšega na svetu kot opazovati dobro kuharco od zadaj, ko se vrti okoli takega gašperčka, če je pa še dobra za videt obenem, je pa itak win
aplauz.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Bodo povedali tisti, ki jih bodo kupili. Že kak Joe in Egg počita, kako bo s temi pa ne vem...pustimo se presenetiti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Wtf? Kako počita? Ne more kar tako za hec počit? Prevelika temeratura če ti u-ide ali zakaj bi počilo???
shocked-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jah keramika je vse skup ane. Itk da poči, tudi šamot poči oz. se s časom izrabi.

Glej vse novosti na Joe-u pa še vedno lahko gre kaj narobe. To se kupuje z viškom denarja, zato je razmišljanje o ceni brezpredmetno.

Tudi jaz sem kupil drag grill pa ti oz. enako skuham brez dragih pripomočkov. Drag plinski grill sem jaz kupil zato, ker več kot pol leta mislim kuhat sam na njem zunaj in ne uporabljat kuhinje v hiši. Marsikaka kuhinja je 15k€, zakaj bi bil grill za 1500€ nekaj hudo norega. Indukcije so sploh vse isti šmort pa lahko daš zanjo tudi 2k€+, to pa je res posmeha vreden debilizem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Vseeno, kljub temu da to kupujejo ljudje z viškom denarja bi pričakoval da je zadeva ob "pravilni" uporabi zanesljiva, trpežna in trajna. Marsi kje sem videl da piše na proizvajalčevi strani da je stvar ob pravilni uporabi in vzdrževanju doživljenjska. Tako da se s to teorijo ravno ne strnjam in sicer da "ker je pač drago in za bogatejši folk da pač nima veze koliko dolgo zdrži".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz imam občutek, da pa zadeva je trajna. Ko sem ga prvič videl (BGE), sem spoznal keramiko iz keramičnih vlaken. Poznam namreč material "keranap" nekega francoskega proizvajalca, s katerim imam odlične izkušnje. To so keramična vlakna, sprešana pod visokim tlakom v kalupu. Obnaša se kot ... npr. sprešan papir ali karton, le da zdrži visoke temperature. Šele ko ga segreješ preko 800 C kristalizira v trdo in krhko keramiko.

Ta material ne bo počil. Ker je odličen temperaturni izolator, lahko v njem čaraš zares vsemogoče stvari
smile-1.gif
, zelo kontrolirano. V tem je tudi hec, mar ne!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Hja meni se zdi tako, sploh pa 2,5cm stena keramike (kot sem nekje zasledil, to nebi smelo za "hec" počit ker pač nimaš sreče? Kot je Malecly omenil da šamot poči, ja poči, tudi nam je počil v kaminu ampak ne od temperature temveč od "metanje" velikih drv v ta šamot.