Zavarovalna polica za pogreb

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
Živjo!

V ožji družini imam osebo ki je v domu za ostarele na Hrvaškem. Ker je oseba že v letih ima v mislih tudi čas ko je več ne bo, ne želi pa s stroški pogreba bremeniti družine.. Zato se zanima za ustrezno zavarovanje, ki bi krilo stroške pogreba. Kakšne so možnosti zavarovanja v tem primeru in katere zavarovalnice ponujajo tako vrsto zavarovanja?

Za odgovore in komentarje se priporočam.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Link

Ni ravno zavarovanje ... kdo te bo zavaroval proti gotovemu dogodku ?
smile-1.gif


Sicer pa če mene vprašaš totalen nateg. Itak je tako, da če ima pokojnik neko premoženje v denarju , ga pač pokoplješ in prideš na obravnavo o dedovaju z računi in dobiš denar nazaj oz se izvzame iz dedovanja. Če se že ravno ne morete dogovoriti kot neki normalni ljudje.
 
Nazadnje urejeno:

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Za obročno vplačevanje VNAPREJ hočejo samo 6% obresti. Bo treba pohitet, ker obresti pravijo da bodo šle gor ...
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
"Če me ne boste pokopal, vam bom pa smrdel"
To so besede znanca ko so ga klicali iz zavarovalnice


Ti tega tvojega sorodnika vprašaj, če bo on poklical na zavarovlanico in sporočil da je umrl.


Mislim da se to res da drugače rešiti. Če ga že skrbi to.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zakaj sploh pogreb? Pepel se da tudi razsuti na prostem, adijo stroški.

Jaz sem že tako zmenjen s starši, oba imata že izbrane lokacije, kjer si želita, da se raztrese.
(seveda se bo lokalni zastopnik verskega operaterja *****, ker potem ni €€€, ampak bo hitro moral spokati on in njegov mumbo jumbo)
 

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
Saj tudi sam ne vem kako in kaj; slišal je od svojih prijateljev, da si plačujejo mesečno rento cca 20 eur. in ko pride ta čas, da zavarovalnica krije pogrebnino. Konkretno gre za ZM , Vsekakor se mislim malo bolj pozanimati, kako in kaj.

Temo sem odprl zgolj zaradi tega če se je kdo s tem že srečal, in ima na kakršenkoli način to urejeno.

Vsem hvala za konstruktivne odgovore.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Verjetno ima zavarovanje neke starostne omejitve, tako da ne verjamem da je v vašem primeru to opcija. Kot sem že omenil, odkrit in pošten dogovor je za moje pojme najboljša varjanta. Sej se lahko varčuje ali da denar na stran v okviru družine.
Glede oblike pogreba. Ne verjamem da je raztros ravno zastonj. Ne, ni. Pa pri vsem je treba vseeno spoštovati želje drugih, ne samo svojih. In nekateri so pač bolj tradicionalni od drugih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Raztros zastonj....Vic stoletja.... Zastonj bi bilo edino, če bi ga iz mrtvašnice skipal v Ljubljanico.kot sneg pozimi iz kamionov.
Sicer pa dvomim da je minimalna plača.dovolj za kakršenkoli pogreb. Nek osnovni kulturni pogreb pa si takoj pri povprečni plači najbrž.
 

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
@ Matej - ima 72 let
@ Numy - tudi v tem primeru je govora o raztrosu pepela ker sam osebno nisem vezan na spomenike, ki bodo čez 30 let šli na odpad; in tudi meni gredo akviziterji Vatikana malo na jetra (zgolj osebno mnenje)
@ Darkstar66 - hvala za link, sem si malo pogledal, ...pa lahko rečem samo da vsak cigan svojega konja hvali (leti na ponudnika storitve)
in kot že prej omenjeno, s to osebo je že vse dogovorjeno glede vrste pogreba...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor se spomnim je raztros pepela možen samo na določenih lokacijah - ja nismo v Ameriki. Konkretno en "košček" morja, pa recimo na Žalah tam pri makadamskem parkingu, verjetno še kje.
Da bi pa žaro domov nesel in potem recimo z razglednega stolpa Vinarium v veter stresel - pa močno dvomim, da bi šlo.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Sem bil v zadnjem letu na 3 pogrebih. Pod 2k eur ni pogreba. Plus izpad dohodka ki ga ima zalujoci. Nic kaj prijetno. Da bi pa kdo raztrosu svoje starse kot recimo kruh golobom pa ne poznam primera, razen tega tukaj...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Raztros zastonj....Vic stoletja.... Zastonj bi bilo edino, če bi ga iz mrtvašnice skipal v Ljubljanico.kot sneg pozimi iz kamionov.
Sicer pa dvomim da je minimalna plača.dovolj za kakršenkoli pogreb. Nek osnovni kulturni pogreb pa si takoj pri povprečni plači najbrž.
22,66€ je taksa. Če delaš to izven pokopališča ni nadaljnih stroškov. (ne vem koliko je sama upepelitev).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Upepelitev nekaj čez 200 eur. Plus prevoz (prevzem kjer je pokojnik umrl, prevoz v Lj na kremacijo), prevoz nazaj, če je pogreb izven Lj, pa si hitro še na 200 ... Pod 400 evri težko prideš skozi ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Sem bil v zadnjem letu na 3 pogrebih. Pod 2k eur ni pogreba. Plus izpad dohodka ki ga ima zalujoči. Nic kaj prijetno. Da bi pa kdo raztrosu svoje starse kot recimo kruh golobom pa ne poznam primera, razen tega tukaj...
2 jurja je kar orenk pogreb. Vem iz prve roke. Se da na manjših, bolj domačih pokopališčih priti mnogo ceneje skozi pa je še vedno orenk pogreb. Ene 600 eur, recimo. Al pa 700, se mi ne išče računov. Pa je bilo tudi osnovno ozvočenje zraven ...
Ponekod imajo pa koncesionarji take cene, da še za 2x toliko komaj.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Da navs prvec pameten:

http://www.delo.si/zgodbe/ozadja/pogreb-najcenejsi-za-stajerce-najdrazji-za-ljubljancane.html
Pokojnica se je odločila, da želi biti po smrti raztrosena. Ker ni želela posebnih ceremonialnih obveznosti, je bil pogreb končan v slabih dvajsetih minutah.

Račun za opravljene storitve, ki niso vsebovale nikakršnih posebnih dodatkov, razen žarnega venca, je znašal dobrih tisoč evrov. Za pogrebni obred, ki je vključeval le sprevod do travnika (brez govora, duhovnika), so si na Žalah vzeli 137 evrov, za raztros pepela, opravilo, končano v nekaj minutah, 194 evrov. K temu je treba prišteti še enkratno najemnino za prostor, kjer je bil raztros opravljen, pa 40 evrov za odstranitev zgolj štirih žalnih vencev po pogrebu, ...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Konkretno takšno zavarovanje zanima avtorja teme.

Ali slovenska zavarovanja takšne vrste veljajo tudi za tujino ,to je pa treba preveriti..??

Življenjsko zavarovanje 50 PLUS /Triglav

Mesečno cca 21 evrov

Zavarovalna vsota je konkretno v tem primeru 1100 evrov ,oziroma znesek ki je na računu ,če je ta višji od zavarovalne vsote.
(** V primeru smrti zavarovane osebe se izplača stanje sredstev na naložbenem računu, če je le to višje od zavarovalne vsote za primer smrti. )

Pri tem zavarovanju lahko izbiraš tudi če želiš neko osnovno nezgodno zavarovanje.

Pri tej premiji (21evrov) je vključeno nezgodno zavarovanje
-Bolnišnični dnevi doma 10 evrov na dan
-nezgodna smrt 2000 evrov

So pa to konkretni podatki ker imam dve polici od staršev pri roki.

Imajo pa marsikje tudi preko upokojenskih društev urejeno, da letno ali mesečno plačujejo kot neko "posmrtnino" in potem pač po smrti društvo izplača neka sredstva upravičencu.
Ne to enačiti z letno članarino ,to je namensko "posmrtnina"

In poznam kar nekaj straejših ljudi ,ki bi jim bilo prav v sramoto če nebi nekako poskrbeli za svoj pogreb.

Pustimo sedaj" jerbanja" ,zapuščinske.... To je namensko za pogreb

In ko nekdo reče me bodo že pokopali ali pa kar nekam raztrosili ( pa da ne bo kdo res verjel da lahko pepel kar raztrosiš kamor te je volja ) je vsaj zame kar precej neodgovorno

lp.
 
Nazadnje urejeno: