Ena pasja tema

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
a ti veš kolk je 1000 hektarjev????

dobro vem. cifro sem napisal da bi dojel moj point, da je za psa fanj, če kdaj pokuka iza ograje sveda pod nadzorom.
s takšnim pisanjem ne bo nobeden dojel tvojega pointa. Po tvoje je boljše, da gre pes ven 2x po 20 min iz stanovanja , kot pa da ima ograjenih 1000 hektarjev. Lej prjatu....... ustrelo si neumnost. Pr 1000 hektarjih ograjene površine, pes niti lastnik na drugi konec ograje niti videla ne bosta, kaj šele, da bi prehodila dnevno.
In če že primerjamo. Ti mučiš psa, ker ima pes dnevno samo 2x20 minut svobode. Vse ostalo je pa ... kje... v stanovanju??

Sej vem, da trolaš, ampak vseen, če se slučajno koga prime. Niti ne pričakujem, da se bo tebe, ali pa starega. Pes je po svoji biti krdelna žival in ni važno al ga ti zapreš v kletko, al pa na ograjeno posest ki ima 1000 hektarov, osamljen pes ni ravno srečen pes, neglede na to v kakšnem okolju živi. V kolikor pes nima stalnega stika s krdelom (in to je pač pri psu kot domači živali družina pri kateri živi) ni ravno srečen pes. Želja počlovečiti psa pa nima nobene posebne zveze s socializacijo psa, prav tako pa nima nobene povezave z nepobiranjem drekov.
Vi samozvani pasjeljubci ste si zapomnili samo, da je pes, kao, kardelna žival in mora za to skupaj z vami v isti bajti in isti postelji spat. Ja no sej, ko vas berem ste res glih za skupaj za v isto kardelo. Vaš družinski član pač laja.

Ampak nihče od vas samozvanih pasjeljubcev pa ne ve, da je za psa mogoče dobro, če se poserje in poščije takrat ko ga tišči, ne pa samo takrat, ko vi pridete iz službe ali takrat, ko se tebi ljubi ga ven iz stanovanja peljat.
Nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da psi mogoče radi lajajo. Ampak vaši psi v stanovanju in v bloku ne smejo lajat. Že zaradi sosedov ne sme.
Nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da pes mogoče rad laufa po travniku, gmajni itd.....ker v vašem stanovanju in bloku nima kje laufat
Nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da pes rad lovi plen, ker vaš pes pač zaradi, kao, "socializacije" ne sme lovit po mestu......

In nenazadnje, nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da ima pes mogoče rad svoja jajca, ampak vaš pes ne sme imeti jajc, ste mu jih porezali. Zaradi socializacije, kao....
Nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da bi se kuzla mogoče rada gonila in poseksala s sosedovim Tarzanom. Ampak vaša kuzla ne sme seksat, oziroma se ji sploh ne da seksat, ker ste ji porezali jajcevode

Ja res se spoznate na živali oziroma pse
Ena sama ljubezen do psov vas je.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
a ti veš kolk je 1000 hektarjev????

dobro vem. cifro sem napisal da bi dojel moj point, da je za psa fanj, če kdaj pokuka iza ograje sveda pod nadzorom.
s takšnim pisanjem ne bo nobeden dojel tvojega pointa. Po tvoje je boljše, da gre pes ven 2x po 20 min iz stanovanja , kot pa da ima ograjenih 1000 hektarjev. Lej prjatu....... ustrelo si neumnost. Pr 1000 hektarjih ograjene površine, pes niti lastnik na drugi konec ograje niti videla ne bosta, kaj šele, da bi prehodila dnevno.
In če že primerjamo. Ti mučiš psa, ker ima pes dnevno samo 2x20 minut svobode. Vse ostalo je pa ... kje... v stanovanju??

Sej vem, da trolaš, ampak vseen, če se slučajno koga prime. Niti ne pričakujem, da se bo tebe, ali pa starega. Pes je po svoji biti krdelna žival in ni važno al ga ti zapreš v kletko, al pa na ograjeno posest ki ima 1000 hektarov, osamljen pes ni ravno srečen pes, neglede na to v kakšnem okolju živi. V kolikor pes nima stalnega stika s krdelom (in to je pač pri psu kot domači živali družina pri kateri živi) ni ravno srečen pes. Želja počlovečiti psa pa nima nobene posebne zveze s socializacijo psa, prav tako pa nima nobene povezave z nepobiranjem drekov.
Krdelna žival?? I
hysterical-1.gif
Po tvojem bi moral imet celo krdelo psov. Po možnosti v stanovanjih. In kaj si hotel povedati?? Brihtaš kaj je pes??? Kaj teb ni jasn??? Kr neki.
Še nisi zadihal in se umiril??
priden.gif

Kak šamar ti nebi škodil.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
a ti veš kolk je 1000 hektarjev????

dobro vem. cifro sem napisal da bi dojel moj point, da je za psa fanj, če kdaj pokuka iza ograje sveda pod nadzorom.
s takšnim pisanjem ne bo nobeden dojel tvojega pointa. Po tvoje je boljše, da gre pes ven 2x po 20 min iz stanovanja , kot pa da ima ograjenih 1000 hektarjev. Lej prjatu....... ustrelo si neumnost. Pr 1000 hektarjih ograjene površine, pes niti lastnik na drugi konec ograje niti videla ne bosta, kaj šele, da bi prehodila dnevno.
In če že primerjamo. Ti mučiš psa, ker ima pes dnevno samo 2x20 minut svobode. Vse ostalo je pa ... kje... v stanovanju??

Sej vem, da trolaš, ampak vseen, če se slučajno koga prime. Niti ne pričakujem, da se bo tebe, ali pa starega. Pes je po svoji biti krdelna žival in ni važno al ga ti zapreš v kletko, al pa na ograjeno posest ki ima 1000 hektarov, osamljen pes ni ravno srečen pes, neglede na to v kakšnem okolju živi. V kolikor pes nima stalnega stika s krdelom (in to je pač pri psu kot domači živali družina pri kateri živi) ni ravno srečen pes. Želja počlovečiti psa pa nima nobene posebne zveze s socializacijo psa, prav tako pa nima nobene povezave z nepobiranjem drekov.
Krdelna žival?? I
hysterical-1.gif
Po tvojem bi moral imet celo krdelo psov. Po možnosti v stanovanjih. In kaj si hotel povedati?? Brihtaš kaj je pes??? Kaj teb ni jasn??? Kr neki.
Še nisi zadihal in se umiril??
priden.gif

Kak šamar ti nebi škodil.
opaaaa.... groziš???????????
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Nikjer nisem napisal, da pes ni v naravi in da zivim v centru mesta, napisal sem da gre 2x po 20 minut ven, to pomeni iz ograde ali hiše....
Medtem, ko je tvoj skoz ograjen ??? No povej mi samo ali je tvoj pes ograjen in ali je ze kdaj pobegnil iza ograje in posledicno tudi sral po tuji lastnini, ker koliko je razbrat imaš psa zato da ti serje po parceli, in te čuva pred migranti. A drek pobiraš po svoji parceli ali si pujs in imaš vse posrano ? To da je pes v "naravi" in bluzi za ograjo še ne naredi psa srečnega.

dam roko v ogenj, da če imaš ograjeno, ti je že kdaj sviznil ven in naredil točno to kar ti obsojaš.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Dodam še to:
sam nisem pasjeljub
pes sodi ven, oz ne sodi v določene stanovanjske prostore, kot je spalnica.
pes ni družinski član (je domača žival, čuvaj....)
pes ne sodi na kavč. posteljo

... pes rabi sprehod , družbo in socializacijo. Če se poserje, drek poberemo.

Stardecev pes ziher serje kje ga je volja in kadar hoče.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Ne grozim, rekel sem, da ti nebi škodil šamar, ne pa za te bom jest zašamaril.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
D_K... pa kaj si tolk zapel. S starmudecem se v večini pimerov ne strinjam, ampak tokrat se pa v osnovi strinjam. Na kakšen način on to pove oz. napiše, je pa druga zadeva. Pes že po zakonu mora biti v ogradi. Če je na ketni je menda že mučenje živali. Če je ta ograja pesjak 2x2 metra je to en qurc od prostora. Če je ograjen na..... postima tistih tvojih 1000 hektarjev. Če jih je samo10a ima že pes dovolj prostora za prosto gibanje. Manjši in leni psi še tolko ne rabijo. Problem je samo v tem, da večina lastnikov nima zagotovljenega prostora za prosto gibanje oz. bivanje psa, potem sprehajajo po površinah, ki niso njihove. In posledica tega sprehajanja je polno pasjih drekov, ki pa niso kot od raznih divjadi. Verjetno tud ti ne bi bil vesel, da greš na sprehod ali po opravkih in nabašeš na pasji drek na sred pločnika. Al pa da se v parku celo usedeš na njega. In kolk je men znana ta tema, se gre samo za to, da tisti, ki jim je pes samo neka moda, naj plačajo davek. Pa nekako urediti to sralnico po drugih zasebnih in javnih površinah.
Mi pa tud ni jasno, kam tisti, ki res pobirajo dreke svojih pasjih ljubimcev potem odvržejo ta izdelek??
Imeti psa ali pa hrčka, zlato ribico ni isto. Mal bodmo realni, pa ne bo kreganja
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ne grozim, rekel sem, da ti nebi škodil šamar, ne pa za te bom jest zašamaril.
ja, s tem ko si rekel groziš.
Sicer pojma nimam zakaj, pa vseeno. Ahaa..... zato, ker si ugotovil, da sem ti vse pojasnil in nimaš več s čim tvoje teze zagovarjati, si prešel na grožnje.
MODERATOR se naj mal poigra s takšnimi izjavami!!!!!!!!!
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Jaz imam vedno s sabo vrečko za pobiranje drekov. Kjer živim sta 2 koša namenjena posebaj pasjim iztrebkom. Če koša ni, prinesem drek domov in ga odvržem v kanto za smeti. Niti na pemt mi ne pride, da dreka nebi pobral, ker ko nagaziš nanj .... sploh pa ker imam dva otrok,a ki gazita vseposod. Zakaj bi jaz moral plačat davek in stardec ne ? ker njegov pes serje samo po njegovih goricah. pajade, 100% sem, da mu pes kdaj pa kdaj svizne in se poserje tudi na tujem gruntu, in on tega dreka z razliko od mene ne pobere. zato naj davek plača kar sam.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Dodam še to:
sam nisem pasjeljub
pes sodi ven, oz ne sodi v določene stanovanjske prostore, kot je spalnica.
pes ni družinski član (je domača žival, čuvaj....)
pes ne sodi na kavč. posteljo

... pes rabi sprehod , družbo in socializacijo. Če se poserje, drek poberemo.

Stardecev pes ziher serje kje ga je volja in kadar hoče.
kam kdo svojega psa spusti na svojem, je privat zadeva. Se nimamo kaj vtikat. Osebno se pa strinjam s tabo v tem primeru kar si napisal. Pes pa rabi svobodo, pa naj bo to za tud za ogrado, le če je dovolj velika. Kje stardecev pes sirje pri njem doma, je njegov problem. Zaradi nas, mu lahko tud po glavi.
Še enkrat, gre se samo za to, da vsi pasjeljubci ki nimajo pogojev za psa množično sprehajajo in sirjejo po površinah izven domačega okolja, pobirajo drekov pa ne.
Citat:
Jaz imam vedno s sabo vrečko za pobiranje drekov. Kjer živim sta 2 koša namenjena posebaj pasjim iztrebkom.
čakaj malo... napisal si da nisi pasjeljub , potem pa napišeš da pobiraš dreke??? Torej imaš nekaj, kar ne maraš?? Al kako??
Sej ne bo stardec določum kdo naj bi plačal davek. Pač debata je in je prinesla do tega, da kdo psa potrebuje naj ne plača, kdo ga ima pa iz modne muhe, pa naj plača. Lahko bodo vsi plačal... mohoče nobeden... kdo naj bi ga potreboval in kdo ne, je spet lahko debata....itd itd
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Bi blo fajn, če bi se kak moderator sprehodil čez tvoje trolanje.
lahko. Z veseljem.
Grozim pa ne, kot ti.
PS A veš kaj je trolanje??? dvomim ....
priden.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
zato pa je rešitev kotrola in kaznovanje teh, ki dreka ne pobirajo.
To da ima nekdo pogoje, (stardec) še ne pomeni da njegov pes ne serje drugje.
Ker iz mojih izkušenj so ravno ti najbolj problematični; pobegnejo, se gonijo, terorizirajo ostale pse in serjejo po tujih zemljiščih.
Spuščeni psi so tukaj največji problem....

Grem s svojim na pohod, pa mi na enkrat uleti spušen pes ....najraje bi ga "ubil", ampak roko na srce pes ni kriv, ker je lastnik neodgovorn.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
če ima pogoje, naj ne bi drugje. Če mu pa pobegne, pa ne morem vedeti. On prav da je v ogradi. Zdej pa ne vem.
Poznam pa lastnika, ki nima ograjenega dvorišča, pa pes ne gre izven dovoljene meje. Prov zanimivo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Še enkrat, gre se samo za to, da vsi pasjeljubci ki nimajo pogojev za psa množično sprehajajo in sirjejo po površinah izven domačega okolja, pobirajo drekov pa ne.

Laž.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
a ti veš kolk je 1000 hektarjev????

dobro vem. cifro sem napisal da bi dojel moj point, da je za psa fanj, če kdaj pokuka iza ograje sveda pod nadzorom.
s takšnim pisanjem ne bo nobeden dojel tvojega pointa. Po tvoje je boljše, da gre pes ven 2x po 20 min iz stanovanja , kot pa da ima ograjenih 1000 hektarjev. Lej prjatu....... ustrelo si neumnost. Pr 1000 hektarjih ograjene površine, pes niti lastnik na drugi konec ograje niti videla ne bosta, kaj šele, da bi prehodila dnevno.
In če že primerjamo. Ti mučiš psa, ker ima pes dnevno samo 2x20 minut svobode. Vse ostalo je pa ... kje... v stanovanju??

Sej vem, da trolaš, ampak vseen, če se slučajno koga prime. Niti ne pričakujem, da se bo tebe, ali pa starega. Pes je po svoji biti krdelna žival in ni važno al ga ti zapreš v kletko, al pa na ograjeno posest ki ima 1000 hektarov, osamljen pes ni ravno srečen pes, neglede na to v kakšnem okolju živi. V kolikor pes nima stalnega stika s krdelom (in to je pač pri psu kot domači živali družina pri kateri živi) ni ravno srečen pes. Želja počlovečiti psa pa nima nobene posebne zveze s socializacijo psa, prav tako pa nima nobene povezave z nepobiranjem drekov.
Vi samozvani pasjeljubci ste si zapomnili samo, da je pes, kao, kardelna žival in mora za to skupaj z vami v isti bajti in isti postelji spat. Ja no sej, ko vas berem ste res glih za skupaj za v isto kardelo. Vaš družinski član pač laja.

Ampak nihče od vas samozvanih pasjeljubcev pa ne ve, da je za psa mogoče dobro, če se poserje in poščije takrat ko ga tišči, ne pa samo takrat, ko vi pridete iz službe ali takrat, ko se tebi ljubi ga ven iz stanovanja peljat.
Nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da psi mogoče radi lajajo. Ampak vaši psi v stanovanju in v bloku ne smejo lajat. Že zaradi sosedov ne sme.
Nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da pes mogoče rad laufa po travniku, gmajni itd.....ker v vašem stanovanju in bloku nima kje laufat
Nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da pes rad lovi plen, ker vaš pes pač zaradi, kao, "socializacije" ne sme lovit po mestu......

In nenazadnje, nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da ima pes mogoče rad svoja jajca, ampak vaš pes ne sme imeti jajc, ste mu jih porezali. Zaradi socializacije, kao....
Nihče od vas samozvanih pasjeljubcev tudi ne ve, da bi se kuzla mogoče rada gonila in poseksala s sosedovim Tarzanom. Ampak vaša kuzla ne sme seksat, oziroma se ji sploh ne da seksat, ker ste ji porezali jajcevode

Ja res se spoznate na živali oziroma pse
Ena sama ljubezen do psov vas je.



Sam nimam psa, živali imam pa rad, stardec, v veliki večini se z tabo strinjam, edino bom še pripomnil, da imajo nekateri psa za nadomestilo namesto otrok, jih nimajo ali so pa izgubili partnerja. da jih pa počlovečijo, je pa definitivno res, ne vsi, večina pa.
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.784
456
83
Evo samo voljo je potrebno imeti.

»Kako ste?« jo je ogovoril, potem pa nadaljeval z nekoliko drugačnim tonom. »Poslušajte, prejšnji teden se je vaš pes po*ral na moj pločnik. Poberite to,« ji je dejal. Ženska se je odzvala, da je to čivava, vznemirjeni stanovalec pa ji je razložil, da ga ne zanima, za katero pasmo gre. Ko stopi v iztrebek, ga na čevljih odnese v hišo, kjer se igrajo otroci ... Vztrajal je, naj ga pobere, ona pa se s tem ni strinjala. Potem pa je zagrozil z nasiljem. Takrat pa je tudi njen fant rekel, naj ga pobere. Ker ženska ni imela vreče za pasje iztrebke, ga je nato pobrala kar z golimi rokami.

http://www.slovenskenovice.si/bizarno/video-prisilil-jo-je-da-je-pospravila-drek-za-svojim-psom
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
kakorkoli mi je stardec zoprn glede psov, se moram glede tega strinjat z njim.
Strinjam se, da vsi lastniki psov ki živijo v stanovanjih, da bi morali plačati nek "ekološki davek".

Če nimaš vrta, je 99% verjetnost, da voziš svojega psa na javna, skupna ali celo tuja privatna zemljišča. To je dejstvo. Do sedaj še nisem videl pasjeljubca ki bi imel psa v stanovanju in bi v stanovanju ta pes tudi opravljal potrebo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.075
881
113
Emona / Carnium
Zakaj bi pa samo pasje dreke obdavčil? A greš ti kdaj v kak breg, pa vidiš govno ljudi, ki imajo očitne težave z inkontinenco? No, ko to večkrat vidiš tudi v urbanem okolju, se zdi predlog za pasji davek zares diskriminatoren (do psov in ne le lastnikov). Če pa upoštevaš, da večina lastnikov psov iztrebke pobira, pa je predlog res gostilniški. Česa vse je zmožen slovencelj, da se izogne civiliziranem obnašanju je onkraj meja verjetnega, torej, je neverjetno!
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Poleg tega obstoj vrta ne pomeni, da dotični pes nikoli ne gre drugam.

Upam vsaj, za dobro psa.