Kadilski zakon

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
V avtu te bo dobil policist, ki te je ustavil verjetno zaradi česa drugega. Seveda je vprašanje če se bo ta zakon izvrševalo oz. v kolikšni meri na sploh.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Mene enkrat, za prečkanje ceste
wink-1.gif
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik telex pravi:
A sedaj so pa za retardirane osebe spisali zakon, ker normalni itak ne kadijo v avtu v prisotnosti otrok
stupid-1.gif

JA! Točno za te so spisali! Zmeraj je tako bilo, da se je pisalo zakone za zelo majhen procent ljudi ki niso bili normalni!
Zakaj misliš, da so nažgali drakonske kazni v CPP? Zato ker je 70% ljudi mimo šol divjalo 90kmh? Je bilo 70% totalno pijanih za volanom in so šli dirkat po cestah in zraven potolkli še nekaj nedolžnih?
Zmeraj se delajo prepovedi za manjši procent ljudi.

Da je pa vse skupaj še bolj bizarno, pa se spravljajo na kadilce samo ko so v avtu. To, da pa on skadi celo škatlo doma v dnevni z mulcem, to je pa čisto ok, važno da ga ne fenta z enim čikom ki ga je pokadu v avtu pri odprtem oknu...
bonk.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
bizi ne bit tako 100%
wink-1.gif

drugale pa firme dostikrat prepovedujejo kajenje v kabinah. težava je to, da se tapete ožgejo, osvinjajo... in je kamion prec manj vreden... ne se bat. ko bodo "pošlihtal" kadilce se začne alko....
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Za dogajanje med domačimi štirimi stenami, se na da predpisati nobene zakonodaje.

tako kot recimo so sprejeli predpis da vsa stanovanja, ki imajo plinski gorilec morajo obvezno imeti detektor za monoksid?
kdo bo to preverjal?

fora je, da država čedalje bolj rine v domove. to je dejstvo.
Me prav zanima sledeči scenarij: kadilec z otrokom v avtu, avto pa parkiran na privat zemljišču....
A bo kazen?
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Definiraj "privat".

Ne zastopim.... Privat je vse kar ni javna površina (občinska, državna)... No, pa dajva bolj natančno zdefinirat: dovoz do hiše.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
gr69 ti hoče povedati, da je razlika med recimo parkirišči trgovskih centrov (privat lastnina, dana v javno uporabo), ali dovozi do hiše (privat lastnina).
v prvem primeru je odgovor nesporen, v drugem bi pa moral pogledati, kaj točno piše v zakonu. verjetno bo odgovor enak, kot bi bilo vprašanje, ali moram biti pripet s pasom, ko se vozim po mojem dovozu na moji parceli od moje garaže do javne ceste:
Citat:
33. člen

(varnostni pas)

(1) Med vožnjo morajo biti osebe v motornem vozilu na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripete na način, ki ga je predvidel proizvajalec vozila glede na konstrukcijo zadrževalnega sistema.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik sass pravi:
gr69 ti hoče povedati, da je razlika med recimo parkirišči trgovskih centrov (privat lastnina, dana v javno uporabo), ali dovozi do hiše (privat lastnina).
v prvem primeru je odgovor nesporen, v drugem bi pa moral pogledati, kaj točno piše v zakonu. verjetno bo odgovor enak, kot bi bilo vprašanje, ali moram biti pripet s pasom, ko se vozim po mojem dovozu na moji parceli od moje garaže do javne ceste:
Citat:
33. člen

(varnostni pas)

(1) Med vožnjo morajo biti osebe v motornem vozilu na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripete na način, ki ga je predvidel proizvajalec vozila glede na konstrukcijo zadrževalnega sistema.

Torej te lahko policist meri z radarjem ko voziš po svojem dovozu? Jaz mislim da tega pooblastila policisti nimajo, da se lahko mirno šetajo po privat lastnini kadar njim paše
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.235
113
Če je javno dostopno lahko komot hodijo itd... Če boš se pa po svojem ograjenem dvorišču vozil 220km/h te pa nihče ne bo meril, ker tam ZPrCP ne velja. Ampak more bit ograjena zadeva...Če maš pa ti privat cesto, ki je vsem dostopna z javne ceste, potem pa tam ZPrCP velja in policija tudi izvaja nadzor.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
To se pravi da recimo otrok se ne sme vozit z triciklom po dovozu do hiše ker krši CPP zato ker dovoz ni ograjen? In lahko pridejo plavuše in ti stalajo kazen ? A ni tako da na privat cesti in privat zemljišču CPP ne velja - za kazni za parking vem da ne veljajo. A za vse ostalo pa velja?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Če je javno dostopno lahko komot hodijo itd... Če boš se pa po svojem ograjenem dvorišču vozil 220km/h te pa nihče ne bo meril, ker tam ZPrCP ne velja. Ampak more bit ograjena zadeva...Če maš pa ti privat cesto, ki je vsem dostopna z javne ceste, potem pa tam ZPrCP velja in policija tudi izvaja nadzor.

Ustavi konje.
grin1.gif


Če mi boš "najedal" na moje dovozu bova imela problem - dovoz ni dan v javno uporabo.

Na "moji" cesti, ki prečka mojo parcelo in po kateri "vsi" vozijo, je pa druga pesem - tam lahko najedaš.

No - na dovozu bova verjetno končala s kakim pirom ali dveh, če boš lih tu.
nahrung002.gif