ZDA zahodna obala

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Malo obujam temo...

Guinness sta bila?

Midva imava nekaj podobnega v načrtu konec aprila/začetek maja za 15 dni...
Karte imava rezervirane tako da sedaj samo še planirava po kateri poti iti in kaj si pogledati. Tukaj me zanima vaše mnenje saj nočeva kaj pomembnega izpustiti, hkrati pa ne zapravljati časa za kaj brezveznega...

Zaenkrat naj bi pot po dnevih izgledala takole:

1.dan: Prihod v SF
2.dan: SF
3.dan: SF
4.dan: Vožnja proti Sequoia parku in ogled, spanje Bakersfield
5. dan: Vožnja proti LV čez Dolino smrti, spanje v LV
6. dan: Las Vegas
7. dan: Vožnja proti Bryce Canyonu in ogled ter spanje v bližini
8. dan: Vožnja do mesteca Page in ogled Antelope Canyona, spanje v Page
9. dan: Grand Canyon, spanje v Flagstaff
10.dan: Vožnja po Route66 proti Los Angelesu in spanje malo pred LA
11.dan: Skok na hitro do Palm Springsa in hiter ogled ter nakupovanje, vožnja do Santa Monice
12. dan: Hollywood, Universal studios
13. dan: Santa Monica, Venice Beach
14. dan: Vožnja, Santa Barbara, Big Sur,...
15. dan: Monterey
16. dan: Vožnja proti letališču in odhod

Mnenje? Kje kakšen dan dodati oz. kakšnega izpustiti?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
midva sva bila v istem terminu (april/maj).

jaz bi ti priporočal še kakšen dan v yosemitu. imaš na poti iz SF proti Sequia. vožnja čez sequia ti bo čist dovolj.
Na poti iz LV proti Brycu se zapelji še do Ziona.

Kaj pa monument valley?

LA je najbolj brezzvezno mesto kar sem jih videl.. SF je pravo nasprotje.
Recimo Universal Studio je res fajn, ti vzame cel dan. Greš pogledat še na plažo in to je to kar je za moje pojme pametnega v LA.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Yosemite in Zion sva izpustila zato da pridobiva nekaj časa. Ne vem če se da v enem dnevu pogledati Yosemite in Sequoje? Zion in Bryce pa verjetno tudi ne? Sprašujem ravno zato da mi nekdo pove koliko časa se rabi za katero stvar..

Monument Valley sva mislila tudi pogledat samo še ne veva v kateri dan naj ga vključiva.. :)

Kako je glede mest? Koliko časa je pametno imeti v SF? 3 dni je dovolj? In Las Vegas 2 dni?
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Za Yosemite - odvisno kaj želiš vse videti je en dan v redu, sekvoja - pred kratkim se jim je podrla najslavnejša sekvoja - je sploh vredno ?
V enem dnevu yosemite in sekvoja - pozabi - sem porabil cel dan v yosemitu - še posebej če greš na vrh (se pelješ po malce serpentinasti cesti),
pa Grand Canyon - zna biti kar hladno tam, sem imel eno jakno s sabo pa je bila kar ok

Las Vegas - 2 dni vrh glave, pa ne pozabita iti v downtown, ne samo po stripu hodit, tam vidiš vse v enem dnevu (noči),
pa v preprodajalno k Ricku pojdi kaj pogledat.. Če ima kaj novega
smile-1.gif
, če bosta pa kaj kupovala, pa pojdita v mol na desni..
torej se na strip postaviš tako, da imaš letališče na levi strani (tudi en mol je v to smer), ampak raje pojdita v mol na desno - taksisti vedo kam.
SanFrancisco - dva dni dovolj kaj pa na skalo bosta šla - rezerviraj čimprej
Los Angeles - 2 dni - je bilo meni dovolj,
Meni osebno je SF bolj všeč kot LA - če primerjam ta dva mesta, imajo boljši pir, pa blues muzika je bila meni boljša, na pomolu mislim da je št. 28 (malce poglejta je na glavni ulici), tam špilajo pa res pravi črnski blues in jazz, pa pivo ni drago (pod 10$)

uživajta..
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Yosemite in Zion sva izpustila zato da pridobiva nekaj časa. Ne vem če se da v enem dnevu pogledati Yosemite in Sequoje? Zion in Bryce pa verjetno tudi ne? Sprašujem ravno zato da mi nekdo pove koliko časa se rabi za katero stvar..

Monument Valley sva mislila tudi pogledat samo še ne veva v kateri dan naj ga vključiva.. :)


Kako je glede mest? Koliko časa je pametno imeti v SF? 3 dni je dovolj? In Las Vegas 2 dni?

yosemite priporočam vsaj cel dan, kakšen sprehod, ogledj muzeja... naslednji da pa se pelješ skozi sequia proti death valley

je pa to relativno koliko časa porabit za kakšno stvar. v yosemitu si lahko par dni pa ti ne bo dolgčas. lahko se pa samo pelješ čez. odvisno je od tebe, kaj te sploh zanima.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Malo obujam temo...

Guinness sta bila?

Midva imava nekaj podobnega v načrtu konec aprila/začetek maja za 15 dni...
Karte imava rezervirane tako da sedaj samo še planirava po kateri poti iti in kaj si pogledati. Tukaj me zanima vaše mnenje saj nočeva kaj pomembnega izpustiti, hkrati pa ne zapravljati časa za kaj brezveznega...

Zaenkrat naj bi pot po dnevih izgledala takole:

1.dan: Prihod v SF
2.dan: SF
3.dan: SF
4.dan: Vožnja proti Sequoia parku in ogled, spanje Bakersfield
5. dan: Vožnja proti LV čez Dolino smrti, spanje v LV
6. dan: Las Vegas
7. dan: Vožnja proti Bryce Canyonu in ogled ter spanje v bližini
8. dan: Vožnja do mesteca Page in ogled Antelope Canyona, spanje v Page
9. dan: Grand Canyon, spanje v Flagstaff
10.dan: Vožnja po Route66 proti Los Angelesu in spanje malo pred LA
11.dan: Skok na hitro do Palm Springsa in hiter ogled ter nakupovanje, vožnja do Santa Monice
12. dan: Hollywood, Universal studios
13. dan: Santa Monica, Venice Beach
14. dan: Vožnja, Santa Barbara, Big Sur,...
15. dan: Monterey
16. dan: Vožnja proti letališču in odhod

Mnenje? Kje kakšen dan dodati oz. kakšnega izpustiti?

Zal, Z obala (se) ni uspela. Sem pa obdelal v aprilu Key west, Miami in Orlando. Z obala pa tudi upam, da cimprej. Drugace pa od zadev iz tvojega seznama, kar sem ze videl. Ne vem, meni je bil Vegas zanimiv, absolutno pa bi skombiniral se z ogledom Hoover dama (nekih 40 min. Voznje iz Vegasa). Mogoce se San diego, sicer sem bil samo na letalonosilki - muzeju Midway, ce te vsaj malo zanimajo take stvari je to must see. San diego smo na zalost samo prevozili, mi je bil pa na prvi pogled zelo vsec in bi rad malo dlje ostal.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Hvala za vse nasvete. Jih bom z veseljem upošteval..

Ste tisti, ki ste bili vzeli tam kakšno prepaid sim kartico?
Če ja, katero se izplača?

Aja pa še glede avtomobila. Glede na to da se gre v narodne park.. Ali je dobro najeti terenca? Ceste so verjetno urejene ampak za vsak slučaj 😊
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No splača se imeti Telemach.Pa kakšno opcijo vključeno. 3 eur na dan imaš 1gb podatkov na razpolago.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Hvala za vse nasvete. Jih bom z veseljem upošteval..

Ste tisti, ki ste bili vzeli tam kakšno prepaid sim kartico?
Če ja, katero se izplača?

Aja pa še glede avtomobila. Glede na to da se gre v narodne park.. Ali je dobro najeti terenca? Ceste so verjetno urejene ampak za vsak slučaj 😊

ne rabiš terenca, razen če si ga sam želiš
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
101
7
18
V 15 dneh se da videti zelo veliko ... je pa to seveda odvisno od tega, kaj te zanima in kakšnen je tvoj način potovanja. Tukaj je načrt potovanja za 15 dni s poudarkom na narodnih parkih, ki je povsem izvedljiv, morda ti pride prav.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik drevored pravi:
V 15 dneh se da videti zelo veliko ... je pa to seveda odvisno od tega, kaj te zanima in kakšnen je tvoj način potovanja. Tukaj je načrt potovanja za 15 dni s poudarkom na narodnih parkih, ki je povsem izvedljiv, morda ti pride prav.

sem malo pogledat načrt... če mene vprašaš čisto brezzvezen! vse skupaj je samo eno hitenje in cel dopust je samo vožnja.
v 15dneh bi jaz spustil polovico stvari, in si drugo polovico raje malo bolj pogledal.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
ksz

Bil septembra. Vzel osnovni avto (tam bi dobil toyota yaris oz neki tazga) preko STA za cca 400€/18, ga upgredal na mestu za 100$/18dni in dobil KIA Sorento.

Kar mi je bilo najbolj všeč:

-SF (rezerviraj turo na Alcatraz že danes), drage prenočitve, spremljaj skos, ko najdeš nekaj kar ti ustreza, rezerviraj
- death valley, noro vroče, lepo, pod morjem
- sequoia park - ok za vidt, sploh če te to zanima
- LV top! Poglej kateri showi so, jst si ogledal od Cirqusa Love, vredno vsakega $, ne škrtari! Žal mi je bilo, da sem bil samo 2 noči, ker se dogaja na polno. Cene hotelov so cenejše od pon do čet tudi za 8x, napram vikendu. Streljal stran Hoover Dam - impresivno!
- GC itak klasika, ni dosti za povedat, je že dosti napisano.
- SD meni bilo zelo luštn, nekak sm se počutil domače. Gotovo mesto, kjer si predstavljam, da bi lahko živel.
- Big Sur, mora bit kul, ampak bila megla tako da ga nisem doživel kot bi ga moral.

Razočaranje:

- LA. Nč pametnega. Gužva, živčna vožnja, nateguni ...

Če rabiš kako info, piši, bom probal pomagati.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Super hvala za nasvete.

Vsi pravite, da je LA brezveze. To mislite prav LA ali tudi Santa Monica, Hollywood itd.? Sva imela namen it samo v Santa Monico in Hollywood ter en dan v Universal studios potem pa naprej proti SF.

San Diego zaenkrat ni v načrtu zarad časovne stiske. Že tako imam vseskozi občutek, da nama bo kakšen dan zmanjkal. 😀
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Jaz sem bil v universal studios v orlandu, super izkusnja, priporocam. Je pa seveda vse odvisno kaj te zanima. Mene recimo te parki ne impresionirajo. Sem bil pri vegasu v... mislim da je red rock canyon. Saj je zanimivo in lepo, ampak ce me sedaj vprasas bi raje se en dan po vegasu bluzil kot pa pohajal po parku.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Super hvala za nasvete.

Vsi pravite, da je LA brezveze. To mislite prav LA ali tudi Santa Monica, Hollywood itd.? Sva imela namen it samo v Santa Monico in Hollywood ter en dan v Universal studios potem pa naprej proti SF.

sj to je vse skupaj povezano.
lej hoolywood, hm.. pogledaš tiste plošče po tleh in polno brezdomcev naokoli...uglavnem kr neki.
Santa monica, greš malo po plaži in to je to. Pa en krog se pelješ z avtom po beverly hillsu..
Universal studio je pa fajn. pa še v istem koncu je.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
No splača se imeti Telemach.Pa kakšno opcijo vključeno. 3 eur na dan imaš 1gb podatkov na razpolago.

Hvala za predlog. Verjetno vzamem Telemach za tist mesec pa bo... Se res splača..
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
833
21
18
Sva malo spremenila plan. Prvi dan bova prevzela avto in šibava iz SF proti Yosemite. Si bova pustila za konec 3 dni SF.
In pa Palm Springs bova izpustila ter si vzela en dan več na poti ob obali iz LA proti SF. V enem dnevu bi preveč hitela.
Zdaj pa rezervacija avtomobila.. Je kdo že najemal preko Rentalcars? Je dovolj tisto zavarovanje, ki ga ponujajo v osnovnem paketu?

Če ma kdo še kakšen predlog oz. aktualno informacijo pa kar z besedo na dan.
smile-1.gif


Hvala
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Pazi pri rent a carju , če nimaš full zavarovanja , da boš imel dovolj limita za rezervacijo na kartici.
Potem pa ,da boš avto predal ko bo kdo tam. Če ga vrneš izven delovnega časa si včasih kdo namisli ,da si naredil kakšno škodo. Pred prevzemom avto preglej ,poslikaj če je kaj narobe zabeleži v protokol in daj podpisat in poštemplat. Obvezno izbiraj tiste ki dobiš polni rezervar in vrneš polni. Znajo nateguni za gorivo zaračunat ko zlatarji.

Ali pa plačaš zavarovanje pa si brez skrbi.