Ali posojate denar?

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Malo večje zneske nad 1k€ posojam samo 1. kolenu, vedno dobil vse nazaj. Še obresti, čeprav jih nisem zahteval. Ostale pošljem k profesionalcem (banke). Večinoma je pač tako: če ti banka ne da, nekaj ni v redu.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Da ne odpiram nove teme bom pisal kar v to.

Zelo dobremu prijatelju(sedaj bivšemu) sem posodil oktobra denar(3 mestna cifra), ker je bil brez in ga je nujno potreboval. Rekel sem mu, da se ne mudi s tem in naj ga prinese, ko ga bo imel. Do preteklega tedna si je privoščil ogromno stvari(nov rabljen avto, nove 17 col gume, obleke, žuri, opremljanje stanovanja..) in sem mu kulturno omenil kaj je zdaj z mojim denarjem in kdaj misli vrnit. Sam pri sebi sem si mislil, če ima denar za vse pizd***** tega sveta, zakaj ga meni ne more vrnit. Čez dva dni mi ga je v lokalu vrgel na mizo pred mene brez, da bi rekel hvala in mi samo rekel, da sem slab prijatelj, ker sem obljubil, da bom čakal in da je mislil s tem denarjem punci kupit darilo in ga sedaj ne more. Od tistega se ni več oglašal na telefon pa sva se poznala od plenic naprej in sem tudi sam pri sebi rekel, da takih prijateljem res ne potrebujem.
Že od prej sem imel od sodelavca slabo denarno izkušnjo, ko mi je vračal 10€ kar 2 meseca in mu nisem nič rekel do trenutka, ko je spet hotel, da mu posodim za cigarete. No čez en teden sem dobil denar nazaj in tisti sodelavec me sploh ni več pozdravljal.
Sam si redko sposodim denar in če si ga že, ga vrnem takoj, ko spet vidim človeka. Vedno zraven dodam še kak € več za kavo ali dve, samo zaradi hvaležnosti.

Denarja do groba več ne posodim nikomor več, razen družinskim članom in ožjim sorodnikom pri katerih vem, da bodo sigurno vrnili. Rajši pošljem 10€ kaki humanitarni organizaciji, kot pa spet posojam.
brez skrbi ko bo rabil denar bosta spet top frenda.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
Jaz ne posojam več - sem se že tolikokrat nategnil, da nimam volje se s tem ukvarjat.

Vsakega takega indijančka napotim na banko - ko pravi da banka ne da kredita/limita, ga vprašam, kako misli meni vrnit če ni kreditno sposoben - no na tej točki ponavadi zaključimo debato
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Saj se verjetno vsi obnašamo v skladu z izkušnjami, količina "pogrešljivega" denarja pa tudi vpliva ..

Kreditno nesposobnemu sem npr. posodil denar - dobil je prvo zaposlitev in se je že po enem tednu izkazalo, da brez lastnega vozila nima šans zadržati delo. Plačal mi je čez pol leta, nisem vzel obresti. Mimogrede : clio "za jurja", ki ga je vzel kot rešitev v sili se je izkazal za posrečen nakup, imel ga je še par let.

Kreditno nesposoben je bil tudi znanec, ki je delal že nekaj let - po nekakšnih pogodbah, ki so se stalno podaljševale. Ni imel niti pogojev za kreditno kartico .. pa sem pomagal pri nakupu letalskih kart ali od kitajcev - brez plačila vnaprej, vedno po izvedenem obračunu na moji kreditni kartici, da je v cent štimalo po preračunu iz USD in podobnih valut.

Lani (se mi zdi) je en alteraš tudi iskal jurja. Brez težav bi dal denar tudi popolnemu neznancu (in ga miselno odpisal takoj po izročitvi) , če ne bi med njegovimi objavami bila ena od katere me je zvilo.

To mi je pri meni samemu zanimivo; zlahka bi odpisal denar, če bi pa eno stvar preplačal za par eur bi se žrl kakšen bedak sem, da sem dovolil da me oropajo. Verjetno zato, ker gre v tem primeru direktno iz žepa ne pa iz nekega odlagališča na banki
smile-1.gif
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
Jest ne dam več. Sem bil včasih dobrotnik pa sem ugotovil da se ne izide nikakor.
Ne maram descev brez hrbtenice, ki ne držijo svoje besede.

Sej zato pa je svet v ***** ker moška beseda danes velja tolk kot golobji drek
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam


Denar ceniš šele takrat, ko si ga izposojaš.
Denar in rit je za skrit.
Denar in nabrušen nož lahko v prid in škodo obrneš.



Denar le imej, pa glej, da tebe denar ne bo imel.
Denar leži na cesti, treba ga je znati pobrati.

Denar ne smrdi.
Denar oči slepi.
Denar poide, pamet pride.

Denar — sveta vladar.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Posojanje denarja je čisto preprosto

A: Koliko denarja želiš/potrebuješ?
B: XXX€
A: zastaviš zadevo, ki je vsaj 2xXXX€ ter napiševa rok vračila. Če € ne bo do datuma, je zastavljena stvar moja.

Če pa se greste na "zaupanje" ko vam "prijatelji" vplivajo na čustva... potem pa posojajte take zneske, da vam ne bo nelagodno, če/ko ne dobite denarja nazaj