Mobilni operaterji

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ne bo zastojn. Bo pa pri gostovanju v EU vse tako, kot doma. Plus minus fair usage policy.
Če boš čez daljše obdobje v tujini opravil več kot polovico celotne porabe, ti lahko operater za slednjo začne zaračunavati dodatno - pribitek.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Kaj je pa z odhodnimi klici, npr. sem v Avstriji kličem v slo ali kako drugo državo v EU?
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Reguliran je zgolj Roaming, torej to kar so do sedaj ekstra računali zaredi lokacije IZ kjer kličeš.

Cene za klice NA cifre iz drugih držav niso regulirane in kolikor vem te še vedno pride 3€ na minuto in take fore recimo Slovenska cifra v Avstrijsko.
 
Nazadnje urejeno:

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
To tudi mene najbolj žuli. Kako bo, kadar se nahajaš v drugi EU državi in kličeš na EU številko, ki NI slovenska. Do sedaj so bili ti klici regulirani oz. so se šteli iz EU zakupljenih enot i.e. "zastonj" .
Če se bo po ukinitvi rominga štelo "kot doma", to pomeni, da bodo šle cene takih klicev eksponento gor, vsaj če primerjam trenutne cenike slovenskih mobilnih operaterjev.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Klici med EU številkami iz različnih držav nikoli niso bili regulirani in so tudi od vekomaj dragi kot žafran.

In to bo po ukinitvi roaminga ostalo, kar je škoda, ker bi komot hkrati z roamingom še to ukinili.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Aja? A si prepričan? Zgleda meni vedno pozabijo računat.

Opravim veliko klicev na tuje EU številke, ko sem v tujini in dosedaj so se vedno obračunavali isto, kot klici domov. Neglede na to ali sem imel zakupljen kakšen dodaten paket ali ne. Pri dveh različnih operaterjih.

Ravno tako SMSi/MMSi
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Kolikor vem je razlika le takrat če kličeš v tuje številke iz Slovenije
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Ja saj je napisal "tuje EU številke", torej sklepam ne-Slovenske:).

Ne vem katerega operaterja imaš, ampak vsi imajo na cenikih klicanje v tujino (tudi EU) hude postavke, vsaj kolikor sem jaz preverjal...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ti govoriš o klicih na neslovenske EU številke, medtem ko se nahajaš v Slo, on pa o klicih na neslovenske EU številke, medtem ko si v gostovanju (znotraj EU). In ker je gostovanje v EU regulirano, je običajno ceneje klicati na neslovenske EU številke med gostovanjem v EU, kot pa kadar si v Slo. Vprašanje pa je, kako bo potem, ko bodo pri gostovanju v EU veljali enaki pogoji kot doma (in od doma klicat neslovenske EU številke ni poceni).
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Reguliran je bil zgolj pribitek, ne pa dejanska cena klica, izjema je zgolj SMS, kjer pa dejansko je bila regulirana dejanska cena in se je lahko zgodilo kar omenjaš.

ČE je res pri katerem operaterju bilo to deugače (boš moral kak link prilimat) je to bil dogovor mimo roaming regulacije, kar bi bil kar čudež da kdo ponudi kaj ceneje od regulacije:) No morda je kater operater to ponudil za klice v gostujoči državi, to bi še razumel.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Reguliran je bil zgolj pribitek, ne pa dejanska cena klica, izjema je zgolj SMS, kjer pa dejansko je bila regulirana dejanska cena in se je lahko zgodilo kar omenjaš.

Nikoli ni bilo ceneje klicati med gostovanjem, ker je klic rutan iz gostovane dežave domov in nato od doma naprej in ta od doma naprej jasno stane enako kot če SI doma. ČE je res pri katerem operaterju bilo to deugače(boš moral kak link prilimat) je to bil dogovor mimo roaming regulacije, kar bi bil kar čudež da kdo ponudi kaj ceneje od regulacije:)

Pišeš oslarije.

Klic iz EU države v drugo EU državo ali domov je reguliran in je cenejši kot klic od doma v EU državo in .

Za klice v Nemčijo uporabljam Nemško SIM karto, Vodafone ki ima EU že sedaj inklusive. Čeha vedno kdaj se ,da kličem iz Avstrije ali Nemčije z mojo Telekom številko.

Cena klicev v Slovenijo in v ostale EU države , ko si v gostovanju je 1 zakupljena enota ( v primeru neomejenih enot je pač ni) + pribitek 0,061€ oziroma max 0,2318€ na minuto , če nimaš zakupljenih enot, KLIC V TUJINO IZ TELEKOMA PA JE

EU OBMOČJE 0,49000 € / na minuto pa nič ne porablja zakupljenih enot.


http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/ceniki/klici-v-tujino#/SVICA
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Reguliran je bil zgolj pribitek, ne pa dejanska cena klica, izjema je zgolj SMS, kjer pa dejansko je bila regulirana dejanska cena in se je lahko zgodilo kar omenjaš.

ČE je res pri katerem operaterju bilo to deugače (boš moral kak link prilimat) je to bil dogovor mimo roaming regulacije, kar bi bil kar čudež da kdo ponudi kaj ceneje od regulacije:) No morda je kater operater to ponudil za klice v gostujoči državi, to bi še razumel.

Za Telemach si lahko pogledaš Cenik storitev gostovanja znotraj EU (aktualni naročniški paketi), kjer je za klice znotraj EU navedena zgolj 0,0610 €/min+enota iz paketa oziroma 0,2210 €/min. Nič ni ločeno po državah. Tudi njihov paket NEOMEJENO EU/ZDA mesečno kolikor vem nikjer ne ločuje klicev v Slovenijo in klicev v druge države EU ampak vsebuje neomejene klice.

Isto lahko preveriš tudi za Simobil, za ostale se mi ne da iskat.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Hm, pa imate res prav sem šel še enkrat gledat roaming tabelo:
https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_roaming_regulations
In je res napisano "Home network local rate to any EEA" in to tako pod staro regulacijo kot tudi pod to novo, ki prihaja 15.6., je pa res da to je zgolj povzetek.

Je pa res tole neumno, če lahko v roamingu, ki je tehnično gledano dražji regulirajo klic na lokalno ceno v v vse EU številke zakaj zaboga to ne naredijo še ko se nahajaš v matični državi.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Lahko kdaj pričakujem, da bo Telemach operater s pomembno tržno močjo in bo kot tak moral delit svoje omrežje? Ali bom prej dočakal razširitev Telekomovega omrežja,..
ah verjetno bo najboljše prešaltat na Domači internet in AS TV,..
b