novi avti in .flac avtoradio

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Zanima me, če pri katerem avtu originalni avtoradio že bere .flac glasbene datoteke? Zaenkrat sem zasledil le, da bi naj nekateri Citroeni od letnika 2015 dalje to podpirali. O pre-out pri tovarniškem avtoradiu lahko verjetno le sanjam, ali?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Mislim da v VW-jih opremljenih z MIB2 verzijo infotainmenta (modelno leto 2016+) in vsaj Composition Media radijem delujejo FLAC-i normalno. Sprobal še sicer nisem, bom jutri oz. danes čez dan če se mi bo dalo.
grin1.gif
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
2016 Citroen C4 Picasso bere vse živo, tudi VBR in thumbnailse
smile-1.gif
je pa izhodna (zvočniška) stran bolj slaba na žalost...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Vsa PSA vozila od 2011 do nekje 2015, ki so opremljena z RT6 radio-navigacijskim sistemom, berejo brez težav FLAC glasbene datoteke prek USB vhoda.

Predvsem je odvisno od radia, ne od letnika vozila
smile-1.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
mi lahko en po domače pove kaj je .flac format? Višja kakovost? Sem imel možnost downloada klasičnega formata in .flac pa mi potem na macbooku ni uspelo predvajati tega formata ali pa se samo nisem dosti ukvarjal...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Za predvajanje .flac datotek potrebuješ recimo VLC player, kateri se dobi tudi na Macbooku.

Gre pa za bolj kakovosten zvok, kot ga imaš recimo pri .mp3. Do izraza bi prišlo v primeru, da bi doma/avtu/studio.... imel res neko hudo ozvočenje, da te sezuje - tam bi takoj opazil razliko med .flac in .mp3.

Drugače pa je čisto vseeno, če imaš na telefonu, računalniku ali tablici .mp3. Nekateri .mp3 so dandanes že tako dobro posneti, da je kvaliteta skoraj identična CD kvaliteti.

Več o .flac kvaliteti lahko najdeš tu: KLIK
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Hvala za info
wink-1.gif
no recimo v avtu(Audi A4) nimam nobenega hudega ozvočenja, pa recimo zavrtim mp3 ali pa direktno iz youtuba(direktno predvajanje youtube ne posnetek) in je veliko lepši zvok iz youtuba, se pravi če tu opazim razliko v avtu bi tudi v flac. Sicer se nič ne ukvarjam z glasbo ali zvokom ampak ko slišim kaj slabo posneto in mi kdo soli pamet, da se ok sam da se sliši bi mu najraje zatlačil usb ključ, cd oz. telefon nekam. Moram probati če bo predvajal avto sploh flac datoteko, ker pri predvajanju videa je zelo izbirčen.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Saj ne da je na youtubu kompresija zvoka enaka kot na mp3 ali aac, odvisno pač od nalagalca. Tako da tukaj si mimo brcnil. Lahko da imaš samo nivoje (equlizer) na telefonu drugačne in ti je občutek boljši. So pa MP3 z 320kbps čisto spodobne kvalitete in je izguba kvalitete zanemarljiva če upoštevaš da imaš v kabini od 50 do 70db hrupa.

Edino pa če se rad doma v garaži zapiraš v avto... kot npr tale https://www.youtube.com/watch?v=Y41ORcEvdBA
hysterical-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
No še slabše... malo berem da so v polovici leta 2016 na YT šli iz 256 nazaj na 128kbps. Tako da je to precej uboga kvaliteta.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Pa še nekaj:

Neka .mp3 skladba, ki je dolga 4 minute, zasede nekje 5 do 6 Mb na USB ključku. Če bi to isto skladbo imel v .flac načinu, potem bi ta bil lahko tudi do 10x večji
smile-1.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Saj ne da je na youtubu kompresija zvoka enaka kot na mp3 ali aac, odvisno pač od nalagalca. Tako da tukaj si mimo brcnil. Lahko da imaš samo nivoje (equlizer) na telefonu drugačne in ti je občutek boljši. So pa MP3 z 320kbps čisto spodobne kvalitete in je izguba kvalitete zanemarljiva če upoštevaš da imaš v kabini od 50 do 70db hrupa.

Edino pa če se rad doma v garaži zapiraš v avto... kot npr tale https://www.youtube.com/watch?v=Y41ORcEvdBA
hysterical-1.gif


Evo da ne bomo na pamet, posnetek iz youtube, ki sem ga vrtel preko telefona povezanega preko BT na avto je tale https://www.youtube.com/watch?v=74CYIdYoQ5w

na samem telefonu pa je naložen mp3 iz pašnika, ki je
Music Format: MP3
Quality: Insane, (avg. bitrate: 128kbps)
Channels: Joint Stereo / 48000 hz

V telefonu imam EQ izklopljen in možno da je problem v tem, ampak sama "kvaliteta" zvoka, čistost je bila ob predvajanju iz youtube neprimerno boljša.

Se pa kot sem že rekel na zvok ne spoznam razen to kar slišim ali je kvaliteta posnetka ok ali pa ne..
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Pa še nekaj:

Neka .mp3 skladba, ki je dolga 4 minute, zasede nekje 5 do 6 Mb na USB ključku. Če bi to isto skladbo imel v .flac načinu, potem bi ta bil lahko tudi do 10x večji
smile-1.gif

Ja za album vezan na zgornji post je v mp3 formatu 145,1MB v flac .flac pa 319,9MB
smile-1.gif