Polyester in popravilo karoserije

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Pozdravljeni

Nabavil sem poliester komponente posamezno in sicer polyester smolo, colpoly pospeševalec ( komponenta B ) in
colpoly katalizator ( komponenta C ). Imam namen popravit karoserijo avtomobila.
V trgovini nisem dobil natančnih navodil, v kakšnem razmerju naj zmešam komponente, pa me zanima,
če je kdo od vas že delal s tem, da bi mi napisal, kakšno zazmerje naj uporabim.
Recimo, da bi začel z manjšo količino za začetek, naprimer 50 ml polyester smole. Koliko dodam komponente B in koliko komponente C ?

Lep pozdrav,
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Tale odgovor

Citat:
Nene, poliester pa ni za stekleno tkanino... Trd, pa vendar ni prožen in takoj poči... Skratka, kupi se 24h smola in to je to... Da pa dosežeš gladkost pa vakumiranje.
Mimogrede ---> Colpoly nepospešen poliester, Colpoly katalizator (se doda 1%) in pa Colpoly pospeševalec (tudi se doda 1%) ...


Skratka stvar ni primerna za na stekleno tkanino...

LP

lahko prebereš na tej strani: http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?p=70197
 

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
Glede na zgornji odgovor si to razlagam tako, da za 50 ml polyester smole dodam 1% , to je 0,5 ml colpoly pospeševalec ( komponenta B ) ter dobro premešam. Potem dodam še 1% , to je zopet 0,5 ml colpoly katalizator ( komponenta C ). Vse skupaj še enkrat premešam in zadeva bi bila pripravljena za nanos. Ali je torej moja razlaga pravilna?
 

markosekula

Pripravnik
2. avg 2015
57
0
6
Pravilno, vedno se najprej doda modro tekočino (pospeševalec ,da se vidi če je dobro premešano ,potem pa katalizator (prozorna tekočina) in potem naj bi mešanica dobila rjavkasto barvo. NIKOLI pa jih ne daješ skupaj ,ker lahko pride do reakcije! Količina pospeševalca pa je odvisna od temperature , od 0.5 do 1.5 % , trdilec pa je vedno 1%

LP
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Kot je ze omenjeno, pospesevalec das toliko kot je zunanja temp., drugace se bo hitro strdilo in bos tezko popravljal nanos. Priporocam razredceno da das, ne po navodilih proizvajalca, da lahko v miru nanasas. Ce se bo hitro strdilo, te bo cakalo veliko brusenja, da bo zgledalo lepo...
 

alien_alien

Pripravnik
7. dec 2014
77
0
6
HVALA fantje za natančne in zelo koristne praktične informacije. Točno to sem iskal. Sedaj pa na delo.

Lep pozdrav,
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
vse ti piše na embalaži......
Še vedno je

Drugače si pa lahko mešanico s pospeševalcem namešaš prej v enko pol litersko flaš ali litersko. Potem prelivaš v lončekin dodajaš trdilec. Trdilec dodajaj v male količine, ker hitro zgelira in boš mel dosti odpada.