Citroen DS5 ima Xenon ali Bi-Xenon?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Hja očitno imajo previsoko nastavljene luči, žarnice so notri enake kot na ostalih lučeh tako da to nima veze z nobenim naprednim sistemom....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Evo ALELUJA! Dobili smo enega ki ima DS5, evo, zmenita se pa ga zapelji pa da človek vidi
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Nekje sem zasledil, da ima DS5 tudi "kurvenlicht". Mislim, da celo na tvojem linku.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Nevem, jaz stavek Xenonscheinwerfer mit Kurvenlicht čisto lepo razumem kot xenon žarometi s funkcijo zavijanja, in ne kot xenon žarometi z dodatnimi meglenkami ki svetijo v ovinek.

Sicer ti pa malo kasneje piše še...

Die Scheinwerfer schwenken (abhängig von
Lenkradstellung und Geschwindigkeit) gemäß
dem Straßenverlauf in Fahrtrichtung und
folgen so der Fahrbahn in Kurvenrichtung.

In še slika je priložena.

Se mi zdi da ti bolj "kupuješ", ker drugače bi šel kakšnega pogledati in bi se na lastne oči prepričal o vsem kar te zanima. Glede na to, da se še vedno dokaj hitro stemni, ti tudi po temi ne bi bilo problem zapeljati kakšnega.
smile-1.gif


Evo, točno takšen kot ga iščeš, pa še iz Ljubljane. Se zmeniš za ogled ob 18:00 in gasa.
smile-1.gif


http://www.avto.net/Ads/detail....%20-%20%20S...
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jaz se trenutno bolj informiram, kot kupujem, res je
smile-1.gif


To pa zato, ker trenutno prodajam svojo Astrico.... Ko jo prodam, grem v nabavo DS5 ali česa drugega, ampak 95% bo DS5
grin1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Astra prodana, sedaj pa naprej
smile-1.gif


Kaj pa varianta, da bi namesto te navadne H1 žarnice, za katero smo ugotovili, da služi blendanju po dnevi in sveti ponoči kot dolga luč, uporabil kakšno H1 LED žarnico, katera bi bila bolj belo-modre barve?

Torej bi samo H1 žarnico nadomestil z H1 LED žarnico. Bi to šlo brez kakršnih koli napak na računalniku? Ker nekatera vozila potrebujejo upor pri uporabi LED žarnic.

Pa še to: nekatere LED žarnice imajo zraven kot neko hlajenje (ventilatorček), druge pa nimajo - ali je ta potreben ali ne?

Priporoča kdo kakšno dobro H1 LED žarnico za namene dolgih luči ponoči (morda od Osrama ali Philipsa, ker ne bi kitajca dajal noter)?


Hvala
grin1.gif
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
H1 je zato, da podnevi ne prižiga xenonk za blendanje in jim s tem skrajšuje življenjsko dobo. Če ima bixenon, bo ponoči uporabil xenonko za dolgo luč. Vsaj pri mojem je tako, na notranji strani luči imam H7, ki služi samo blendanju podnevi.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Prvic slisim za kaj taksnega. Bixenon je za zasencene zaromete in dolge. Vmes je samo zrcalo, ki dvigne snop. Se nikoli slisal, da ima avto poleg bixenona, se navadno halogensko zarnico pa se to za namen dolgih luci podnevi.