Refurbished K800i etc.

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Se splača kupiti na Aliexpress (ali kje drugje) kakšne refurbished ("nove") telefone izpred deset ali več let nazaj, ima kdo s tem izkušnje? Zadnjič sem našel Sony Ericsson K800i, ki sem ga nekoč že imel. Samo glede na poreklo in vse se malo bojim, da ne bi bil kakšen ponaredek ali pa samo očiščen rabljen telefon z neuporabno baterijo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kitajci imajo več rangov obnovljenih retro telefonov. Ta poceni bo bolj žalost, ta dražji so praktično identični originalu. Sam imam zadnjega T39m in ne najdem razlike z originalom, sem ga primerjal s ta poceni verzijo in takoj vidiš razliko (npr. odpiranje/zapiranje pokrovčka, itd.).
Aja, to je bilo kar nekaj let nazaj in pa nakup na Ebayu, kako je s temi zadevami na aliju žal nimam izkušenj.
Še ena zadeva: upoštevaj, da so baterije običajno žalost.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
In kako lahko tako ocenis, katera je tista cenovna meja, ki locuje 10+ let stare telefone na cheap in ok izdelane?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Na žalost težko, rabiš nekaj sreče zraven, pa malo feedback-e preveri, čeprav na to se ni za zanašat, ker večina ne prepozna razlike.
Definitivno so pa zanič varijante tiste, ki v dobi današnje tehnologije, v oglas dajo fotografijo s slabo resolucijo. Vsak, ki prodaja dober telefon, bo naredil kvalitetne fotografije. Take lahko mirno preskočiš.