Quadkopter

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Ne vem, če sem v pravem delu foruma, zanima pa me sledeče: kupil bi en quadkopter, dron, dovolj velik in močan, da bi nanj lahko dal kamero velikosti GoPro.
Kaj bi bilo smiselno kupiti, da sem nekje med 100 in 200€?

Nekaj podobnega temu , velikost in nosilec za kamero, kakšne so pa ostale karakteristike pa ne vem...
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Preden kupiš in letiš se pozanimaj glede pravilnikov/uredb in zakonov, ki veljajo pri nas. Da ne bo potem slabe volje.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Moj nasvet iz izkušenj. Kupi nekaj resnega ali pa nič. Ker te igračke niso vredne niti 10% denarja za katerega se prodajajo. Sam sem nabavil zadevo za cca 600 eur in je to zdaj res uporabno. Tiste poceni zadeve so več ali manj katastrofa. Ne pomaga ti, da imaš vrhunsko kamero, če moraš frčoplan nonstop nekaj popravljati. in le ta nonstop nekam leti in nima funkcije lebdenja.

Če pa je tu kdo na forumu, ki se razume iz zakonov o letenju brezpilotnih frčoplanov pa bi se priporoča za kakšno pojasnilo, kje in kdaj lahko letaš in kdaj moraš imeti opravljen izpit, prijavo leta itd. Tiste osnovne zadeve obvladam, da se ne sme letati v naseljih ob ljudeh, ...

Ker to kako so napisani zakoni dostopni po spletu je več ali manj nejasno napisano in moraš biti pravnik, da razumeš kako in kaj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
V zadnjem Monitorju je obširen članek o dronih in tudi o zakonodaji, ki jo po kmečko razložijo.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Pa recimo, če postavimo zakonodajo malo na stran, pa da vržem še kak €€€ zraven, kaj bi bilo smiselno vzeti? Ne gre za lepoto, se pravi je lahko DIY, važno je, da je dovolj moči, da bo stabilen v zraku (veter), GPS, lebdenje, avto vrnitev domov, to bi bilo vse super. Samo kateri modeli so potem to...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Glede na čas letenja, ki je cca 5-20min, je željeno tudi menjava baterije.
Če se kdo ukvarja s tem, s sestavljanjem, bi bil tudi hvaležen kakšnega nasveta, kaj kupiti od posameznih elementov, kako sestaviti, itd...
Usluga ne bo zastonj, sploh če bo potrebna kakšna pomoč pri sestavljanju...
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Out of the box je najbolša varianta kakšen rabljen dij phantom ali pa novi dji mavic Drugače ti ne preostane drugega kot DIY varianta in kot kontroler kupiti dij naza. Ima GPS in stabilizacijo. Je pa res da imaš delo z sestavljanjem komponent
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Pa recimo, če postavimo zakonodajo malo na stran, pa da vržem še kak €€€ zraven, kaj bi bilo smiselno vzeti? Ne gre za lepoto, se pravi je lahko DIY, važno je, da je dovolj moči, da bo stabilen v zraku (veter), GPS, lebdenje, avto vrnitev domov, to bi bilo vse super. Samo kateri modeli so potem to...

Glede na tvoje želje bi ustrezal kak Phantom, samo ta je v rangu 1200-1500€
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Vem, da so želje in realnost ponavadi precej narazen. Poglavitno mi je, da je dron dovolj močan, stabilen v zraku (verjetno bolje če je težji, posledično spet mora biti močnejši) da lahko normalno nese kamero.
Kaj to pomeni za ta model ?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Ta ne podpita gps stabilizacije, nima barometra. Kot osnova je super za učenje. Mogoče bi zamenjal ESC-je z 30A in kontroler vsaj z naze32, še bolje pa bi bilo dij naza m ki podpira GPS

Mogoče tudi kaj tekšnega: https://hobbyking.com/en_us/nova-pro-main-body-esc-radio-receiver-charger-rtf-mode-2.html

Ali pa to: https://hobbyking.com/en_us/s500-fr4-glass-fiber-quad-copter-480mm-pnf-combo.html samo tu še rabiš dalines in sprejemnik in nosilec za go-pro kamero

https://hobbyking.com/en_us/wa...ady-to-fly.html

 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
tud jest sm mel podobne zelje, pol sm pa ugotovil, da tukaj en kup dejavnikov in da pač dober dron od 500 gor.

maš na modelarskem forumu podforum sam o teh helikoterjih, in tam boš več izvedel. čeprav takole servirano na pladnju ne bo linka do trgovine... se moreš sam poglobit in se odločit.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Pa recimo, če postavimo zakonodajo malo na stran, pa da vržem še kak €€€ zraven, kaj bi bilo smiselno vzeti? Ne gre za lepoto, se pravi je lahko DIY, važno je, da je dovolj moči, da bo stabilen v zraku (veter), GPS, lebdenje, avto vrnitev domov, to bi bilo vse super. Samo kateri modeli so potem to...

Glede na tvoje želje bi ustrezal kak Phantom, samo ta je v rangu 1200-1500€

osnovni Phantom je pol ceneje(600 eur model 3 standard) kot navajaš ima pa vse kar si želiš edino izogibanja ovir nima( no mogoče še kaj ampak meni to ta trenutek ni pomembno pa tudi če bi bilo pomembno si tega nebi privoščil). Ravno danes sem ga sprobal v kar močnem vetru in je zadeva konkretno stabilna. Še enkrat igračk se enostavno ne splača kupovati.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Je DJI Phantom 3 precej boljši kot pa recimo Walkera QR x350 PRO in Quanum Nova PRO? Ker cenovno je skoraj še enkrat dražji...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Malo si poglej youtube posnetke. Tega imaš za primerjavo več kot dovolj. Sem pogledal tak na hitro in ja phantom je vreden svojega denarja. Za letenje je enostaven, uporabljati se ga naučiš v minuti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
dajmo nekaj drugega razčistit zakaj sploh rabiš quad?
Ker se ti fajn zdi da bi malo snemal za na facebook? al boš dejansko sneal z namenom uporabe videja za neke namene in rabiš mirno sliko?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Načeloma za igračko ne bi dal toliko denarja, ampak je šel en RC avto od hiše, pa sedaj 300€ hodi viška. Ker je GoPro že doma, bi kombiniral z dronom. Občasno kak film in par slik, pa sin bi se verjetno tudi malo zabaval... Zato nočem nekaj za 50€ in kamero iz prvih telefonov, ne bi pa pljunil tisočaka. Vidim, da bo potrebnih dobrih 300€ za solidno zadevo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
če hočeš igračko pol je vseeno kaj kupiš. Ker boš 3x snemal in dal v kot. Pač nekaj leti po zraku ti pa tisti stvari rečeš kam naj leti. Nobenega iziva, nobenega znanja nič. Hitro se naveličaš.
malo poglej prop.at ali pa rcmarkt.de za kakim rablenim.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
XXXL:
Pazi, se enkrat si dobro preberi zakonodajo. Sploh ce zivis v blizini letalisc LJ, MB, PZ ali Cerklje ali manjsih sportnih. Tudi v vasi oz. Mestu mores zelo pazit kje bos letel. V zadnjem letu so ljudje postali kar malo paranoicni glede dronov, in potem direkt klicejo policijo. Bodi previden ker kazni so kar konkretne kolker se spomnim.

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če želiš iz zraka snemat, potem res dobro premisli - ker rabiš posebno dovoljenje, polet prej najavit, motajo ti oddobrit...
Zafevo so pri nas zafookali do konca in uničujejo hobi. Jaz sem ravno zaradi tega preklopil iz drona na letalo, ker folk pri letalu niti ne pomisli, da bi lahko snemal ali celo bil model... Imam še race drona z kamero ki pa pade pod spodnjo omejitev teže, ima full HD kamero... Tam pa ti noč ne morejo
smile-1.gif