Opel Zafira 2017 - Facelift - klokotanje zadaj

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

1 mesec nazaj sem nabavil novo Opel Zafiro (Tourer) in opažam, da mi zadaj čez luknje nekaj klokota. Slišat je, kot bi prihajalo iz vrha amortizerjev, ker se zvok pojavlja v prtljažniku pri straneh, ne nekje spodaj pri kolesih recimo. Je pa čudno, da pri zelo majhnih luknjah na cesti ni tega slišati, niti, ko grem čez ležeče policaje. Slišati je recimo pri nekih srednjih luknjah. Pa včeraj sem šel za nalašč na nek makadam, kjer je bil narebričen od dežja in se je tam čist lepo slišalo, kako klokota. Bom šel na servis, vendar bi že sedaj rad vedel tudi jaz osebno, kaj bi tole lahko bilo, da me ne bodo odpravili s stavkom - smo pogledali, vse je v redu.
Avto pa ima komaj 2000km

Hvala
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Saj veš, kako pravijo-malo lima(pleha), malo žice, evo opelice..
smile-1.gif


Po moje pa ti preveč poslušaš in posledično preveč slišiš ..
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
hehe
aplauz.gif
ma ne, imam še novega Puntota doma (10.000km) in je vse tiho, ko se vozim po isti cesti. Ni slišati ama nič, čisto nič, tako, da vem, da je nekaj narobe pri Zafiri.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Da ti kakšna oprema ne leta po prtljažniku (rez. guma, orodje ipd)..mal poglej, da se ne boš blamiral.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Samo snami tapeto... In privij tiste 3-4 vijake od amortizerja... Lahko da so rahlo odviti... Ze dozivel...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Amortizerji so privijačeni z zunanje strani pod blatnikom. No, naj dodam, da ko sem šel 2x čez 2 malo večji luknji na makadamu, ko so na hitro kolesa zašibala gor in dol, se je zaslišalo tudi spredaj isti zvok, vendar sem to spredaj zaslišal samo na makadamu.
V normalnem prometu do sedaj še nisem zaslišal spredaj, zadaj pa vsak dan, ko se vozim.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
upam, da imaš servis in ta makadam dovolj blizu, da boš mehanika lahko posedel v avto in bosta skupaj šla čez ta makadam.
Ker drugače bo res lahko "vse vredu":(
Avto je nov in ima garancijo, tko da tukaj ne smeš odstopat in moreš bit malo tečen. Ker če ne boš pač 5+ let poslušal ropotanje
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Meni so enkrat rekli na servisu, naj bolj glasno poslušam glasbo v avtu, smo sedeli skupaj s vodjem servisa in predstavnikom uvoznika. Pa smo se vsi najprej malo nasmejali, potem pa sem jih vprašal, če damo to izjavo v zapisnik, pa sta oba postala bleda in obrnila ploščo.

Na servis, peljat po taki cesti, pa morajo najti napako.

Lp,
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mam pa res makadam cist blizu servisa in ravno ta makadam, na katerem sem testiral
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Pozdravljeni

1 mesec nazaj sem nabavil novo Opel Zafiro (Tourer) in opažam, da mi zadaj čez luknje nekaj klokota. Slišat je, kot bi prihajalo iz vrha amortizerjev, ker se zvok pojavlja v prtljažniku pri straneh, ne nekje spodaj pri kolesih recimo. Je pa čudno, da pri zelo majhnih luknjah na cesti ni tega slišati, niti, ko grem čez ležeče policaje. Slišati je recimo pri nekih srednjih luknjah. Pa včeraj sem šel za nalašč na nek makadam, kjer je bil narebričen od dežja in se je tam čist lepo slišalo, kako klokota. Bom šel na servis, vendar bi že sedaj rad vedel tudi jaz osebno, kaj bi tole lahko bilo, da me ne bodo odpravili s stavkom - smo pogledali, vse je v redu.
Avto pa ima komaj 2000km

Hvala

Ne vem če imaš isto napako (isti zvok),ampak pri mojem Fordu so na servisu zelo dolgo rabili,da so pogruntali,kaj sploh povzroča ta zvok iz zadnjega dela vozila,ki mi je najedal živce (neka mešanica klokotanja in cviljenja na neravninah - zelo moteče!
Pregledali so amortizerje,končnike,pobrali ven rezervno gumo,spustili zadnje sedeže - nič!
Na koncu so po 5 dneh ugotovili,da zvok povzroča neka gumijasta puša na zadnjem stabilizatorju,ki se je nekam drgnila,ker je bila na njej tovarniška napaka in je bila preširoka. Zadevo so zamenjali in od takrat je vse OK!

Opozori servis,naj to možnost preverijo na tvojem avtu,če gre slučajno za isto napako!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Dvomim, da če je pri meni tovarniška napaka, da bodo popravili, ker avto je facelift in čist nov...naredili so ga 2 meseca nazaj in dvomim, da so nov kos naredili v tem času. Ne morem verjet, kako me moti, ker v preteklosti sem imel spuščene avte v poden in me ni motilo čisto nič, ko je zabivalo po teh slo cestah, a sedaj me moti tole na serijskem podvozju.
bonk.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Dvomim, da če je pri meni tovarniška napaka, da bodo popravili, ker avto je facelift in čist nov...naredili so ga 2 meseca nazaj in dvomim, da so nov kos naredili v tem času.

Ne razumem zakaj misliš da ga nebi popravili?
sprasujem se.gif
Sploh nima veze kdaj so ga naredili,če je v garanciji,ti morajo brez izgovorov popraviti ali zamenjati!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
*merdzo, bom pogledal jutri, ce jo mam

*ngc2392, zakaj je pa to vazno, kje je ta makadam? Pac, 500m stran od servisa (kot vidim, si iz Gorenjske, jaz pa iz Notranjske)

*SHARK, da ga ne bi popravili, se bojim zato, ker ce so vsi blazilci oz. karkoli klokota serijsko zjebani, potem lahko 5x zamenjajo in bo se vedno klokotalo, ker so pac vsi kosi defektni in dvomim, da so sedaj v 2 mesecih naredili nov kos, ker verjetno se ni toliko reklamacij.

Evo, danes prsla zena iz Lj, ker je bila z Zafiro po opravkih in pravi, da se pa res nekaj slisi od zadaj. Sem sel s Puntotom na ta makadam in je vse tiho in amortizira brez kakrsnegakoli klokotanja. Se polico sem dal stran, da se direkt slisi iz prtljaznika. Vse u nulo.
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
ah, šalil sem se
smile-1.gif
zanima me pač, kakšen je ta zvok.
sicer malce butasto vprašanje, a to slišiš že od začetka? pri prejšnjem avtu sem imel podobno "klokotanje", a je bila posledica počene vzmeti. z recimo zelo podobnimi simptomi. normalna vožnja ok, tudi (ležeči policaji ok), pri makadamu je pa ropotalo. ampak...to je skoraj nemogoče pri tebi...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Roko na srce, od začetka se ne spomnim, da bi klokotalo, tole sedaj poslušam ene 2 tedna. Lahko, da je klokotalo, pa nisem imel zamar in sem sedaj "zaslišal" in skozi poslušam.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
da ga ne bi popravili, se bojim zato, ker ce so vsi blazilci oz. karkoli klokota serijsko zjebani, potem lahko 5x zamenjajo in bo se vedno klokotalo, ker so pac vsi kosi defektni in dvomim, da so sedaj v 2 mesecih naredili nov kos, ker verjetno se ni toliko reklamacij.

Narobe razmišljaš...če bi bilo tako,da so vsi kosi defektni,potem bi klokotalo vsem lastnikom in lahko bi govorili že o serijski napaki in vpoklicu vseh teh vozil.
Tvoja pravica kupca avta v garanciji je,da avto pelješ na servis,kjer morajo ugotoviti kje je napaka in jo odpraviti,brez izgovorov!