Zvočna izolacija stropa v stanovanju

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo,

moji starši živijo v bloku starejše granje in je obupno zvočno izoliran. Težava so predvsem sosedi nad njimi, ki se menjajo vsake toliko (podnajemniki), od študentov, do družin z otroci... sliši pa se čez vse, tudi vsak kreg zakoncev npr. Montirala sta draga protivlomna vrata, kar je omejilo hrup iz hodnika, ostal je problem s stropom.

Ker je oče slabšega zdravja, razmišljata o nekakšni dodatni zvočni izolaciji stropa, da bi vsak malo ublažilo ves ta ropot in dretje. Strop bi bilo možno znižati za cca 5cm.

Je to izvedljivo? Na kakšen način? Za koliko denarja? Kvadratura, ki bi rabila izolacijo (dnevna soba + spalnice) = cca 40m2.

Hvala.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113

Direktna obešala (s protihrupno zaščito)..na njih CD profile, vmes kamena volna, ter nato dvojna gips plošča. Vzelo bo nekje 6 cm (to je minimum).

Da bo mir...ne bo. Bo pa verjetno tak efekt kot pri novih vratih..sliši se še a ni moteče (kar pa je verjetno cilj).
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Še na U profile, ki so montirani na stene je treba prilepit peno, da se zvok iz sten ne prenaša preko njih na knauf.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.067
113
bolje je več tanjših plasti različnega materiala, neka kombinacija, to najbolj duši.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Zvočne izolacije so stran vržen denar, ker se udarni zvok prenaša preko celotne konstrukcije objekta.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Zvočne izolacije so stran vržen denar, ker se udarni zvok prenaša preko celotne konstrukcije objekta.

Teoretično drži, da se prenaša preko celotne konstrukcije. Vendar pomaga pa vsekakor, če narediš izolacijo....jaz sem položil laminat na star laminat, vmes pena, ki zadrži 19 db. Definitivno je sedaj bolje spodaj in zgoraj. Sedaj, v decibelih ne vem, vendar je bolj....zdaj če je to vredno 250 eur za 70m2, kolikor je razlika med to folijo in navadno, to pa je druga pesem.
confused-1.gif


Jaz sem zadovoljen...
 
Nazadnje urejeno: