Google Chromecast

urosvrunc

Pripravnik
20. jun 2012
271
15
18
Google Chromecast- sem pred nakupom Chromecasta in me zanima ali lahko preko PC predvajam samo v brskalniku chrome ali lahko predvajam tudi filme, ki jih imam posnete na disku?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zadeva stane skoraj toliko kot en androidni predvajalnik. Sedaj pa se že v drugi temi odkriva kaj vse (ne)zmore.

Potrebno se je tudi vprašat za kaj točno ga želiš uporabljat.

Za zares uporabne stvari, je po moje veliko boljši androidni player. Nekateri tudi vsebujejo neko "cast" funkcijo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Če je računalnik dovolj blizu, boš to najceneje dosegel z direktnim priklopom računalnika na TV (dovolj dolg HDMI kabel). Sicer pa res raje išči kak standalone player in ne Chromecast.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Jaz sem kar je posneto na disku predvajal preko dlna. Na router disk in nastaviš dlna media server in streamaš na tv brez težav. Jaz sem delal do decembra tako na 6 let starem tv-ju. Načeloma beez težav.
Sedaj imam HTPC in delam isto, samo da ne streamam na TV, ampak na HTPC.
Predpogoj je tak router ki to ima ali na katerega je možno naložiti kakšen DD-WRT.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
266
113
Citat:
Uporabnik urosvrunc pravi:
Google Chromecast- sem pred nakupom Chromecasta in me zanima ali lahko preko PC predvajam samo v brskalniku chrome ali lahko predvajam tudi filme, ki jih imam posnete na disku?

ce je opcija raje kabel.

jest sm ga zanc nabavu pa nisem najbl zadovoljen. iz tablice sem predvajal film, in zvok ni bil sinhr s filmom... plus obcasno štekanje. buhnedej da je kaksen hd 1080....

snel in kupil sem tud nekaj app, pa tud ne laufa vse tekoce... tko da... ol, sej ni neki ful dnara, sam na zivce mi gre, če šteka zadeva.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Posnet film se da recimo predvajati tudi iz prenosne naprave (telefon, tablica), saj ima recimo ES File Explorer dodatek za castanje (sem pa prepričan, da obstajajo tudi načini za predvajanje direktno iz PCja/laptopa, vendar tega nisem še nikoli poskušal). Še posebej pri filmih z visoko resolucijo zadeva šteka, saj wifi ne prebavi potrebnega prenosa. Kabel in kak andoidni predvajalnik sta za te namene veliko boljša izbira.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Ali imate tudi vi težave z chromcastom in google homeom?
Tukaj na hrvaškem mi že 5. dan ni omogočena funkcija streamanja:(
Sicer poročajo tudi iz celega sveta, da imajo enake težave.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
We have a fix for Google Home and Chromecast. It will automatically roll out within the next 6 hours. To get back up and running now, reboot your device → https://t.co/CM4ov63F46. Thanks for sticking with us!
— Made by Google (@madebygoogle) June 27, 2018
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
1. Ali lahko kdo potrdi, če dela siol TVIN aplikacija preko chromecasta?
2. Ali je zmeraj nujno potreben WIFI?
3. Kako narediš Mirror iz tablice na TV preko chromecast?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
2. ja
3. odvisno od proizvajalca in verzije androida. Ponavadi potegneš dol menu in je tam gumb cast
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
imam vprašanje:
ker moj Panasonic tv nekako ne podpira predvajanja H265 prek DLNA, bi si umislil nek gađet.

je ChromeCast tv ok za to?
oz bolje Amazon Firestick oz Mi Home tv?

drugi kitajci me ne zanimajo. mora delat bp.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
priporočam Mi Box. na dom ga dobiš za manj kot 70 EUR. gor imam kodi, netflix, youtube za kake smešne filmčke (idiots at work...), naložil sem si še en program za gledanje slik na oblaku. skratka zelo zadovoljen.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
V ponedeljek je Amazon Prime day. Med drugim bi naj bil tudi Nvidia Shield precej znižan..