Vino Refošk nakup ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Da nekako zaključimo...

Sem šel iskat v vinotoč v Strmci pri Laškem.


Prvi vtis že ob vstopu pozitiven. Straejši gospod prijazen v lepo opremljeni trgovinici in pripravljen na razna vprašanja /pogovor.

Vzel refošk in teran . Oboje nekaj pod tri evre za liter.

Moja ocena da je kvalitetno in pitno vino.

lp
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Znanec vinar gre pogosto na Korosko prodajat vino. Ima flasirano in v 5l pakungah. Mislim da je 5l 12 eur. Seveda ti pripelje na dom, firmo itd. pac stvar dogovora. Je pa iz Brd. Sem spil kar nekaj tega Refoska in je OK, tudi mesano rdece je OK, zelo pitno. Mislim da je malo cenejse 10 eur za 5l.
Teran pod 3 eur pa je kar v redu cena, smo sli teden nazaj na izlet po krasu in je bilo vec ali manj po 3 eur flasirano pr kmetih. Pr zlahi vzamem kaksenkrat crno po 1,30 in je korektno, imajo pa odlicen rose, sam ni kolicine
smile-1.gif
.
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Naše hišno vino refošk je iz vinske kleti Černe iz Ankarana. 3 x na leto se najavim in vzamem po nekaj kartonov. Za poskusiti
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Refošk je za moj okus boljši z obale, pa kaksna dobra malvazija.... 😀
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Je pa vsaj trgovinskemu teranu hudo padla cena. Prodajajo kak zvarek pod tem imenom?

In koliko je zdaj v štacuni liter?

Jaz ga hodim iskat v Grahovo brdo.
smile-1.gif
Ko sem ga pred 15 leti pil "na recept" je bil Mislim da okrog jurja (4 evre).
Danes ga dobiš tudi za 3, Mercator recimo 3,5
https://trgovina.mercator.si/market/izdelek/693083/teran-ptp-kakovostno-rdece-vino-vinakras-1-l

Vidim pa da so različne izvedenke tega terana. Ne vem več natančno katerega sem pil "na recept".
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Za lovske veselice pa je najbolje v vinotoč Vinakoper, cene pa se ne spomnim ker sem imel organiziran prevoz.......
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Probajte Vina Božič lahko samo povem samo o presežkih vi pa se lahko strinjaste ali ne. Tudi dostavljajo po par litrov povsod.
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Za praznike smo bili pri prijateljih v zaledju Kopra in so mi podarili steklenico Monte Moro..........ki ni zdržala zaprta dolgo...... Dobro vino, ne vem pa cenovno koliko stane.
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Včeraj sem pa poskusil refošk Rodica iz Trušk. Cena je sicer nekoliko zasoljena, drugače pa je čist v redu.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
A to si bil v vinotoču vipava v Strmci? Veš mogoče delovni čas trgovinice?
Drugače pa, a kdo ve, če se da rafošk ali teran v refuzi nabaviti tudi v totem koncu štajerlanda , MB, Ptuj, Sl. Bistrica, tu okoli v glavnem?

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
A to si bil v vinotoču vipava v Strmci? Veš mogoče delovni čas trgovinice?
Drugače pa, a kdo ve, če se da rafošk ali teran v refuzi nabaviti tudi v totem koncu štajerlanda , MB, Ptuj, Sl. Bistrica, tu okoli v glavnem?

lp

Mislim da je v Strmci samo en vinotoč ? To je v smeri krškega malo pred tisto ,že dolgo ne več obratujočo gostilno ,mislim da seje reklo pri lipi.?

Delovnega časa ne vem. Malo poguglaj za kakšno telefonsko. Jaz sem šel nekje tako bolj dopoldan kar na blef in je bilo odprto.

Drugače pa izbira ok ,pa vsaj po moje res lepo urejena trgovinca..

lp
 

gurman5

Pripravnik
5. avg 2013
77
3
8
Zadnjič smo pri sosedu odprli steklenico Klen Art refoška, mislim da je bil letnik 2015. Za moj okus je imelo malo preveč kisline, drugače pa čisto korektno vino.