Predlogi: Z čim in kako zaščititi datoteko?

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Zanima me kaj predlagate kako bi zaščitil datoteko, ki jo poprej skopiraš na USB stick. Zaščita naj bi bila taka, da ne moreš nič spreminjat v datoteki in ne moreš pobrisati datoteke iz ključka. File naj bi bil navaden PDF - Adobe ima že v osnovi zaščito za spreminjanje vendar lahkjo file pobrišeš iz ključka.
Kaj predlagate?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Si ne znam predstavljati, da bi brez namenskega HW lahko kaj veliko naredil. Datoteko lahko daš kot ReadOnly (Samo za branje). Kaj več pa bi moral že ključek podpirati. Sem že dobil promocijski material na ključku. Format in sem se znebil vsega in ključek uporabljal v druge namene.
 
22. jul 2007
12.786
1.309
113
123
Sicer bolj taktak rešitev, pa vendarle
sprasujem se.gif

klik
Na sd kartici potem še odrežeš tisti jeziček za zaklepat in se potem ne da brat in spreminjat podatkov.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.254
-8.465
113
Poišči kje kakšen stari ključek, ki je imel še fizično stikalo za zaklep. Posnameš gor, zakleneš, ter zalimaš stikalo s sekundnim.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.116
927
113
Emona / Carnium
Datoteko, ki jo želiš zaščititi, ne daš na prenosljiv medij, kot je usb drive. Ohranjaš jo na lastni (cloud) infrastrukturi ali pa jo zapečeš na optični medij.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Sicer bolj taktak rešitev, pa vendarle
sprasujem se.gif

klik
Na sd kartici potem še odrežeš tisti jeziček za zaklepat in se potem ne da brat in spreminjat podatkov.

In ce nimas tistega jezicka, enostavno das cez en koncek selotejpa in zadeva deluje... nekako podobno kot smo vcasih delali z audio ali video kasetami po tem, ko simpolomil ven jezicke za zascito pred presnemavanjem...
wink-1.gif
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Imeli smo v firmi pred časom tako idejo direktorja: dat ven USB ključke z našim logotipom, kjer noben ne more pobrisat datotek.
Našel je program USB Security: http://www.kakasoft.com/usb-security/ Preizkusna verzija dela kot kupljena in hvala bogu, da ni kupil. Ko je naredil vse tako kot treba, sem dal USB ključek v svoj računalnik in ga v Explorerju (raziskovalcu) brez kakega problema formatiral...
Potem nam je dal nalogo iskat naprej. En je našel, da se da to z Bitlockerjem: http://infosec.nmsu.edu/instru...b-flash-drives/ Spet se ga pa da formatirat brez problema...

Na koncu smo ga prepričali, da je reklama tudi, če se naši USB ključki uporabljajo okoli za karkoli, ne pa da se jih vrže v smeti, ker se z njimi ne da nič naredit...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Formatirat bo navaden USB ključek in nato uporabljat v druge namene vedno možno, ne moreš tega onemogočit.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
razen če bi bilo možno usb ključek na nek način prepričati, da so celice okvarjene in bi se preklopil v read only mode. Preverjeno pri sd karticah, po mojem bi pri usb-ju šlo enako?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.971
113
EU
Nepotrebno komplicirate. Kako je zgoraj omenjeno, logotip napiši na ohišje ključa. Ko ga lastnik formatira, bo v uporabi in vsak lahko prebere logotip, ki deluje kot reklama.
V primeru da formatiranje ni mogoče, ključek ostane v predalu naslednjih deset let.
grims-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Ali najdeš na usbdev.ru firmware orodje za tvoj tip flasha/krmilnika, ki omogoča "zaklep".