Pretvorba formata filma

Hanzii

Zelenc'
24. jan 2014
16
0
1
Trenutno presnemavam doma posnete filme z VHS kaset na CD-je preko programa Power Director 14 kjer jih predhodno zmontiram v formatu 16:9..
Presnel sem kar nekaj filmov kjer jim v programu določim format 16:9. Na TV se vidi lepo čez celoten ekran.
En film sem preizkusil presneti v formatu 4:3. Takoj, ko sem ga zmontiral sem ga "spekel" na CD in ga le pogledal na TV preden ga dokončno "spečem" na CD. Bilo je vredu, slika čez celoten ekran.
Zato sem zmontiral še en film v razmerju 4:3, ki pa sem ga presnel na PC s CD-ja, saj je bil predhodno sneman z digitalno kamero.
Tako sem oba zmontirana filma preko programa Nero Video, "spekel" na 1 CD (DVD).
Ko sem pogledal kaj sem posnel (spekel), sem ugotovil, da se prvi film, ki sem ga sicer presnel z VHS kasete, na TV-ju sicer gleda, vendar s črnima robovoma ob straneh, čeprav prvotno, ko sem ga le preizkusno presnel, ko je bil zmontiran, se je slika videla čez celoten ekran. Drugi zmontiran film pa se na TV-ju vidi normalno cez celoten ekran.
Torej, očitno bi moral tisti prvi film zmontirati v razmerju 16:9, (kot sem predhodno vse ostale), pa me zanima, kako bi to sedaj spremenil na računalniku, ko je film že zmontiran v programu Power Director (1 uro traja), da nebi celoten film še enkrat na novo montiral.
Hvala za odgovor.