Kličejo me, da bi mi prišli predstavit spremembe

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Tudi meni je težila po tel. gospa, da se nekaj spreminja glede mojega zavarovanja. Nič me ni vprašala, če želim njihov obisk, ampak , mi je kar določila dan in uro , kdaj se bo njihov predstavnik oglasil pri meni. No, po tem obvestilu, kdaj se bodo oglasili pri meni, je bilo pa moje vljudnosti in pa kulture konec. Takoj sem jo postavil pred dejstvo, da se tako ne dela z strankami in prekinil klic. In vse tiho je bilo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Na kratko: poizkus natega agencij, ki se ukvarjajo z zavarovalniškimi posli (je kar nekaj predstavnikov tule na Alterju) ki imajo dostop do podatkov... Iščejo priložnost kako ti nekaj uturit in zaslužit na račun tvojih obstoječih zavarovanj.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik pikapoka07 pravi:
Jap, prodaja... Ko so poklicali, je bil uvod kot pri večini zgoraj: pri nas imate zavarovanje, pridemo predstavit spremembe. In moje vprašanje: katera zavarovanja pa imam pri vas? Odgovor: Ammmm, imate jih. Ja ok, samo katera? Če kličete, ker ste od zavarovalnice in je prišlo do sprememb, me pokličite, ko boste imeli pred seboj moje pogodbe in mi povedali kaj bolj konkretnega.Potem se lahko domenimo tudi za obisk oz predstavitev, prosim pa, da s seboj prinesete pogodbe in bomo točno te pogledali.
Niso več klicali.
evil.gif

+1
grin1.gif
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
ksz...

Isto je mene klicala ena kura, da mi glede na mojo polica pripadajo neke novosti in če se strinjam, da pride na obisk.
In ker sem naivno mislil, da mi mogoče res kaj pripada, sem se dogovoril za obisk.
In ona pride in mi predstavi neke nove možnosti, kako bi za dodatno plačilo imel neko prednost pri zdravnikih itd...
In sem jo vprašal, da kaj je pa tisto, kar je omenila, da mi nekaj pripada glede na polico, pa je rekla, da mi priprada sestanek z njo in da mi razloži nove možnosti, hehehe.....

Krnekej....
uf-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Ja res imajo naštudirano,najprej vprašajo ali govorim z ......... JA rečeš,ali boste doma v torek ob 16h .... ne potem vas pa pokličemo kasneje... skratka pregovarjanje brez veze !!
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
To ni normalno kaj nekateri agenti delajo. Očitno pa obstaja dovolj nevednih Slovencev, da zadeva pije vodo in se jim to splača.
Ravno pomagam 90-letni gospe, ki so jo na suho nategnili in ji prodali totalno brezvezno zavarovanje, le da se je tokrat agentka nategnila, ker je naletela na stranko, ki se ne pusti je... na suho. Trenutno je zadeva na pritožbeni komisiji na zavarovalnici in če ne bo polica razveljavljena, se gre prijavit ponarejanje listin na policijo. Pa da vidimo, kdo se bo smejal zadnji.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Je pa tudi res, da šefi nenormalno pritiskajo na te agente, da morajo bit prov nasilni do strank,drugače jim sledi izguba službe. Je isto na bančnih šalterjih. " Gospod, a ne bi vi tale denar raje vložili v kakšne vrednostne papirje?" Haloooo.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
To pa zato, ker je to početje s strani zavarovalnic izredno dobro plačano. Dejansko je zavarovalnici v interesu, da se to počne, ker je dobro plačano in tudi nič resnega ne naredijo v smeri preprečitev tega. Komot bi lahko prekinili pogodbo z agencijo, ki to redno počne, pa tega ne storijo, ampak jihše finančno stimulirajo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Pride klic z direktnim terminom, da se bo nekdo oglasil in mi nekaj nakladal okol zavarovanj, prekinem sredi stavka, rečem, da sem jim že lani povedal, da imam svojega agenta, ki mi fura zavarovanja pri Triglavu...khm poslušajte gospod, saj boste vseeno obdržali agenta....ne vi mene poslušajte, sklenjena imam zavarovanja, ki jih potrebujem, če bo vaš obisk naredil ta zavarovanja zame ugodnejša, ste dobrodošli, če mi pa nameravate še kaj dodatno prodati, pa nikar ne hodite, ker ratam nasilen v trenutku, ko mi hoče nekdo prodat zavarovanje, ki ga ne potrebujem..... aha, na svidenje gospod...tututu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
KSZ

Jaz jih pa razumem. Vsako jutro motivacijski sestanek, kjer jih nakokiran vodja namotivira, da kličejo potem celo dopoldne kot nori. To je edini način, da to lahko sploh delaš, drugače bi obupal prvi dan po štirih klicih.

Ni mi pa jasno kaj je tako težkega rečt hvala ampak me ne zanima,....vsak pogovor mi uspe končat v največ 20 sekundah. Kličejo v povprečju 3-4x letno.

Ampak ne, lažje se je zapenjat že po telefonu, mu odpredavat 4 ure, ali celo ga spustit v bajto, čeprav si prepričan, da ne boš ničesar kupil, potem pa se še pritoževat, da so ti ukradli 3 ure, čeprav si jih v resnici ti njim, ker si prevelika rit da bi že v štartu rekel ne.

In po drugi strani, ne podpiram takega načina prodaje in kdor zavarovanja prodaja nevednim, slaboumnim, tistim, ki jih ne rabijo si zasluži eno okol kepe, samo ne človek na terenu, ampak nekdo, tri nivoje nad njim.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Mene kličejo kot zmešani zadnjega pol leta, praktično vsak dan kak klic, zdaj se niti oglašam ne več. Vsi ti, ki na blef kličejo in ponujajo zavarovanja ali karkoli drugega, so v mojih očeh na nivoju prodajalcev Kirby sesalcev.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Si predstavljaš, kako je biti nek obrtnik, kjer ne moreš kar tako ignorirati klicev, pa ti potem težijo vsak dan spet eni, pa drugi, pa tretji, ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
KSZ

Jaz jih pa razumem. Vsako jutro motivacijski sestanek, kjer jih nakokiran vodja namotivira, da kličejo potem celo dopoldne kot nori. To je edini način, da to lahko sploh delaš, drugače bi obupal prvi dan po štirih klicih.

Ni mi pa jasno kaj je tako težkega rečt hvala ampak me ne zanima,....vsak pogovor mi uspe končat v največ 20 sekundah. Kličejo v povprečju 3-4x letno.

Ampak ne, lažje se je zapenjat že po telefonu, mu odpredavat 4 ure, ali celo ga spustit v bajto, čeprav si prepričan, da ne boš ničesar kupil, potem pa se še pritoževat, da so ti ukradli 3 ure, čeprav si jih v resnici ti njim, ker si prevelika rit da bi že v štartu rekel ne.

In po drugi strani, ne podpiram takega načina prodaje in kdor zavarovanja prodaja nevednim, slaboumnim, tistim, ki jih ne rabijo si zasluži eno okol kepe, samo ne človek na terenu, ampak nekdo, tri nivoje nad njim.

Če bi gospod na drugi strani sprejel besedo ne, bi blo OK, pa je ne, pač rečeš ne na drugačen način.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Si predstavljaš, kako je biti nek obrtnik, kjer ne moreš kar tako ignorirati klicev, pa ti potem težijo vsak dan spet eni, pa drugi, pa tretji, ...

Ja, sej to mene moti. Imam službeni telefon in moram biti razpoložljiv skoraj 100 ljudem, od katerih večine številk nimam v imeniku. In potem se MORAŠ javljat tudi tem "agentom". Kot že napisano, samo tvoja izjava da naj ne kličejo več ne deluje, prav tako ne da se ne javljaš na določene številke (pač pokličejo iz druge).
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Pred leti je prišel nek model (nek s.p.) in naju prepričeval, da zavarovanja ki jih imava so brez veze in jih je treba nujno prekinit in sklenit po njegovo. Rekel sem mu naj napiše kaj ponuja in naj mi da informativni izračun kaj lahko sploh ponudi. Izpolnil je neke obrazce in čez nekaj dni sem dobil že kar neko obvezno plačilo z nekimi neugodnimi izračuni. Pritisk mi je dvignilo na 200 in in direkt na zavarovalnico prekinit zavarovanje. Ko sem prišel tja je bila prva stvar ko sem omenil kaj bi rad, da nisem prvi ki je prišel tisti dan. Najboljše pa je bilo to, da še preden sem prišel domov me je ta nategun že klical kaj se grem da sem prekinil še preden sem karkoli plačal WTF.

Očitno je to neka praksa nategunov, da podpišeš nekaj o čemer sploh nimaš vseh podatkov. Običajno zahtevaš ponudbo in se potem odločiš kaj boš. Zavarovalničarji pa to poenostavijo in ti vturijo nekaj o čemer ti ne dajo vseh podatkov.

Verjetno niso vsi taki, ampak se pa najdejo.
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Sem imel podobno zadevo, klicala neka gospa, da je en kup novosti in bla bla.... Jo 3x vprašam, če so dejansko novosti ali kakšna ŽZ in ona veselo trdi da novosti, ki mi pripadajo kot redni stranki in dalje tako.

Po nekaj minutah le pristanem na srečanje, in glej ga zlomka en petek popoldan se pripelje ena bjonda in ena starejša milfa z VW Eos-om.

In prvo vprašanje je bilo, če že in kje ima urejeno ŽZ, tako da smo po 3 minutah zaključili - preden sem uspel postreči pijačo. Baje sta prišli iz celjskega konca na Ptuj, ampak to ni moj problem. Ko so me naslednjič klicali po telefonu, za neke novitete sem klicočo kar postavil pred dejstvo, ji povedal svoje in se je zahvalila in adijo.

Sploh si ni problem vzeti pol urce časa in prisluhniti morebitnim novitetam itd, ampak naj vsaj po telefonu povejo kako in kaj, ne pa da so tako prisilni - mogoče pa so klicoči plačani po dogovorjenih sestankih.

lp
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Življenjsko ne, lahko pa kakšno počitniško, pa kakšna nezgoda, pa bolezni (s tem da tiste, ki jih že imaš, ne veljajo)...