SMS preusmeritev ali odgovor, da SMS ni prejet

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Torej za krajši čas ko bom nedosegljiv s telefonom (bo zato izklopljen) bi rabil možnost preusmeritve prejetih SMS na drugo številko ali mail, oz. vsaj možnost odgovora pošiljatelju, da sem nedosegljiv.

Telefon je Apple, če je to pomembno - za android sem namreč našel app za SMS forwarding, ampak mislim, da delujejo samo če jaz prejmem SMS (telefon je vključen) in potem se pošlje nov SMS - to mi je neuporabno.

Operater je Telemach - sem našel eno kodno storitev še od Tuša, ampak ne dela.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Odvisno od operaterja ali omogoca, da si uporabnik lahko preusmerja SMS. Telekom mislm da ma. Ce gre za cas do 3 dni, bojo vsi SMS prispeli, ko bos prizgal telefon, toliko namrec cakajo za dostavo po defaultu (ce nima operater vec nastimano)

Aha, sem sedaj precital da si Telemach, torej preusmeritve SMS ne omogoccajo uporabnikov, cas je pa 3 dni za dostavo.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Torej za krajši čas ko bom nedosegljiv s telefonom (bo zato izklopljen) bi rabil možnost preusmeritve prejetih SMS na drugo številko ali mail, oz. vsaj možnost odgovora pošiljatelju, da sem nedosegljiv.

Telefon je Apple, če je to pomembno - za android sem namreč našel app za SMS forwarding, ampak mislim, da delujejo samo če jaz prejmem SMS (telefon je vključen) in potem se pošlje nov SMS - to mi je neuporabno.

Operater je Telemach - sem našel eno kodno storitev še od Tuša, ampak ne dela.

Ce si pri Telekomu, lahko to nastavis preko moj.telekom.si ... Se pa vsak preusmerjeni SMS zaracuna kot poslan SMS... oz. gre iz kvote, ce imas pri paketu vkljucene SMSe ... Pri drugih operaterjih pa se mi zdi, da ni te opcije ... Ce bos imel telefon izkljucen, potem itak nobena druga varianta ne pride v postev
smile-1.gif
...

EDIT: Sem tudi jaz sedaj prebral, da si pri Telemachu
smile-1.gif
Lahko pa vseeno vprasas pri Telemachu ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tole sem našel v globinah interneta, pa na Telemach sem tudi vprašal:

Preusmeritev:
**21*nbr*16#
"nbr" je mobilna številka kamor SMS sporočila preusmerjaš. Deluje samo Tušmobil -> Tušmobil.

Preklic preusmeritve:
#21*nbr*16#

Status preusmeritve:
*#21*nbr*16#

Baje tudi ne dela na prenešene številke - kot jih imam jaz.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Telemach pravi ni šans, razen preko kake app na androidu, ampak potem plačaš forvarding tam kjer si in to mi ni sprejemljivo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Telemach pravi ni šans, razen preko kake app na androidu, ampak potem plačaš forvarding tam kjer si in to mi ni sprejemljivo.

Forwarding placas v vsakem primeru... ce zelis preusmeriti na drugo stevilko ... Pri Telekomu se placa tudi, ce si preusmeris vsebino SMSa na mail ... Edino ce najdes sam kaksen program, ki ti vsa prejeta sporocila posreduje na mail...

Za Android recimo Google najde tole:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.yas.freeSmsForwarder

http://supportz.com/5-sms-forwarding-apps-for-your-android-device/
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja samo je razlika ali "plačuješ" SMS po SLO tarifi ali pa tarifi tretjih držav.

V bistvu bom itak tam vzel kartico ker je na pol zastonj, prejeti SMS je zastonj, pa bom sam "forvardiral" tistih par SMSov.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ja samo je razlika ali "plačuješ" SMS po SLO tarifi ali pa tarifi tretjih držav.

V bistvu bom itak tam vzel kartico ker je na pol zastonj, prejeti SMS je zastonj, pa bom sam "forvardiral" tistih par SMSov.

Ce si ga forwardas na mail (ce imas seveda DATA povezavo) te nic ne stane ...
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jp, je malo specifična situacija, zato bi najraje, da je telefon ugasnjen - vprašanje če bo sploh imel povezavo - kakršnokoli.
wink-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ko sem menjal operaterja in hkrati tudi številko, sem staro nekaj časa pustil v enem starem androidu in uporabil aplikacijo mysms za sync sporoči na iOS. Probal sem več variant, ampak neke pametne free alternative, ki bi delovala, tako kot se želel, nisem našel. Tale mysms mi je delal bp (tako prejamnje kot pošiljanje), vendar pa ni zastonj (imaš pa free trial). Oba telefona morata biti seveda prižgana, se pa synca preko neta, tako da ne pošilja smsov naprej.

Če imaš slučajno še kakšnega starega iPhonea, lahko daš obstoječo SIM vanj in se vpišeš v isti iCloud račun kot na primarnem telefonu. Potem lahko vklopiš tudi forwardiranje SMSov na ostale naprave in boš SMSe dobival tudi na primarni telefon. Tole po mojih izkušnaj deluje dobro. Seveda oba telefona rabita dostop do neta (enega imaš lahko recimo doma na wifiju).

Če bi rad ljudi samo obvestil, da si nedosegljiv, je opcija tudi tasker na androidu recimo in nastaviš samo nek avtomatski odgovor.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Lahko pa vklopis blokado dohodnih klicev v gostovanju. Pol pa klici ne grejo skozi sms pa
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Ok probal!!
Pri Telemach ne dela ker ne vem gesla.

Pri Telekom dela . Geslo pa je 0000
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Lahko pa vklopis blokado dohodnih klicev v gostovanju. Pol pa klici ne grejo skozi sms pa

Saj ne dvigneš pa je vseeno če kdo kliče.
wink-1.gif

Ni fora v tem, kot sem rekel je mobilna pokritost tam slaba in mogoče sploh ne bo povezave, SMSi pa so naročila, ki morajo v obdelavo.

Kakšn geslo?
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Ce se gre za biznis, potem si klice preusmeri na drug telefon, svojga pa doma pust z SMS forward aplikacijo.
Tist k hocs da te poklice (ce bos ze meu signal) mu bos pa ze povedal drugo stevilko
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Lahko pa vklopis blokado dohodnih klicev v gostovanju. Pol pa klici ne grejo skozi sms pa

Saj ne dvigneš pa je vseeno če kdo kliče.
wink-1.gif

Ni fora v tem, kot sem rekel je mobilna pokritost tam slaba in mogoče sploh ne bo povezave, SMSi pa so naročila, ki morajo v obdelavo.

Kakšn geslo?

Za vklop omejitve klicev...

Ampak kot vidim.ne rabis tega.