visokotlačni čistilec

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Jaz ga imam in ga lahko zaenkrat pohvalim. Glih vceraj sem dva avta opral z njim. Imam pa obcutek da predolgega pranja ne bi prenesel ne vem zakaj ampak samo moj obcutek je tak, nek vonj dobinoz. Oddaaja.
Glej mas e leta garancije pa je to to. Ce crkne neses nazaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.146
4.588
113
Imam dva podobna primerka iz lidla (dve lokaciji). Dobijo se tudi boljše stvari, vendar ne za 100 €.
Enkrat do dvakrat letno s starejšim perem denimo trosilko za gnoj. Takrat laufa dve uri skupaj in to vzdrži. Noben pa ne nabere ravno mnogo delovnih ur delovanja na leto. Verjetno kakih 10.
ElektroMashinen sem imel prej in so crknile ščetke. Uvoznik je ponujal samo nov motor, ki je bil dobrih 50 % novega. Takrat sem se razjezil in šel v lidl. Tu si vsaj ne lažem, da bom čez tri ali štiri leta dobil kak rezervni del.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Priklopis ga na toplo vodo
wink-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Lani me je nekaj grabilo, da bi vzel visokotlačni čistilec pa me je potem minilo do včeraj, ko sem v roke dobil Lidlovo reklamo in plačo
evil.gif
Rabim ga za pranje avtov tam na 2-3 tedne in takrat bo delal na polno priklopljen na 30m cev. Privlači me nizka cena, veliko nastavkov in seveda 3 leta garancije. Kaj pravite?
http://www.lidl.si/sl/ponudba.htm?action=showDetail&id=31596

Se opravičujem, ker nisem nič več pisal v tej temi; glede na to, da sem jo odprl...:)

Skratka, lani sem kupil ta Lidlov čistilec za 100€ in ga lahko pohvalim. Zadostuje mojim potrebam; za avto čistit je dovolj močan, prav tako z njim čisitm teraso, ploščice, les ( sibirski mecesen ) in predverje ( ploščice ).
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Evo sem ga kupil. Pred Lidl sem šel čakat 10 do 8 in je bila vrsta kupcev za ta čistilnik. Dobili so pa celo paleto :D

Testirat ga grem v sredo ali četrtek in me samo malo skrbi pretok vode pri naši pipi. Malo sem že prebral navodila in piše, da ga vklopiš v omrežje in zavrtiš stikalo in že šprica, komaj čakam
 

turd_sandwich

Zelenc'
18. maj 2015
29
1
3
Tega iz lidla ima moj brat, za svojo ceno je čisto ok. Sam sem kupil malce bolj "kvalitetnega", če lahko temu tako rečem in sicer tega http://www.gitas.si/izdelek/visokotlacni-cistilec-karcher-k-5-full-control-home-z-rwbeu/. Doma ga uporabljamo kar precej, tako za čiščenje avtomobilov, kot tudi okolice hiše in po slabih dveh letih nad njim nimam nobenih pripomb. Ta metla pod pritiskom je res uporabna, sploh za čiščenje tlakovcev, ploščic in podobnega sranja.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Danes kupil Lidlovega in že testiral.
Pritisk je še kar ok, 110 barov pač, plastika pa je bolj na nivoju igračk. Tista vrtljiva krtača se je zlomila po 5 minutah brez kakega posebnega pritiskanja.. Prej sem imel Hoferjevega Workzone, po občutku bi rekel, da je ta nekaj kg lažji..

Torej, vreden je 100€, ampak čisto nič več..
smile-1.gif
 

Neutralist

Pripravnik
21. feb 2017
40
2
8
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Tega v lidlu imam tudi sam namen kupiti. Baje, da je kopija Karherja. Priključki so isti.

Ja je kopija ,sam ga imam že kar nekaj let in ko sem ga popravljal zaradi lastne neapake je notranjost ista kot kirher,.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Ravnokar opral avto z njim. Verjetno sem slep, ker nisem nikjer v navodilih našel, kako se to stvar sestavi in sem to razbral z Lidlovega posnetka, slikce na škatli in malo na pamet
hysterical-1.gif
Nevem pa kaj se naredi po končanem pranju z vodo, ki ostane v napravi, ker imam wap v garaži in me skrbi, da bi kaj zmrznilo.

To je moj prvi wap in sem zadovoljen.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Zapri vodo na pipi in aktiviraj ročaj na pištoli. S tem bo izčrpalo višek vode, nekaj pa je bo kljub temu ostalo v stroju.

Drugače pa odklopi vse cevi za vodo in z ročnim obračanjem stroja izliješ vodo.
 

Zmajcek

Pripravnik
19. jan 2008
30
0
6
Ce
Pozdravljeni

a je ta letošnji kompatibilen z Karcher nastavki oz. ali pašejo Karcher priključki gor ?

Hvala

Lep pozdrav
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
Naredi si uslugo in kupi Kerherja K4 Full za 220 eur. Ali pa kakega Lavora, vsaj 130b in 400+ pretoka.
Tole tu so bolj igracke
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ravno danes kupil Lavor Vertigo 25 - v Merkurju za 189,90€. Zraven pištola, 8m cevi, navadna krtača, rotirajoča krtača, nekaj nastavkov... Zraven dokupil še set adapterjev, da pašejo tudi priključki iz Kärcherja (še mam od starega Kärcherja nekaj nastavkov)... Zmore 160 bar, 400l/h, 2500W...

Sem opral 2 avtomobila, lahko samo pohvalim. V tem rangu je Kärcher K4 ali K5, ki pa sta tudi precej dražja.

http://www.merkur.si/vrt-in-ok...avor-vertigo-25
 

Zmajcek

Pripravnik
19. jan 2008
30
0
6
Ce
Pozdravljeni

Sem že nabavil in mislim da je klon Lavor STM 150 z nekaj več dodatki, priključki so Lavor.
Pogrešam samo regulacijo pritiska, kot je pri Karcherju, tu nastavljaš le širino curka.

Hvala
Lep pozdrav
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Casio
Če bo samo malo pod nulo, pa čez dan + bo zadeva preživela. Če pa je tak mraz kot je bil januarja, pa da imaš to zunaj, pa ga boš lahko kar stran vrgel.
Jaz bi zadevo v mrazu preselil v notranjost na toplo.