Mobilna miniBlagajna - android

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.552
688
113
MiniBlagajna za android! brezplačno
zmaga.gif


Citat:
Brezplačna mobilna aplikacija Finančne uprave RS, ki se imenuje miniBlagajna, omogoča izdajanje gotovinskih računov na POS tiskalnikih z uporabo Android tablice ali Android pametnega telefona. Aplikacijo je mogoče od 29. 12. 2016 prenesti iz Trgovine Play. V iskalnik omenjene trgovine vpišite Finančna uprava Republike Slovenije ali miniBlagajna in aplikacijo naložite na mobilno Android napravo.

Ključne funkcionalnosti mobilne aplikacije so: izdaja davčno potrjenih gotovinskih računov; tiskanje računov; pregled vseh izdanih računov za poslovni subjekt; možnost prikaza izdanih računov za posameznega operaterja, blagajno ali poslovni prostor; izdaja računa fizični osebi ali davčnemu zavezancu; izdaja: računa, računa za predplačilo in računa s predplačilom; izvoz podatkov (Excel, za davčni pregled); in še mnogo več.

Ostale funkcionalnosti mobilne aplikacije, tehnične zahteve in navodila za uporabo so objavljene na spletni strani.


http://www.fu.gov.si/fileadmin...iniBlagajna.pdf

https://play.google.com/store/apps/details?id=si.furs.miniblagajna
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Seveda bohnedej, da bi jo izdali, ko jo je folk potreboval. Ne pa zdaj, ko so vsi že kupili kako drugo rešitev.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni se pa zdi, da s tem samo jebejo razvijalce SW. Kdo bo kupoval, če ima FUCKS svojo free aplikacijo?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Po drugi strani je pa pravilno, da pa čist vsaka zamislica, ki jo sproducira furs, ne udari po žepu vsakega jebenega podjetnika.

Ker nasi so enostavno fuknjeni s temi spremembami.

V eni drugi EU državi (menda manj razviti kot SLO), mi je njihov furs od odprtju firme poslal FIKSNE stroške za naslednjih 10 let poslovanja. Torej 10 let mi ni treba niti spletne strani od davcne odpret. Pri nas pa rabis nogometno ekipo, da sledi vsem pizdarijam, ki jih sproducirajo zdolgocasene lenobe.
 
Nazadnje urejeno:

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
Pa ta davčna blagajna ni primerna za nekoga, ki štanca račune in rabi zalogo, šifrante, statistiko,.... Je pa primerna za nekoga, ki naredi en račun na dan brez zaloge in šifrantov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.365
227
63
Kras
www.mtl.si
Pravilno bi bilo, da bi Furs takoj dal ven mobilno aplikacijo.
Ne pa, da nekdo vlaga v to zadevo, potem pa furs vrže ven brezplačno stvar. Oz. stvar, ki jo je posredno tudi ta razvijalec financiral. Fajn ne?
Ključno za uspešno podjetniško okolje je, da je poslovno okolje čim bolj stabilno, ampak ok, smo se že naučili, da to v Sloveniji pričakujejo le še ovce brez spomina.

Poleg tega bo to povzročilo sedaj še stroške selitve na to zadevo, itd.

Edit: si dodal spodaj točno to na kar sem ciljal.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kuhanje žabe.

Realnost je ta, da ne rabimo teroristov in posiljevalcev, za vse to je že poskrbljeno.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.236
-8.471
113
No ja, ti si dal USB ne blavozobe
wink-1.gif

Plavozobi je Kitajcih (ko te zahaklajo na carini je glih okoli 50€)
Tale je pa že preizkušen (uporabljam 2) in nima problemov z našimi črkami. V naaprotju s tistim, ki ga prodajajo pr Mobitelu(nisem gledal če ga še)
evil.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.148
2.251
113
Verjetno ta FURS-ova miniBlagajna deluje na podlagi namenskega digitalnega potrdila ki ti ga izda FURS, kot do sedaj deluje že Minin Blagajna na Windowsih? A je kdo zadevo preizkusil namreč... zanima me ali ob uvozu tega potrdila zahteva Andorid ostrejšo varnostno politiko? Torej mora biti screen lock zaščiten z vzorcem ali PIN kodo ali ni potrebe? LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.148
2.251
113
Odlicno kajti ce mas katero koli spletnk banko (ki sem jih preizkusil) ne gre drugace...