Novo pri bobu V.

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
124
25
28
Oj, redno prebiram, zdaj pa sem naletel na eno zadevco pri izpisku, ki me "bega".. Na izpisku za Bob-a imam napisane klicane številke, na katerih so zadnje tri številke zakrite z xxx . OK, ampak imam nekaj klicev, na katerih mi v izpisku kaže samo xxx .. Se pravi, namesto 041666xxx mi kaže samo xxx .. Kaj je to oziroma zakaj tako?

HVALA VSEM
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Ha, pa te imamo! To so številke prostitutk ...
grin1.gif






ON: to je nekaj okrog zakona o varstvu potrošnikov.

Našel:

Zaradi novega Zakona o elektronskih komunikacijah (ZEKom), ki je stopil v veljavo 28.01.2010, je pri prikazu številk na razčlenjenem računu prišlo do sprememb. Po novem moramo vsi slovenski operaterji skladno z zakonom v razčlenjenih računih zadnje 3 številke zakriti.

V glavnem, T2 tega nima ali pa ne spoštuje ... (aja, al pa zato ker T2 ni mobilni operater).
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik tomazpog pravi:
Oj, redno prebiram, zdaj pa sem naletel na eno zadevco pri izpisku, ki me "bega".. Na izpisku za Bob-a imam napisane klicane številke, na katerih so zadnje tri številke zakrite z xxx . OK, ampak imam nekaj klicev, na katerih mi v izpisku kaže samo xxx .. Se pravi, namesto 041666xxx mi kaže samo xxx .. Kaj je to oziroma zakaj tako?

HVALA VSEM

skrita številka
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Aha, jebem*i površnost pri branju
evil.gif
(EDIT: leti name)

Šele zdaj vidim, da ima on težave z "drugačnimi" iksi ... no, pol bo to, kar sem napisal...prostitucija
grin1.gif


ON: Snečko, hvala za info!
 
Nazadnje urejeno:

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
124
25
28
ne ne, to nima veze z zakonom... Saj pravim, VSE ostale številke imajo zadaj xxx, tako kot je pravilno.. Nekajkrat pa se je pojavilo samo xxx, brez kakršnihkoli številk !?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
gre za klic na tromestno številko z raznimi storitvami,..recimo klic na 333 vklopi oz. izklopi zgrešeni klic na Si.mobilu,.. na bobu pa to ne obstaja,.. poizkuša vzpostaviti vezo in potem zaključi ter obračuna 2s,..
b
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
Borovnica, prosim za pomoc:
na zadnjem racunu imam postavko placila za opcijo LTE, ceprav sem paket sklenil v obdobju, ko je bila ta opcija zastonj. Paketa nisem spreminjal.
Tenkju

Ha! Kaj takega! Danes sem po pošti dobil PRIPOROČENO pošto od BOB-a, da se mi opravičujejo za nastalo napako. In da je zadeva pozitivno rešena (pa že prej so me obvestili prek SMS-a). Tole je pa res presenečenje! Pozitivno!

V glavnem, mislim, da je za tole "kriv" Borovnica. Hvala, Borovnica, rešeno!
 
Nazadnje urejeno:

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Citat:
Uporabnik proteus pravi:
@borovnica, a je možen še vklop na stare pakete, konkretno me zanima carski bob?
Če dovoliš ti kar jaz odgovorim.
Odgovor je ne.
Na njihovi spletni strani pa si poglej za katere lahko trenutno skleneš naročnino to pa so: Mogočni bob, Nori bob in bob 4 cente.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik proteus pravi:
@borovnica, a je možen še vklop na stare pakete, konkretno me zanima carski bob?

Kot je že Sokol napisal sprememba na stare pakete ni dovoljena,..
lpb
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Bom kar tu vprašal, ker se mi že čisto meša. S punco sva konec leta prešaltala na superbob. Prej sva oba imela Telekom in je vse špilalo tako kot mora, z izjemo cene
wink-1.gif


No, meni pa iPhonu 7 tudi sedaj na bobu vse špila (pustimo MMS-e, tukaj sem že obupal), tudi LTE deluje brez težav. Večino časa sem na LTE, mogoče v 5% pade na 3G.

Bejba pa ima s prenosom podatkov silne težave. LTE ikono vidi parkrat na teden, večino časa je na 3G, včeraj ji je celo GPRS pisalo - sem kar pobuljil. Nastavitve imava iste (s te povezave spodaj:https://www.bob.si/pomoc-in-vprasanja/nastavitve-za-internet-in-mms ), telefon sem že trikrat resetiral, na novo nastavil, se štirikrat na glavo postavil...

A ima kdo kakšno še kakšno idejo?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Kdaj pa ima bejba rojstni dan? Mislim, da ji bi lahko kupil iPhone 7 in rešil težavo
wink-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.729
113
@borovnica

Iz boba grem na simobil in sem izbral opcijo, da mi ne prekinejo razmerja pri prenosu št., ker bi bob še naprej obdržal. A mi boste dali potem eno random številko al kako to rešite, ko se cifra prenese?