PRO PLUS JE DOBIL PO PI**I!

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Kdorkoli zagovarja proplus je .... ah, brezveze...

RTV je javna televizija in zanjo plačujemo položnico. Kar hoče pro plus naredit je to, da so njegovi programi v isti shemi kot od javne televizije. To pomeni da če boš hotel gledat RTV kanale, boš moral plačat še pro plusu.
Tu govorim za kabelske in internet tv ponudnike.

Smo res tolk v 3.14ZDI da bojo bloki in bajte spet imele na polno antene tko kot je bilo to 20 let nazaj?!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
mene razkajfa tole, sploh ker v celem letu ne gledam teh kanalov za 1 uro skupaj. pač seštevek ko se sprehajam med programi, tistih par sekund obenkrat, ki bi mi jih drugače bilo prihranjenih. torej 1 izgubljena ura... vendar sprejmem, da sem ena redkih. baje se na polno gleda showe tam?

kakorkoli, pop zahteva od privat ponudnikov, da dajo tole v splošno shemo in da plačujejo. vsi se strinjajo, brez nekega revolta. zakaj?
- koliko proplus zahteva in če gre praviloma povsod za 3€ gor, koliko gre proplusu in koliko hiše vzamejo za sebe.
- se strinjajo tako hitro zato, ker kao rečejo: kaj pa moremo, če tako zahtevajo in se distancirajo od problema, krivijo proplus, sami pa veseli ker še kaki dodaten fičnik pokasirajo in ni revolta. se zmenijo vsi med sabo, pri vseh 3 evre gor - torej pogodbe lahko sicer padejo (razne vezave), ampak ne bodo, ker itak nimaš kam drugam iti, ker je tam enako
- je gledanost dejansko takšna, da si ne upajo skinit proplusa in se upravičeno bojijo, da bo vztrajanje brez teh programov in s tem prišparanje 3 evrov na mesec potrošniku, imelo sicer moralno zmago, ampak v resnici pa izpad, ker ljudje hočejo gledati pope in kanale

teorije zarote gor ali pa dol, tole jaz dvomim, da je proplus iz danes na jutri na svojo roko speljal. to so se vsi med seboj lahko zmenili... od proplusa do ponudnikov.
 
Nazadnje urejeno:

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
- koliko proplus zahteva in če gre praviloma povsod za 3€ gor, koliko gre proplusu in koliko hiše vzamejo za sebe.

če sem jaz prav sledil, bo proplus dobil 2€, oni si bojo pa 1€ vzel...


Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
- se strinjajo tako hitro zato, ker kao rečejo: kaj pa moremo, če tako zahtevajo in se distancirajo od problema, krivijo proplus, sami pa veseli ker še kaki dodaten fičnik pokasirajo in ni revolta. se zmenijo vsi med sabo, pri vseh 3 evre gor - torej pogodbe lahko sicer padejo (razne vezave), ampak ne bodo, ker itak nimaš kam drugam iti, ker je tam enako
- je gledanost dejansko takšna, da si ne upajo skinit proplusa in se upravičeno bojijo, da bo vztrajanje brez teh programov in s tem prišparanje 3 evrov na mesec potrošniku, imelo sicer moralno zmago, ampak v resnici pa izpad, ker ljudje hočejo gledati pope in kanale

teorije zarote gor ali pa dol, tole jaz dvomim, da je proplus iz danes na jutri na svojo roko speljal. to so se vsi med seboj lahko zmenili... od proplusa do ponudnikov.

problem ki ga vidim je v vrtičkarstvu. namesto da bi operaterji skupaj stopili in se dogovarjali kot ena na ena (enakovredni stranki) je pro plus (pač očitno so bolj pametni) šel do vsakega operaterja posebej.
Zakaj? ker je močnejši če se pogovarja z večimi (btw: isto dela UK za izstop. z vsako članico posebej se dogovarja...ker seveda je močnejša kot v primeru UK vs celoten EU)
seveda jim je vrgel še bonbonček (1€)
tako so se lepo vsi strinjali kako si bodo razdelili dobiček. 66% gre pro plus, 33% pa operaterjem...

edit:
jaz bom takoj, ko bo moj operater podražil storitev , le to ukinil - moj osnovni paket je samo internet. klinc jih gleda. ne bom plačal.
če nas bo dost, se jih bo mogoče potem kaj dotaknilo (velik upad tv naročnin), če pa ne, pa ima internet veliko medijske vsebine, rtvslo se pa tud lepo da gledat samo preko neta.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
kaj naj rečem, najbrž vas ne bo dosti... jaz pač tvja ne bom ukinila, ker alternative niso sprejemljive. za mene... marsikomu se ne bo dalo ali pa bo rabil itak 2 leti, da bo sploh pogruntal, da se je nekaj dražilo, ker ima vse na trajniku. zato se pa splača tudi ponudnikom dvigniti pavšalno, pa ne stati trdno na zahtevi, da gre proplus v poseben paket. tistega ne bo noben plačal, tega vsi - dva extrema! ful je bil revolt, najbrž, da. vse so se lepo zmenili... vsak, ki kokodaka, kako je bil prisiljen, lahko enostavno dvigne ceno samo za 2€, kolikor mora naprej dati, če se boji, da ne more izgubiti proplusa. Je še vedno moralni zmagovalec napram ostalim ponudnikom v tej igri, pa še ne more računati, da se bo ful folka preselilo k njemu zaradi tega. na koncu za nič dela podražitev, proplus pa z veseljem postane grešni kozel za 2€/kom.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
kaj naj rečem, najbrž vas ne bo dosti... jaz pač tvja ne bom ukinila, ker alternative niso sprejemljive.

Sam imam chromecast in pa PlexTV.
pokrivata mi vse kar rabim.

poptv in pa kanala pa ne gledam. so neprebavljivi in bolj umetni kot bigmac v mcdonaldsu.

če ti pa še to ni zadost, pa si vzameš še netflix
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
No, tukaj je lepo Žiga Turk opisal kam spadajo mediji
http://siol.net/siol-plus/kolumne/slovenska-medijska-krajina-435433

Ni opisal, kam spadajo, ker jin ni on tja postavil, kjer so na grafu. Je pa v zapisu in grafu predstavil rezultate ankete med 500+ anketiranci, kam ti postavljajo SLO medije. Skratka, tako je mnenje anketirancev (in 500 je kar lep vzorec), ne pa nujno tudi Turka.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
No, tukaj je lepo Žiga Turk opisal kam spadajo mediji
http://siol.net/siol-plus/kolumne/slovenska-medijska-krajina-435433

Ni opisal, kam spadajo, ker jin ni on tja postavil, kjer so na grafu. Je pa v zapisu in grafu predstavil rezultate ankete med 500+ anketiranci, kam ti postavljajo SLO medije. Skratka, tako je mnenje anketirancev (in 500 je kar lep vzorec), ne pa nujno tudi Turka.

In zanimivo bi bilo videti tole na širše vzorcu. Turk sicer pravi, da je rezultate ankete ponderiral in jih s tem poskušal uravnotežiti na celotno populacijo - vendar vseeno obstaja priokus, da so rezultati pretežno "desno" usmerjenih anketirancev in posledično na grafu vse "hiše" bolj "levo" kot so dejansko oziroma bi bile, če bi vzorec bil bolj reprezentativen.

Na kljub vsemu pa, vsaj skozi moje oči, kaže sliko slovenskega medijskega prostora - odprto je le kje se potegne "sredina" (vertikalna).
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.993
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
No, tukaj je lepo Žiga Turk opisal kam spadajo mediji
http://siol.net/siol-plus/kolumne/slovenska-medijska-krajina-435433

Ni opisal, kam spadajo, ker jin ni on tja postavil, kjer so na grafu. Je pa v zapisu in grafu predstavil rezultate ankete med 500+ anketiranci, kam ti postavljajo SLO medije. Skratka, tako je mnenje anketirancev (in 500 je kar lep vzorec), ne pa nujno tudi Turka.

Seveda ni on postavil, bila je anketa, je pa edini kateri si je to upal in na grafu je resnica, le mladina bi morala biti približno tako kot nova24. Seveda na nasprotni strani tako kot že je.
 
Nazadnje urejeno:

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Ko gledam te grafe me niti ne moti levo desno, me niti ne gane na kateri strani so, opažam pa , glede na to da kar velik teh cajtngov prelistam in berem, da bolj kot gredo proti desni manj verodostojni so.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Ko gledam te grafe me niti ne moti levo desno, me niti ne gane na kateri strani so, opažam pa , glede na to da kar velik teh cajtngov prelistam in berem, da bolj kot gredo proti desni manj verodostojni so.

Bohnedej ugotovit da VSI napeljujejo vodo na svoj mlin
aplauz.gif
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Bral sem Mag od prve št. naprej in kasneje Reporter, tako da lahko rečem da je bila transformacija tega tednika tako očitna, da mi gre na bruhanje ko vidim samo naslovnico, če pa še sliko Šurle vidim pa mi dvigne pritisk na 300.
Demokracija in NovaTV pa sta samo nadgradnja Reporterja in še to v zelo slabi kvaliteti.
Včasih so komu rekli da tako laže, da že sam sebi verjame, ti pa tudi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.087
113
www.adriamedia.si
Verjamem čemu? Da so desni mediji zanič? A ne trdiš ti isto?
Mim'grede: jaz sem pa na Magu svoje čase delal. Tako da ja, jaz tudi opazim razliko ...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
No, tukaj je lepo Žiga Turk opisal kam spadajo mediji
http://siol.net/siol-plus/kolumne/slovenska-medijska-krajina-435433

Ni opisal, kam spadajo, ker jin ni on tja postavil, kjer so na grafu. Je pa v zapisu in grafu predstavil rezultate ankete med 500+ anketiranci, kam ti postavljajo SLO medije. Skratka, tako je mnenje anketirancev (in 500 je kar lep vzorec), ne pa nujno tudi Turka.

In zanimivo bi bilo videti tole na širše vzorcu. Turk sicer pravi, da je rezultate ankete ponderiral in jih s tem poskušal uravnotežiti na celotno populacijo - vendar vseeno obstaja priokus, da so rezultati pretežno "desno" usmerjenih anketirancev in posledično na grafu vse "hiše" bolj "levo" kot so dejansko oziroma bi bile, če bi vzorec bil bolj reprezentativen.

Na kljub vsemu pa, vsaj skozi moje oči, kaže sliko slovenskega medijskega prostora - odprto je le kje se potegne "sredina" (vertikalna).

Demografsko uteževanje sploh nima pomena tu. Samo po sebi. Utežiti bi moral glede na pripadnost strankam, da sovpada s populacijo. Lahko imas idealno demografsko utezeno, ampak ce vzorcenje bi ok, ti nic ne pomeni...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Saj pravim jaz enako - ne pomaga mu "ponderiranje", če je vzorec preveč "desni".

Ampak (priznam - precej poenostavljeno) to potem pomeni, da je rezultat prikazan iz vidika "desnih" - posledično je že "realna" sredina preveč levo.