Pomen grafične kartice v PCju

Bembara71

Zelenc'
25. nov 2013
2
0
1
Lepo pozdravljeni. V prispevkih na forumu nisem zasledil odgovora na moje vprašanje, ki se glasi: Kaj je za delo s programi za obdelavo slik tipa Photoshop oz. Lightroom pomembneje - več delovnega pomnilnika (RAM) ali grafičnega pomnilnika. Jasno mi je da je PC sistem in da je tako zmogljiv kot je njegov najšibkejši člen. A bi od posameznikov ki imajo izkušnje s tem želel njihova mnenja.
Sam nekako predvidevam da bi procesor i5, 8MB delovnega in 2 do 4 grafičnega rama moralo povsem zadostovati.
Hvala lepa za odgovore.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Cache fajle na ssd ter več rama.
v photoshopu lahko tudi nastaviš koliko rama dovoliš, da ti program uporablja.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pa čimveč jedrc verjetno
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da ne odpiram nove teme..Ali je to res možno, da VGA na plati ne deluje, če to ni podprto še s strani procesorja? Govora je o AMD Ryzen 5 v kombinaciji s plato ASUS PRIME B550M-A. Včasih je bilo tako, da če primarno ni bilo grafične, je normalno deloval vsaj VGA izhod na plati, kar je bilo za pisarniške zadeve čisto dovolj. Se je to v novejših generacijah kaj spremenilo? Ne razumem in ni mi logično zakaj bi moral nujno gledat, da VGA na plati deluje le "pogojno".
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Da ne odpiram nove teme..Ali je to res možno, da VGA na plati ne deluje, če to ni podprto še s strani procesorja? Govora je o AMD Ryzen 5 v kombinaciji s plato ASUS PRIME B550M-A. Včasih je bilo tako, da če primarno ni bilo grafične, je normalno deloval vsaj VGA izhod na plati, kar je bilo za pisarniške zadeve čisto dovolj. Se je to v novejših generacijah kaj spremenilo? Ne razumem in ni mi logično zakaj bi moral nujno gledat, da VGA na plati deluje le "pogojno".
Ker GPU ni na plati ampak na procesorju, seveda če je (APU modeli). Če vzameš proc, ki nima GPUja, potem tudi izhodi na plati ne delajo.

Isto je bilo že kakšnih 7 let nazaj, ko sem na LGA1150 namesto i7 vzel E3-1230v3, ki nima GPUja.