Če Slovenija izgubi Teran ...

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

... pričakujem, da tekoča in trenutno aktualna vlada in predsedstvo države odstopi, prav tako da se naredi Sloexit iz unije.

Ker - to kar se dogaja, je farsa in čisti pljunek v našo skledo! Ko smo bili izven unije, smo bili mnogo več vredni.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Redko komentiram tukaj... ampak to me je pa res nasmejalo
grin1.gif


Teran je res izrednega pomena za slovensko gospodarstvo. Bog ne daj, da bi lahko kdo drug prodajal vino z istim nazivom. Po eni strani sicer res ni fer (če se recimo primerja s Tokajem, ki se sedaj pri nas imenuje Jakot)... ampak se meni osebno zdi zgodba vseeno napihnjena (sploh tvoja želja o odstopu vlage glede take majhne stvari).

Pa še en komentar o želji izstopa Slovenije iz EU... kdor misli, da nam bi bilo lepše izven EU, ima resne težave z dojemanjem realnosti. Ja... ne bi nam bilo treba sprejeti marsikatere neumnosti, ki je bila sprejeta v Bruslju... ampak na koncu bi imeli nižji standard, slabše gospodarstvo, manj vredno valuto, dražje gostovanje v tujini... pa na koncu bi nas še manj poslušali pri želji o zaščiti Terana.
 

B81

22. jul 2007
34.431
8.919
113
Po eni strani pravijo, konkurenca je zdrava, po drugi strani pa je zaščiteno vse mogoče...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:Pa še en komentar o želji izstopa Slovenije iz EU... kdor misli, da nam bi bilo lepše izven EU, ima resne težave z dojemanjem realnosti. Ja... ne bi nam bilo treba sprejeti marsikatere neumnosti, ki je bila sprejeta v Bruslju... ampak na koncu bi imeli nižji standard, slabše gospodarstvo, manj vredno valuto, dražje gostovanje v tujini... pa na koncu bi nas še manj poslušali pri želji o zaščiti Terana.

467716-post_slo.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Redko komentiram tukaj... ampak to me je pa res nasmejalo
grin1.gif


Teran je res izrednega pomena za slovensko gospodarstvo. Bog ne daj, da bi lahko kdo drug prodajal vino z istim nazivom. Po eni strani sicer res ni fer (če se recimo primerja s Tokajem, ki se sedaj pri nas imenuje Jakot)... ampak se meni osebno zdi zgodba vseeno napihnjena (sploh tvoja želja o odstopu vlage glede take majhne stvari).

Pa še en komentar o želji izstopa Slovenije iz EU... kdor misli, da nam bi bilo lepše izven EU, ima resne težave z dojemanjem realnosti. Ja... ne bi nam bilo treba sprejeti marsikatere neumnosti, ki je bila sprejeta v Bruslju... ampak na koncu bi imeli nižji standard, slabše gospodarstvo, manj vredno valuto, dražje gostovanje v tujini... pa na koncu bi nas še manj poslušali pri želji o zaščiti Terana.

Že mogoče. Vendar mora biti jasno, da je Slovenija država in to suverena država. Če naša vlada in njeni delavci ni sposobna udariti po mizi in ščititi naših interesov, potem bi bilo popolnoma upravičeno pričakovati, da se sama samokritično odstrani! Mi jo namreč debelo plačujemo, plačujemo jo za delo in rezultate.

Če pri zaščiti državne lastnine (kar blagovna znamka "Teran" je) aktualna vlada ni dovolj močna in uspešna, se mora v zadevo vmešati predsedniški aparat!
10.gif


Hrvati so nam v preteklosti že marsikaj speljali, med drugim celo Istro, stalno nam poizkušajo škodovati. Pred leti so hoteli prisvojiti "Kranjsko klobaso"
rolleyes-1.gif
?

Teran je slovenska zaščitena blagovna znamka in Slo ne sme dopustiti kraje in zlorabe le-te.



ps: Zelo podobna zgodba je z Lipicanci, kjer so naši nekako uspeli z zaščito, res je pa tudi, da so avstrijci malce bolj normalni ljudje kot hrčki.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Toliko skrbi okrog zaščite <znamke> Teran. Mirno pozabijo na svetovno znamko Elan.
bonk.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
hysterical-1.gif


Dokler jo bo vodila roka siptarske in srbske mafije in bo barbika in cmerar lutka bo kakor je. Manjka pa vmes kaksna vojna. Ker dokler bo ljudstvo kimalo in nadvse zadovoljno posedalo po kavcih, ko bo zvecer po porocilih tricetrt ure pranje mozganov s tem kako uspesni smo v fuzbalu, rokometu in smucanju bomo kjer smo. Povprecen janez ima se zmeraj za svoj mesecni obrok renoja, tenstan krompir ob nedeljah, nekaj mesa in pivo.
Drzi drzava zadevo v vajetih. Ampak kriticna masa se hitro bliza in ko bo pocilo...

Zanimivo kako so ljudje veliko bolj inteligentni v baltiskih drzavah, celo romuniji, kako se ljudje borijo za vsak euro, mi smo pa najbolj navelican, zapit narod, v groznih skrbeh kaj bo rekel sosed.
Teran je samo odvracanje pozornosti, smucanja bo pocasi konec, skokov se ni, nogometne sezone tudi... ljudje se niso na zimskih pocitnicah...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
kzs

jah gre se bolj za princip.

ciste povsod nas drkajo, kjer je sansa in vedno zmagajo. razen pri rokometu.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Boli me qrac za Teran. Da nekdo želi SloExit zaradi slednjega, pa naj se preprosto jeba.
Drugič pa namesto da volite nesposobno bagro, ki se ji gre samo za osebne interese in ne za interese državljanov, volite koga, ki se mu gre za vaše in prave državne interese. Hrvatje so pri slednjem pač neprimerno sposobnejši.

Me ne bi čudilo, če bi uspeli registrirat pri EU tudi alpsko mleko in prekmursko gibanico. In če jim uspe, kapo dol. Se bo treba preselit tja in davke plačevat nemomu, ki tudi zna zastopat interese svojih ljudi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In prav zato ker te boli qrac, imamo državni aparat tako nesposoben. Si sijoč primer povprečnega slovenca, ki ga boli qrac za vse, najraje bi se prodal tujcu
stupid-1.gif
!

Predlagam da si greš kupit štrik ali se pa izseliš ter greš služit drugemu cesarju
13.gif
.
 
Nazadnje uredil moderator:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Pred leti so hoteli prisvojiti "Kranjsko klobaso"
rolleyes-1.gif
?

Kljub naši zaščiti so si hrčki izborili, da lahko ime Kranjska kobasica uporabljajo še 15(!) let. Ku.rc pa taka zaščita.
evil.gif
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Pred leti so hoteli prisvojiti "Kranjsko klobaso"
rolleyes-1.gif
?

Kljub naši zaščiti so si hrčki izborili, da lahko ime Kranjska kobasica uporabljajo še 15(!) let. Ku.rc pa taka zaščita.
evil.gif

in po 15 letih bodo dobili se 15 let .... Kar se tice mednarodnih stvari nas peljejo ....
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi meni je vseeno za TEran, ampak hudiča, nekateri živijo od tega in zaradi mlačnosti in brezjajčnosti države bodo pocrkali.

Tudi sam imam s.p. z precej nišnim proizvodom in zaradi naše idiotske države pač ne zmorem konkurirati recimo jodlarju in/ali makaronarju. Pa čeprav je izdelek boljši in cenejši...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nič ni zastonj in prav ničesar se ne šenkuje - kar takole brezglavo. Če je francoz lahko zaščitil šampanjec in konjak, pa v bistvu še glavnino svetovne kuhinje, smemo tudi mi zaščititi svoje!
10.gif
. Blagovna znamka ni hec in tu se tudi vojne začenjajo.

Niti milimetra se ne sme hrvatom popustiti, naj bo glede Terana, ali pa Piranskega zaliva! Če bi katera koli vlada hotela takole popuščati, jo je treba v tem trenutku odpoklicati, s kazensko ovadbo za veleizdajo.

Če bi kdo v tej ideji videl pravni problem, je treba zakonodajo takoj urediti, v smislu zaščite pravic in imetja države. To ni noben problem. Največji problem vidim pri nas pomanjkanje patriotskega duha, ter razumevanje tistega starega legendarnega gesla: "Tujega nočemo, svojega ne damo!"
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
In prav zato ker te boli qrac, imamo državni aparat tako nesposoben. Si sijoč primer povprečnega slovenca, ki ga boli qrac za vse, najraje bi se prodal tujcu
stupid-1.gif
!

Predlagam da si greš kupit štrik ali se pa izseliš ter greš služit drugemu cesarju
13.gif
.
Ti si pa primer povprecnega slovenca, ki rad pametuje in je visek njegovih idej populisticno nabijanje da naj slovenija izstopi iz EU ter da naj vajeti prevzame predsedniski aparat. Al pa ce bi napisal da naj prevzamejo marsovci.

Sej tvoje nabijanje je neskodljivo, sam ob tvojih prispevkih glih nisi upravicen drugih soforumasev napadat z izjavami da so povprecni slovenci ki se jim je.be.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prav, to je tvoje mnenje in tvoj karakter. Tvoja žalost
rolleyes-1.gif
.

Če imaš pač namontirane na glavi plašnice in se temu primerno odzivaš, - jaz niti približno nisem takšen. Zelo pomembno mi je zadevo opazovati širše in ne samo striktno skozi oči trenutno aktualne zakonodaje. Na ta način vidim napake ... ti pa ne !
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Prav, to je tvoje mnenje in tvoj karakter. Tvoja žalost
rolleyes-1.gif
.

Če imaš pač namontirane na glavi plašnice in se temu primerno odzivaš, - jaz niti približno nisem takšen. Zelo pomembno mi je zadevo opazovati širše in ne samo striktno skozi oči trenutno aktualne zakonodaje. Na ta način vidim napake ... ti pa ne !
Nekateri se ne strinjamo s tvojimi nebulozami. To se ne pomeni, da imamo na glavi plasnice. Z njimi pa se ne strinjamo ravno zato - ker (a ni paradoksalno) gledamo na sirso sliko.

No zdej pa mirno bluzi dalje, samo ne ostalih soforumasev v nic dajat med izvajanjem svojih kre.tenizmov. Ker to ni lepo.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Boli me qrac za Teran. Da nekdo želi SloExit zaradi slednjega, pa naj se preprosto jeba.
Drugič pa namesto da volite nesposobno bagro, ki se ji gre samo za osebne interese in ne za interese državljanov, volite koga, ki se mu gre za vaše in prave državne interese. Hrvatje so pri slednjem pač neprimerno sposobnejši.

Me ne bi čudilo, če bi uspeli registrirat pri EU tudi alpsko mleko in prekmursko gibanico. In če jim uspe, kapo dol. Se bo treba preselit tja in davke plačevat nemomu, ki tudi zna zastopat interese svojih ljudi.

Prekmurska gibanica je že zaščitena.
cheer.gif