Prijava napak v kartah, ceste, krožni...

astet

Pripravnik
4. jan 2012
95
14
8
Pozdravljeni, imam sygic in na njemu opažam v Ilirski Bistrici dve napaki. Prva je, da ni še vrisane obvoznice mimo mesta Ilirska Bistrica (vrisana je prejšnja cesta s prejšnjimi izhodi Ulica Nikole tesla) in druga je, da preko Župančičeve ulice ne moreš priti na Jurčičevo ulica saj gre Župančičeva ulica mimo kamnoloma in JP Komunala Ilirska Bistrica čez noč blokira dostop do Jurčičeve ulica. Edina pravilna pot je Bazoviška ulica, Gregorčičeva ulica in Jurčičeva ulica. Prosim vas, če je imate možnost, da to uredite naprej. Iskrena hvala in lep pozdrav!
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ne vem če je tole prava tema; naj prenesejo drugam, če ni. Navigacija Mio Moov M400, predelana na Igo primo 2.0; verzija karte: ne vem kje se to pogleda; nastavitve: privzeto avto, cestni, hitro, avtoceste, vinjeta, plačilo cestnine. Ni obkljukano: trajekti, makadamske ceste.

Problem: današnja pot štajerska avtocesta -> Zdraviliški trg, Rogaška Slatina. Na kratko: izvoz Dramlje, nekaj časa še normalna cesta, potem pa kilometri in kilometri ozke asfaltirane ceste, ostri ovinki in gor-dol-gor-dol kot po toboganu da je še meni kot vozniku bilo slabo, da sopotnikov niti ne omenjam. To bodo bolj lokalci vedeli, a vseeno poskusimo: kaj je tukaj šlo narobe ? Mogoče je že kar izvoz napačen ?

-> izvoz Dramlje -> Laze -> Trnovec -> Dole -> Primož -> Hotunje -> Ponikva -> Boletina -> Dobovec -> Ostrožno -> Bobovo -> Polžanska vas -> Polžanska gorca -> Sladka Gora -> Jerovska vas -> Pečica -> Beli Potok -> Zg. Gabernik -> Sp. gabernik -> Topolovec -> Krtnice -> Podplat -> Kamna Gorca -> Tekačevo -> cilj.

Za nazaj sem raje vklopil "Here" na telefonu in ni bilo nobene stranske ceste; po spominu: Tekačevo -> Šmarje -> Šentjur -> Dramlje -> avtocesta.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Sedaj je Mio samo hardware, software je Igo. Bi ostal na Mio, mu ni nič manjkalo, razen tega da se je firma odločila da ne bo več posodabljala zemljevidov za Moov M400 in potem itak nimaš izbire - ali vržeš v smeti, ali posodobiš. Danes se je pokazalo da bi bila prva možnost boljša.

"Nastavitev poti":
- vozilo: privzeto avto;
- način navigacije: cestni;
- način načrtovanja poti: hitro; (možnosti so še: zelena, kratka, enostavna);
- avtoceste: obkljukano;
- vinjeta: obkljukano;
- plačilo cestnine: obkljukano;
- trajekti: prazno;
- makadamske ceste: prazno;
- izračunaj tudi zeleno pot: prazno.

Če primerjam s potjo, ki jo nariše na http://razdalje.si/med-kraji/Žalec/Rogaška_Slatina , vidim, kje je šlo narobe: v kraju Dole bi moral iti v krožišču naravnost, proti Šentjurju. Mio/Igo pa je tam bogve zakaj zavil levo.
 
Nazadnje urejeno:

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
zadeva mi je bila sumljiva že dober mesec nazaj, ko sem iz štajerske avtoceste proti letališču LJ vozil bolj 50 kot 90:
-> izvoz Krtina -> Prevoje -> Želodnik -> Ljubljanska c. - Šaranovičeva c. -> Domžale Kamniška c. -> Jarška cesta -> Mengeš Grobeljska c. -> Slovenska c. -> Glavni trg -> Gorenjska c. -> Topole -> Suhadole -> Moste -> Potok -> Breg -> Nasovče -> Lahovče -> Vopovlje -> Sp.Brnik -> Zg.Brnik -> cilj.

Glede na razdalje.si , je Mio/Igo tukaj zgrešil že pravi izvoz (Krtina namesto Domžale) in me potem vodil čez center Mengša namesto po obvoznici, ostalo pa zgleda vredu.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik javr pravi:
ne vem če je tole prava tema; naj prenesejo drugam, če ni. Navigacija Mio Moov M400, predelana na Igo primo 2.0; verzija karte: ne vem kje se to pogleda; nastavitve: privzeto avto, cestni, hitro, avtoceste, vinjeta, plačilo cestnine. Ni obkljukano: trajekti, makadamske ceste.

Problem: današnja pot štajerska avtocesta -> Zdraviliški trg, Rogaška Slatina. Na kratko: izvoz Dramlje, nekaj časa še normalna cesta, potem pa kilometri in kilometri ozke asfaltirane ceste, ostri ovinki in gor-dol-gor-dol kot po toboganu da je še meni kot vozniku bilo slabo, da sopotnikov niti ne omenjam. To bodo bolj lokalci vedeli, a vseeno poskusimo: kaj je tukaj šlo narobe ? Mogoče je že kar izvoz napačen ?

-> izvoz Dramlje -> Laze -> Trnovec -> Dole -> Primož -> Hotunje -> Ponikva -> Boletina -> Dobovec -> Ostrožno -> Bobovo -> Polžanska vas -> Polžanska gorca -> Sladka Gora -> Jerovska vas -> Pečica -> Beli Potok -> Zg. Gabernik -> Sp. gabernik -> Topolovec -> Krtnice -> Podplat -> Kamna Gorca -> Tekačevo -> cilj.

Za nazaj sem raje vklopil "Here" na telefonu in ni bilo nobene stranske ceste; po spominu: Tekačevo -> Šmarje -> Šentjur -> Dramlje -> avtocesta.

Odvisno kako imaš nastavljeno... govorim za garmina. Krajša pot oziroma čas. To pa je zato ker je naš bivši direktor ( Alterašem znani......) spreminjal ceste po kategoriji, vem iz lastnih izkušenj kako me je vodilo iz Rogaške Slatine v Celje. Se trudimo in popravljamo !!!!!!!!!
write.gif
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Odvisno kako imaš nastavljeno... govorim za garmina. Krajša pot oziroma čas.
sem tudi sam najprej posumil na to, a sprva ni kazalo nič narobe. Zdaj sem pogledal še enkrat:
- možnosti so Hitro, Zelena, Kratka in Enostavna;
- "Hitro" in "Zelena" zavijeta v Dolah levo, na "tobogan";
- "Kratka" sploh ne gre na avtocesto (!!!);
- "Enostavna" je prava - ta gre v Dolah naravnost, proti Šentjurju.

Preveril sem tudi kako "Enostavna" vodi na Brnik: ne gre ven v Krtini, niti v Domžalah, ampak gre na razcep Zadobrova v Ljubljano in potem "nazaj" na Brnik.

Ok, se bom pač držal "Enostavne" namesto "Hitre".
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Ali je kakšen znan problem okoli pokopališča MB (Cesta XIV divizije 39a) iz smeri Celje ?
Mio/Igo imam nastavljen na "enostavno", torej po široki cesti, če se le da.
Na razdalje.si je zadeva logična: gre kolikor daleč se da po avtocesti, torej izvoz Zrkovci -> Puhova -> Istrska -> cilj.
Simulacija navigacije pa kaže, da bom šel ven na razcepu Slivnica -> Tržaška -> cilj, kar se meni zdi manj udobno, počasnejše in semafor do semaforja.
Isto kaže tudi wego.here.com
Zemljevide imam najnovejše, torej november 2016. Kaj je za storiti, da bo upoštevalo pot, ki jo kaže na razdalje.si ?
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik javr pravi:
Ali je kakšen znan problem okoli pokopališča MB (Cesta XIV divizije 39a) iz smeri Celje ?
Mio/Igo imam nastavljen na "enostavno", torej po široki cesti, če se le da.
Na razdalje.si je zadeva logična: gre kolikor daleč se da po avtocesti, torej izvoz Zrkovci -> Puhova -> Istrska -> cilj.
Simulacija navigacije pa kaže, da bom šel ven na razcepu Slivnica -> Tržaška -> cilj, kar se meni zdi manj udobno, počasnejše in semafor do semaforja.
Isto kaže tudi wego.here.com
Zemljevide imam najnovejše, torej november 2016. Kaj je za storiti, da bo upoštevalo pot, ki jo kaže na razdalje.si ?

To ti bojo pa fantje iz Maribora povedali @popotnik @snecer @McGiver ......
smile-1.gif
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
preizkusil vse 4 variante in vse gredo ven na razcepu Slivnica. Potem sem preizkusil še Here na telefonu (Android) in tudi ta gre ven na razcepu Slivnica. Google Maps na Androidu pa gre na Zrkovce. Katero navigacijo imaš ti da gre na Zrkovce ?

 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
preden vržem Mio/Igo v smeti - a lahko še kdo drug simulira vožnjo Celje -> Cesta XIV divizije 39a Maribor, in poroča ali gre ven na razcepu Slivnica, ali na Zrkovci, ter s katero navigacijo ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

In kaj je to takšen problem?

Jaz sem iz MB pa ti lahko povem, da bi tudi šel v Slivnici dol in ravno po obvoznici, dol na pokopališče in smo tam.

Če maš zelen val, si prej, kot okoli.

Lahko pa probam v petek, kaj pravi navigacija Primo, zadnje Here karte.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik javr pravi:
preden vržem Mio/Igo v smeti - a lahko še kdo drug simulira vožnjo Celje -> Cesta XIV divizije 39a Maribor, in poroča ali gre ven na razcepu Slivnica, ali na Zrkovci, ter s katero navigacijo ?



Navigacija Primo v Cliu pelje na Slivnico dol, kar je "naravna" pot.

Mel sem nonstop zeleni val
evil.gif
 

choperist

Pripravnik
16. maj 2013
66
1
8
Zdravo

Ob uvedbi novih prometnih znakov za Hitro cesti (lani) se je odseku ceste E652 od izvoza z avtoceste za Tržič do petrola, spremenila omejitev hitrosti na 90km/h. Še vedno pa je to cesta rezervirana za motorna vozila se pravi prepovedana vožnja za traktorje, mopede, kolesa.

https://goo.gl/maps/hikuzmuZJMw

lp
Aleš
2550655-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 2550655-Zajetaslika.PNG
    2550655-Zajetaslika.PNG
    143 KB · Ogledi: 294
Nazadnje urejeno: