Kateri brivnik

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Dolfe pravi:
In baterija bo zdržala cel mesec, ali pa še dlje.
cheer.gif


Ko imaš enkrat Philipsa, je edino kar ti pade na pamet, da bi morali Brauna z zakonom prepovedat.
evil.gif

Ni ravno tak, problem je, da je Braun boljši za en tip kože/dlak, Philips pa za drugega, samo brez da kupiš oba je težko ugotovit kateri ti paše
crazy1.gif


No jaz sem šel iz Philipsa nazaj na britvice, se dosti hitreje pobrijem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
No jaz sem šel iz Philipsa nazaj na britvice, se dosti hitreje pobrijem.

odvisno kako gledaš, meni se zdi časovno enako

jaz sem šel na brivnik, ker je na dolgi rok bistveno cenejši, pa še ne rabim bit živčen, ko mi britvic zmanjka
wink-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Na brivniku Philips RQ 1155 sem opazil, da poka gibljivo ohišje pri znaku za vklop brivnika. Slika:



Kupil sem ga 27.4.2015 prek interneta na "edigital.si", dobil pa od Extreme Digital Budapest, kjer je tudi servis.
Torej, v paket in naslov Mađarija.
13.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Po temi "Kvaliteta Philips televizorjev" mogoče odpremo še temo o "Kvaliteti Philips brivnikov"
Stikalo za vklop brivnika je malo pregloboko pod ohišjem. Potrebno je zato bolj krepko pritisniti, da se ohišje poda in prst pride do stikala, kar sčasoma pusti posledice na ohišju. To sem opazil že v začetku da ni OK, vendar sem mislil, da Philips menda ve kaj dela
evil.gif

Ostali lastniki teh brivnikov, tega niste opazili
sprasujem se.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Sem poklical suport na SLO številko.
Najprej ti zrecitirajo kaj si poklical, da te snemajo, in da preusmerijo na ustreznega svetovalca.
Prevežejo in zopet zrecitirajo, da za tisto pritisni enko, za ono pa khm...
Ko prevežejo povejo, da so vsi svetovalci zasedeni in če hočem da me pokličejo.... če ne naj počakam.. ali pa povem na snemalnik, kaj me žuli.
evil.gif


Nekako mi izgleda, da so ta suport prekopirali od telekoma
stupid-1.gif


Na koncu sem le poslal email z opisom napake. Dosti lažje.
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Philips rešil reklamacijo in je servis poslal novi brivnik. Ava.
nahrung002.gif

Brez rezil, ker niso bili predmet reklamacije.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Drugače je pa ta gibljiva glava en šit !
frown-1.gif
Je premehka in jo moram z roko držati, da se obrijem. Phillips s svojim rotacijskim načinom britja je itak odličen, tele gibljive glave so pa popolnoma mimo. Mnogo boljši je stabilen geštel.

Aja, tisto o menjavanju glave na npr. dve leti: Ja, to pa drži ! Zadeva začne puliti dlake in britje ni več tako lepo. Sem jo prekuhal, opral v alkoholu, pa ni bilo več to - to. Vsake toliko časa pač nova glava
smirk-1.gif
.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Glava je gibljiva samo, ko jo pritisneš na sredini med tremi koluti. Takrat se poda navznoter celotni sklop.
Ko pritiskaš po robovih se ne podaja. Tako brez težav porežeš dlake na bolj zahtevnih mestih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
AvtoFun' tukaj imaš pogovore o brivnikih.

Hvala! Nabavil Brauna tega tajačega, ne vem točno modela, serija 9 vem da je. Vsi ti aparati so super ampak ena napaka prav vseh... če se hočeš res pobrit tako kot je potrebno si moraš vzet kar lepo časa in se "lepo" dat zraven. Ni to tako kot po reklamah in youtubih da zjutraj pred sestankom na hitro v avtu zletiš in je to to, pozabite... Sicer če se potrudiš dobro obrije ampak daleč od kakšne klingice. Nekdo je tukaj omenjal da se ponavadi z njim obrije potem pa leti zadaj s klingo. No to sem zadnjih nekaj krat naredil tudi jaz. Klinga v štartu bi pač ne paše, mi preveč razdraži kožo, ko pa se s tem pobrijem pa je koža relativno OK, in ko grem zadaj s klingo niti ne čutim tako da je OK. Aja... se pa že nekaj časa mokro brijem s tem Braunom. Torej pena za britje in gremo... lepše drsi čez kožo, manj obriba, poškoduje, obrije pa tudi lepo! Skratka komu ni problem britje s klingo naj kar ostane tam. Prav tako je na dolgi rok dražje britje s tem hudičem. Prvo ga moraš kupit, potem moraš menjavat glave in kupovat moraš tudi čistilne kartuše za čiščenje. No lahko si ga tudi sam čistiš brez tiste postaje ampak to zopet vzame čas in energijo. Skratka ta zadeva ničesar ne olajša. Edina prednost ki jo vidim pri meni je ta, da mi manj razdraži kožo kot pa da bi v štartu začel s klingo...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Jaz se kar na klinco tiste 1-2x na teden kar rabim.
Merkur 34c 30€ (ko sem se naveličal kitajčka za 3€)
Polsilver cca 15€ za 100 kosov - sem gut za ene 2-3 leta.
Arko iz Srbije za 0,5€. Pa ko sem bil v ITA še Proraso za cca 2-3€ pa je tudi mir vsaj za 1, raje 2 leti.
 
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Jaz se kar na klinco tiste 1-2x na teden kar rabim.
Merkur 34c 30€ (ko sem se naveličal kitajčka za 3€)
Polsilver cca 15€ za 100 kosov - sem gut za ene 2-3 leta.
Arko iz Srbije za 0,5€. Pa ko sem bil v ITA še Proraso za cca 2-3€ pa je tudi mir vsaj za 1, raje 2 leti.

proraso seka na polno. Odlična kolekcija za britje
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ne vem sicer o čem govoriš ampak sem razvozlal da si za malo denarja zadovoljen!
smile-1.gif

klasično britje.


Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Jaz se kar na klinco tiste 1-2x na teden kar rabim.
Merkur 34c 30€ (ko sem se naveličal kitajčka za 3€)
Polsilver cca 15€ za 100 kosov - sem gut za ene 2-3 leta.
Arko iz Srbije za 0,5€. Pa ko sem bil v ITA še Proraso za cca 2-3€ pa je tudi mir vsaj za 1, raje 2 leti.

proraso seka na polno. Odlična kolekcija za britje

ja meni je OK. Za italjane je pa to pofl znamka kar mi je zelo zanimivo ker hvalijo proraso po celem svetu.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Tako, kot pravi @cappy! Klasično britje je "ipak" najkvalitetnejše britje.

Zmagovalna kombinacija pa Merkur 34C HD brivnik za 30€ + Polsilver (15€) ali Astra SP (10€) 100 žiletk, deviacija od njegovega priporočila je Cella brivsko milo za 4€ - 5€ v 150g posodici ali pa kilski cegu za 13 - 15€.

Manjka še brivki čopič. Probal sem že malo morje svinjskih, vseh vrst in podvrst jazbečjih, in različnih tipov sintetičnih. Tehnično gledano, pa tudi cenovno, torej generalno, se najbolje obnesejo čopiči, kateri so kopije (derivati) L'occitane Plisson čopiča. Najbolj popularni so Razorock Plissoft čopiči, a poštnina je draga. Enak tip vozla pa imajo tudi Maggard ekvivalenti, tako da moje priporočilo:
https://www.maggardrazors.com/product/maggard-razors-22mm-synthetic-shaving-brush-black-handle/

https://www.maggardrazors.com/product/maggard-razors-24mm-synthetic-shaving-brush-black-handle/

https://www.maggardrazors.com/product/maggard-razors-26mm-synthetic-shaving-brush-granite-handle/

Sam pa sem (verjetno zaradi specifike moje koæe) najbolj zadovoljen s sintetičnim kozmetičnim Kabuki čopičem za cca 5€. Zelo mehak, žameten na otip, peno pa dela kot blesav...
cheer.gif

Dodam naj še to, da je sintetični tudi najbolj higieničen, saj se vanj nič ne zaredi, suh je skoraj takoj, daleč najbolj primeren za kako potovanje.

Jazbečji so bolj, kako bi rekel, teranje luksuza, svinjski pa so presenetljivo dobri, če odštejem daljše sušenje, in če smo pripravljeni čakati 3 do 6 mesecev, da se konice dobro razcepijo...