razbitje zatemnjenega stekla (avto)

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Razbil sem zadnjo šipo na avtu, ki pa je zatemnjena s folijo (homologirano). Predvidevam, da z zavarovalnico ne bo težav glede menjave stekla, me pa zanima kako je z temnenjem? A je to tudi krito? Kako je potem z homologacijo, ker na novi foliji bodo verjetno drugačna številka?
Zavarovano pri ZM (oz. Sava po novem).

Hvala za odgovore.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Če nisi zavaroval posebej ne bo nič sine.

Pač šola za drugič

Razen če ni kriv sam in je dobil kuponček
evil.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.776
4.289
113
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Razbil sem zadnjo šipo na avtu, ki pa je zatemnjena s folijo (homologirano). Predvidevam, da z zavarovalnico ne bo težav glede menjave stekla, me pa zanima kako je z temnenjem? A je to tudi krito? Kako je potem z homologacijo, ker na novi foliji bodo verjetno drugačna številka?
Zavarovano pri ZM (oz. Sava po novem).

Hvala za odgovore.

Če nisi imel nevedno na zavarovalni polici zatemnjene šipe in vrednosti le tega, ti tega zavarovalnica običajno ne krije....
Če so tovarniško zatemnjena stekla še včasih gre skozi, če je pa folija pa težko, saj je evidentno da je bilo to naknadno urejeno.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Sam sem kriv za razbitje šipe...pa z folijo je temnjeno. Niti ne vem če bi bilo možno temnenje dodat na polico, saj avto ni kasko, samo J kombinacijo imam. Pa itak če stane temnenje vseh šip 120 EUR....bo za zadnjo šipo 50 EUR verjetno dovolj...bomo preživeli
smile-1.gif

Hvala vsem za odgovore...zdaj pa grem do cenilca.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Razbil sem zadnjo šipo na avtu, ki pa je zatemnjena s folijo (homologirano). Predvidevam, da z zavarovalnico ne bo težav glede menjave stekla, me pa zanima kako je z temnenjem? A je to tudi krito? Kako je potem z homologacijo, ker na novi foliji bodo verjetno drugačna številka?
Zavarovano pri ZM (oz. Sava po novem).

Hvala za odgovore.

Če nisi imel nevedno na zavarovalni polici zatemnjene šipe in vrednosti le tega, ti tega zavarovalnica običajno ne krije....
Če so tovarniško zatemnjena stekla še včasih gre skozi, če je pa folija pa težko, saj je evidentno da je bilo to naknadno urejeno.

Kaj si mislil s tem, da če so tovarniško zatemnjena, da včasih še gre skozi?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Rad bi videl tovarniško zatemnjen BMW, ki ima eno šipo netemnjeno, ker bi en kekec na zavarovalnici kompliciral.
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
No, to tudi mene zanima. Če je tovarniško in je vozilo pravilno zavarovano, potem cenilec ne sme pisnit.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
No, to tudi mene zanima. Če je tovarniško in je vozilo pravilno zavarovano, potem cenilec ne sme pisnit.

Tu zna nastopiti težava.

O primeru avtorja pa ne bom, ker ne podpiram goljufij.
tongue-1.gif


Hint: kaj je E in J
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Ja, samo to v osnovi ni problem lastnika vozila, temveč nesposobnega agenta.

E je samo stekla, J pa ima še dodatno zunanja ogledala.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ja, samo to v osnovi ni problem lastnika vozila, temveč nesposobnega agenta.

E je samo stekla, J pa ima še dodatno zunanja ogledala.
Jaz sem bi vedno prepričan, da je to problem lastnika vozila, da zaupa nesposobnemu agentu. Stranke vedno zanima le, koliko stane, ne pa tudi kaj točno je za ta denar zavarovano.
hysterical-1.gif
Se že vidi po tem, kako recimo pošte in banke uspešno tržijo zavarovanja. Sorry, jaz eni bančni ali pa poštni uslužbenki za šalterjem nikoli ne bi zaupal zavarovanja avta in hiše, ker 99% teh bab še svojih poštnih storitev ne pozna v detajle, kaj še le da ta o zavarovanjih priča gluposti ...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.595
14.275
113
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Sam sem kriv za razbitje šipe...pa z folijo je temnjeno. Niti ne vem če bi bilo možno temnenje dodat na polico, saj avto ni kasko, samo J kombinacijo imam. Pa itak če stane temnenje vseh šip 120 EUR....bo za zadnjo šipo 50 EUR verjetno dovolj...bomo preživeli
smile-1.gif

Hvala vsem za odgovore...zdaj pa grem do cenilca.

Dodatno opremo je vedno možno vpisati na polico četudi ni polega kaska v igri ampak zgolj kakšna delna kombinacija, ki pa se lahko navezuje tudi na ta dodaten oz. nadgrajen del avta. V bistvu lahko dopišeš dodatno opremo tudi če sploh nimaš nobene vrste kaska na polici
smile-1.gif


Kaj pa je kaj cenilec povedal?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ja, samo to v osnovi ni problem lastnika vozila, temveč nesposobnega agenta.

E je samo stekla, J pa ima še dodatno zunanja ogledala.
Jaz sem bi vedno prepričan, da je to problem lastnika vozila, da zaupa nesposobnemu agentu. Stranke vedno zanima le, koliko stane, ne pa tudi kaj točno je za ta denar zavarovano.
hysterical-1.gif
Se že vidi po tem, kako recimo pošte in banke uspešno tržijo zavarovanja. Sorry, jaz eni bančni ali pa poštni uslužbenki za šalterjem nikoli ne bi zaupal zavarovanja avta in hiše, ker 99% teh bab še svojih poštnih storitev ne pozna v detajle, kaj še le da ta o zavarovanjih priča gluposti ...

Potem se je za vprašat kdo jim je dal licence. Če jaz kaj vem, potem ne moreš kar tržiti zavarovanj, ampak potrebuješ ustrezno licenco. J

Je pa tako, najlažji del je prodat zavarovanje, v smislu nafilat opcije in kombinacije. Prav zastopnik ti bo znal povedati točno kaj pomeni kakšna opcija, prav tako ti bo znal svetovati, ko boš imel kakšno nesrečo oz škodni dogodek. Danes je slabih zastopnikov malo morje, še posebej tistih, ki z dumpingom privabljajo nič sluteče stranke. O agentih na bankah pa ne bi, čakam, da še Hofer in Lidl začneta ponujati zavarovanja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ja, samo to v osnovi ni problem lastnika vozila, temveč nesposobnega agenta.

E je samo stekla, J pa ima še dodatno zunanja ogledala.
Jaz sem bi vedno prepričan, da je to problem lastnika vozila, da zaupa nesposobnemu agentu. Stranke vedno zanima le, koliko stane, ne pa tudi kaj točno je za ta denar zavarovano.
hysterical-1.gif
Se že vidi po tem, kako recimo pošte in banke uspešno tržijo zavarovanja. Sorry, jaz eni bančni ali pa poštni uslužbenki za šalterjem nikoli ne bi zaupal zavarovanja avta in hiše, ker 99% teh bab še svojih poštnih storitev ne pozna v detajle, kaj še le da ta o zavarovanjih priča gluposti ...

Potem se je za vprašat kdo jim je dal licence. Če jaz kaj vem, potem ne moreš kar tržiti zavarovanj, ampak potrebuješ ustrezno licenco. J

Je pa tako, najlažji del je prodat zavarovanje, v smislu nafilat opcije in kombinacije. Prav zastopnik ti bo znal povedati točno kaj pomeni kakšna opcija, prav tako ti bo znal svetovati, ko boš imel kakšno nesrečo oz škodni dogodek. Danes je slabih zastopnikov malo morje, še posebej tistih, ki z dumpingom privabljajo nič sluteče stranke. O agentih na bankah pa ne bi, čakam, da še Hofer in Lidl začneta ponujati zavarovanja.
Licenca je nekaj podobnega kot diploma kakšnega FDV-jevca. Kar se pa nakupa zavarovanj tiče, v Tušu so en čas prodajali turistična zavarovanja, kar na policah. Stranka je vzela, vrgla v košaro in plačala na blagajni. Dvomim, da se je kdo tudi pozanimal, kaj tisto zavarovanje krije, glavno da je bilo poceni.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Ja, samo to v osnovi ni problem lastnika vozila, temveč nesposobnega agenta.

E je samo stekla, J pa ima še dodatno zunanja ogledala.
Jaz sem bi vedno prepričan, da je to problem lastnika vozila, da zaupa nesposobnemu agentu. Stranke vedno zanima le, koliko stane, ne pa tudi kaj točno je za ta denar zavarovano.
hysterical-1.gif
Se že vidi po tem, kako recimo pošte in banke uspešno tržijo zavarovanja. Sorry, jaz eni bančni ali pa poštni uslužbenki za šalterjem nikoli ne bi zaupal zavarovanja avta in hiše, ker 99% teh bab še svojih poštnih storitev ne pozna v detajle, kaj še le da ta o zavarovanjih priča gluposti ...

Potem se je za vprašat kdo jim je dal licence. Če jaz kaj vem, potem ne moreš kar tržiti zavarovanj, ampak potrebuješ ustrezno licenco. J

Je pa tako, najlažji del je prodat zavarovanje, v smislu nafilat opcije in kombinacije. Prav zastopnik ti bo znal povedati točno kaj pomeni kakšna opcija, prav tako ti bo znal svetovati, ko boš imel kakšno nesrečo oz škodni dogodek. Danes je slabih zastopnikov malo morje, še posebej tistih, ki z dumpingom privabljajo nič sluteče stranke. O agentih na bankah pa ne bi, čakam, da še Hofer in Lidl začneta ponujati zavarovanja.
Licenca je nekaj podobnega kot diploma kakšnega FDV-jevca. Kar se pa nakupa zavarovanj tiče, v Tušu so en čas prodajali turistična zavarovanja, kar na policah. Stranka je vzela, vrgla v košaro in plačala na blagajni. Dvomim, da se je kdo tudi pozanimal, kaj tisto zavarovanje krije, glavno da je bilo poceni.

Samo kako pa naj stranka ve kdo je "pravi"? Načeloma do neke mere zaupaš strokovnjakom.

Isto je pri drugi opremi. Zakaj hudiča kupujete klime v Harveynormanu, Bigbangu, šparu...? Pa računalnike v Hoferju? Pa sadje v Tušu...

Vsem tem zaupaš, da če so se odločili prodajati določeno zadevo, da pač verjetno morajo vedeti kaj in kako. Ampak realnost je žal res drugačna. Velika večina vidi samo razliko v ceni. Tudi sam sem med njimi. Cena MI JE POMEMBNA. z to razliko, da vseeno vložim nekaj svojega časa za preverjanje pri večjih nakupih, zavarovanjih...

Saj enaka zgodba je pri zdravnikih, učiteljih... Vsi ne morejo biti najboljši. Ampak ti kot stranka ne moreš vedeti kdo je "najboljši", oziroma itak nimaš izbire. Zelo dobro pa vsi to vedo med sabo, pa se slabih vseeno ne izloči.

Tako da reči, da je stranka kriva ni pošteno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Nimaš čisto prav - mešaš prodajo in storitveno dejavnost.

Zavarovanje je "prodaja produktov" - in to lahko postaviš v primerjavo s prodajo "obleke".

Imaš prodajalno, kjer je "zadaj" krojač in šivilja (zavarovalniški agent) (A), imaš "specializirano" trgovino, kjer vedo kaj prodajajo (zavarovalniški "posredniki") (B), in "konfekcijo", kjer cunje visijo na obešalnikih ali ležijo na policah, trgovca pa srečaš samo blagajni (prodaja zavarovanja "Tuš", "banka") (C).

In na stranki je (tebi) je, da se odločiš kje si boš cunje (obleko / smoking) kupil in koliko boš plačal. Pri A ti bodo povedali ali ti dobro stoji in po potrebi obleko tudi popravili, pri B ti bodo povedali ali ti pristoji in ti ponudili tudi drugo, cenejšo (se pravi v "svojo" škodo), če tintisto kar si navlekel nase enostavno ne "paše". Pri C ti bodo pa izstavili račun za tisto kar si prinesel - ali ti je prav ali ne boš pa videl doma - menjava pa odvisna od "dobre volje", ko pride do pizdarije.

Se pravi je odločitev, za kaj se boš odločil, v prvi vrsti na tebi. Težava nastopi, ko poskuša A s ceno konkurirati C in to na račun tega, da ti "svilo" menja s "najlonom" in ti tega "ne pove". Smiselno enako velja za B proti C.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
epilog:
Šipa zamenjana, temnenje plačam sam (40 EUR). Je pa nova šipa ful močno tonirana, skoraj ni potrebe po foliji.

Račun za zavarovalnico pa je 862 EUR...nisem si mislil da je to tako drago. Avto pa vreden cca. 1k EUR, če imaš srečo da bi ga sploh kdo hotel kupit.