Film Pogreb 1972 RtvSlo2

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.872
5.469
113
Ravnokar gledam... Zgolj po naključju...

Film ima revolucionarni naboj...tak...primeren za patriota al pa Gattkota
tongue-1.gif


Mi je pa dal mislit...ko patriot vedno razlaga da je oblast po vojni pustila cerkev ori miru
ne-ne-1.gif


Btw kdo ve kje je bil film posnet? Zanimive vasi...pokrajina!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.872
5.469
113
Še zgodba...

http://tv-spored.siol.net/kanal/slo2/oddaja/pogreb/274315512/datum/20170213

Citat:
Novelo slovenskega pisatelja Bena Zupančiča (1925–1980) je za televizijo priredil Vladimir Frantar, režiral pa Jože Babič (1917–1996).
Ob krsti s posmrtnimi ostanki vojaka, ki se je bil smrtno ponesrečil, se vname spor med svojci, ki želijo pokojnika cerkveno pokopati, in predstavniki oblasti, ki zahtevajo civilni pogreb. Nasproti si stojita tradicija s svojimi vrednotami in ideološki ekskluzivizem oblastnih struktur, ki niso pripravljene spoštovati intimnih čustev. Ideološko nasilna in toga oblast si lasti človeka tudi na njegovi zadnji poti …
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:Mi je pa dal mislit...ko patriot vedno razlaga da je oblast po vojni pustila cerkev ori miru
ne-ne-1.gif
Kako je bilo pri nas, mi je znano in nimam volje do prerekanja s tistimi, ki govorijo o neki svobodi v tistih časih. Nekoliko je bilo sicer odvisno od lokalnega CK-ja.
Presenetilo pa me je, ko sem zadnjič izvedel, da je bil poljski režim mogoče bolj mil, kar se tega ideološkega vprašanja tiče. Tam so denimo katoliški skavti delovali skoraj cel čas, vsekakor pa se je nekaj dalo delati že leta 1956.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:Mi je pa dal mislit...ko patriot vedno razlaga da je oblast po vojni pustila cerkev ori miru
ne-ne-1.gif
Kako je bilo pri nas, mi je znano in nimam volje do prerekanja s tistimi, ki govorijo o neki svobodi v tistih časih. Nekoliko je bilo sicer odvisno od lokalnega CK-ja.
Presenetilo pa me je, ko sem zadnjič izvedel, da je bil poljski režim mogoče bolj mil, kar se tega ideološkega vprašanja tiče. Tam so denimo katoliški skavti delovali skoraj cel čas, vsekakor pa se je nekaj dalo delati že leta 1956.