Menjava ležaja (brez diska)

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ima se, može se. Foušljivci in luzerji pa jam(b)rajo po forumih in so nasploh fouš.
Tisti, ki ima pa veselje in know-how da dejansko kaj zna storiti sam pa tega ne razglaša po forumih, posebej ne na Alterju. Predvsem pa ne išče nasvetov v smislu "samo se hvalim, ništa ne tražim" in "jebao bih a da ne uđem"...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Pa še mamica skuha kosilo in kasneje obriše rit, pa je življenje prijetno.
smile-1.gif
Mamico sem ti nabrisal.

Prav zaradi tega peljem na servis, ker mi mamica ne brise riti. Tebi, ki ti jo, pa mas viska casa, da sraufas cele dneve gare po garazi
Kaj se pa razburjaš? očitno si pač eden od tistih, ki tudi žarnice ne zna zamenjat doma. Na žalost je zadnje čase takih zmeraj več.
Če pa kaj razumem ženske, taki papki tudi za "nabrisat "niso kaj prida..
evil.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.338
974
113
Celje
Obišči stran


[/QUOTE]
Kaj se pa razburjaš? očitno si pač eden od tistih, ki tudi žarnice ne zna zamenjat doma. Na žalost je zadnje čase takih zmeraj več.
Če pa kaj razumem ženske, taki papki tudi za "nabrisat "niso kaj prida..
evil.gif


[/QUOTE]

A ti temu rečeš na žalost?
evil.gif

To je za ostalih 10% samo velik plus
cheer.gif
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Pa se ti delaš budalo ali si res budala? Kar si do sedaj objavil (in kar smo se strinjali) velja za Model Scenic II/Megane II, proizvodnjo leto 2002 (Megane) oz. 2003 (Scenic) pa do 2008.
OT ima Megane Break l. 1999, ki ima nima enako izvedbo zadnjih zavor. A je to težko razumet? A je gor v hribih kaj čudnega v zraku, da te mede?
Drugače pa hvala za tole, ima na voljo servisno dokumentacijo za vse te modele in delavniške sheme.

a si ti dons čej čudnga pojedu
grin1.gif
, priložil sem sluajno kr eno povezavo in treba je mal pobrskat po desni strani.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Tam imam mrtev piksel.
Sicer pa povzetek včerajšnji zgodbe znanca.
3 leta staro kombinirano službeno vozilo servisirano na pooblaščenem.
Zadnjic v mrazu nekaj trokira občasno. Sum na parafin v nafti.
Gre na servis, tam "ugotovijo" okvaro nekega regulatorja pritiska(300 evrov z delom). Zadeva ni na zalogi. Naročijo, po enem tednu lastniku avta poči film ker regulatorja se kar ni. On pa že en teden brez kombija. Odgovorijo mu, da naj pride čez 2 uri po kombi. V tem času zamenjajo filter pa mogoče še kakšno malenkost. Manj kot sto evrov. Kombi že en mesec dela. Znancu grejo lase pokonci ker je bil en teden brez kombija po nepotrebnem zaradi "strokovnega" poobladcenega servisa.
Pa ni Renault Roberto.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Verjetno potem na forumu ne iščeš mojstra ki bi ti to naredil. Narediš sam in imaš 2 možnosti: uspeš in je poceni ali pa ne uspeš, je drago in šola za drugič.
Nekateri mislijo, da se bodo poceni vozili s starimi jajci (nima veze z OP, ali pač?), ker so kao deli za vsakim vogalom in tako poceni da ti jih mečejo v hrbet. Ponavadi ta stara jajca zahtevajo malo pogostejše servisiranje. Če ne znaš ničesar sam, bolje da se te zgodbe ne greš.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Been there, done that. Imel stara korejska jajca, vsak mesec je kaj crknilo, vsak mesec me je mehanik za to znamko osušil za 100€. Deli dragi, ravno toliko spremenjeni od evropske žlahte da niso pasali od njih...
Potem sem se naveličal in denar raje namenil za mesečno financiranje novega vozila.
Delov je v izobilju za kliota, punta in mogoče starejše golfe...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
o roberto je imel daewoo-ja:)


postavitev prave diagnoze je najtežji del popravila. še tak mojster včasih "zajebe" seveda nekdo, ki ima večkrat opravka z določeno okvaro bo lažje pravilno diagnosticiral kot nekdo, ki se s napako prvič sreča. ni pa nujno.


gatto, ko si ravno pri žicah. sem včeraj srečal napeljavo, 1 luč in 1 štekar, 3 doze. v vsaki dozi faza po drugi barvi
smile-1.gif
pač nek star objekt...

pač mehanik ne bo šel prešat če to ni predvideno. lahko je več škode kot koristi potem bo pa sept jok po forumih kako so eni šalabajzerji...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
smile-1.gif

Saj diagnoza je bila že po telefonu iz opisanih simptomov samo še vseeno je bilo drago.
Vem da je bil cel projekt dobiti ustrezno lambdo (OEM)... Sem zamenjal 2, ker jih je enostavno stopilo. Originalna nova pa 150EUR, rok dobave 2 tedna iz skladišča na Madžarskem. Od Astre ni pasala...