Vinjeta

adriano

Zelenc'
9. feb 2017
1
0
1
Pri nameščanju vinjete na vetrobransko steklo se mi je zamaknil srebrn halogram.


Odgovor Darsa:
Navodilo, kako ravnati z vinjeto je navedeno na hrbtni strani in ko je enkrat odstranjena iz zaščitne folije jo je potrebno namestiti na očiščeno in suho površino notranjega roba vetrobranskega stekla. V kolikor se vinjeta pretrga pred nameščanjem na vetrobransko steklo (pri odstranjevanju iz folije) vam jo morajo zamenjati na prodajnem mestu kjer je bila kupljena. Ko je vinjeta enkrat nameščena se jo ne sme premeščati ali popravljati, ker se pri tovrstnih poizkusih poškoduje in razveljavi in kot taka, torej nameščena na vetrobranskem steklu ne sme biti poškodovana.

Na podlagi priložene fotografije lahko sklepamo, da se je vinjeto, ko je bila delno že nameščena želelo popraviti pri čemer se je poškodovala (odslojen delček srebrnega holograma). Ker je najveretneje do tega prišlo zaradi manjše nerodnosti, smo vam jo pripravljeni po predhodni oceni zaposlenega zamenjati vendar tovrstne primere obravnavamo le v Cestninskem uporabniškem centru v Ljubljani ali na počivališču Lopata v smeri Maribora, kjer se morate s predmetnim vozilom oglasiti do konca meseca februarja 2017. Vinjete NE odstranjujte sami. Pri sebi morate imeti tudi odrezek in pripadajoči račun. Ob zamenjavi vinjete, ki ste jo sami »poškodovali« zaradi napačnega oziroma nerodnega ravnanja vam zaračunamo strošek postopka v višini 7 EUR.

Kaj bi vi naredili? Bi jo šli zamenjati ali se vam zdi o.k.? Naj povem, da sem oddaljen od Ljubljane več kot dve uri vožnje.Hvala za odgovore!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
V izogiib zajebanciji si stiskaj tale odgovr in ob priliki ko si v lj jo pojdi zamenjat. Itam rabiš še račun zraven in odrezek in te bo vsak normalen darsovec spustil naprej.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Nujno zamenjat, drugače je neveljavna. Gamblat na to, da bo darsovec oziroma policaj prizanesljiv in ne bo dal kazni pa pomojem ni vredno.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Ne sekiraj se preveč in jo pojdi čimprej zamenjati na DARS. Jaz sem moral lani naresti prav to, ker sem bil nerodno teslo.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Ne sekiraj se preveč in jo pojdi čimprej zamenjati na DARS. Jaz sem moral lani naresti prav to, ker sem bil nerodno teslo.

Samo se kaj hitro pripeti takšna situacija. Vinjeta, ko jo odlepiš je ZELO tanka in "gibljiva. Že najmanjši prepih v avtu ti jo med nameščanjem lahko zvije in rezultat je tu.Sem imel podoben primer. Na enem delu je bila zgubana, pa sem jo kar pustil. Sedaj pa jo nalepim na široki papirnati lepilni trak in jo lepo brez težav prilepim.
LP
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Hmm, vinjeto nalepiti je postal podvig. "Odlepim" jo na steklo in se nima kaj zamakniti.
Potem pa so v časih nalepk o tehničnem pregledu govorili, da je nas nategujejo, da mora nalepko namestiti strokovnjak. Pri Slovencih je vse možno in je taka storitev dejansko potrebna...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
V eni roki čik, okno odprto, piha burja, pa je vinjeta zvita.
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Hmm, vinjeto nalepiti je postal podvig. "Odlepim" jo na steklo in se nima kaj zamakniti.
Potem pa so v časih nalepk o tehničnem pregledu govorili, da je nas nategujejo, da mora nalepko namestiti strokovnjak. Pri Slovencih je vse možno in je taka storitev dejansko potrebna...

Ja seveda, ker nekateri ste pa tak perfektni, da se vam kaj takega niti slučajno ne more zgodit, ne?
hysterical-1.gif
izberi sam.

Jaz sem jo letos v temi lepil, sem bil prepričan, da sem še kak cm stran od stekla, se mi je z enim vogalom dotaknila gor, pa jo imam nalepljeno postrani. A jebiga, ne delam se zdaj tu nekega nezmotljivega kot nekateri, ki vam gre vse v življenju kot namazano (da pade z namazano stranjo na tla kvečjemu).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.375
9.112
113
žena je tedensko dol odlepla strokovn (ne vprašaj zakaj, ker letne ni našla in je šla 2.2. tednsko kupit), potem pa jo zalepla na original folijo na kontra stran, je ne spraviš več dol. Lahko samo stran vržeš. V glavnem... vinjetni sistem pa cena pri nas, adijo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:Ja seveda, ker nekateri ste pa tak perfektni, da se vam kaj takega niti slučajno ne more zgodit, ne?
hysterical-1.gif
izberi sam.
Vsak ima pravico biti neroden in butast. In vsak od nas je na nekem področju neroden in butast.
Ampak zato niso krivi drugi.
Poznam ženske, ki niso nikoli tankale avta, ker jim to naredi mož, sedaj (sicer ne osebno), vem da obstajajo tudi dedi, ki ne znajo nalepiti vinjete. Nič zato, jaz tudi še nisem polagal ploščic.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Poleg tega, da sem izvedel, da je za marsikoga nalepit vinjeto že kar podvig, me zanima le še to, kateri alterjevec si je nadel enkratni nickname Adriano
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

nacek

Guru
13. okt 2012
2.815
504
113
Mogoče ima pa tudi problem z natikanjem kondoma .
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Zamenjat!!! Časa za menjavo od nakupa imaš 1 mesec. Jaz sem lani peljal nekomu zamenjat pa je bilo 5eur., so ugotovili da je dobra tržna niša pa so kar konkretno podražili ...


P.S. Za poseg si rezerviraj kar cel dan, ker je gneča ogromna delajo pa z dvema hitrostima. Slow & dead slow.