Kazen za prometni prekršek na Madžarskem

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Pred dobrim tednom sem bil na Madžarskem in si prislužil kazen, nimam težav s plačanjem. A malo mi je bilo smešno, ko so mi poslali priporočeno pismo, VSE v madžarščini, razen en list v slovenščini, kjer so navodila za plačilo. Bedaki niso niti napisali v tujcu razumljivem jeziku zakaj naj bi jim moral plačati. Sem potem od ene Madžarke izvedel, da sem vozil 130 na 100 omejitve na AC in kazen je v protivrednosti 100 EUR. Bom že preživel, bodo lahko par metrov žice na moj račun potegnili.
hysterical-1.gif


Me pa na splošno zanima kako je s tebi zadevami, enkrat sem že dobil kazen iz Avstrije, ko sem vozil 106 na 80 omejitve na AC pri Salzburgu, a tam sem vsaj razumel. A zadevo pošljejo v izterjavo ob neplačilu al kakšna so pravila pri teh zadevah?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Najbrž je enako kot v avstriji, vsaj nekaj časa je bila taka praksa. Prvič ti samo prijazno napišejo neko neuradno pismo, ki te pride poceni ....

Če ne plačaš (lahko) sprožijo pa uraden postopek kjer plačaš pa še stroške postopka in stvar ni več poceni (v uradnem postopku so te dolžni obvestit v tebi razumljivem jeziku)!
tongue-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
kaj se spet sprenevedaš, na tvoj račun bodo zgradili žico? ti je bilo treba goniti? so oni krivi?
kaj jamraš? plačaj pa mir. pa vozi po cpp.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Spet sprenevedam? Kdaj je bilo že prvič? Kaj ti baba onegavit ni dala? Sem kje zapisal, da ne bom plačal? Se ti vožnja 130 po "ovinkastih" madžarskih avtocestah zdi gonjenje? Pač me je firbec matral in sem vprašal ter dobil nekaj koristnih odgovorov. No, razen tvojega. Sicer pa, če malo poznaš situacijo na Madžarskem, ti je jasno, da se gre Orban diktature in polnjenja žepov sebi in svojim bližnjim sorodnikom. Ampak ok, to itak ni tema.

Hvala za dobronameren nasvet in se bom trudil manj goniti po avtocestah. Plačat pa itak imam namen, z mojimi 100 eur bodo lahko financirali kak meter žice za migrante.
evil.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ma fejkn mu pismo v nen-tudum jeziku pa zraven slo razlago da mora plačati davek na neumnost. Boš videl če ti bo ubogljivo nakazal na TRR...
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Če ne plača bodo madžarski organi poslali izterjavo v SLO. Takrat denar ostane v našem proračunu.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Pred dobrim tednom sem bil na Madžarskem in si prislužil kazen, nimam težav s plačanjem. A malo mi je bilo smešno, ko so mi poslali priporočeno pismo, VSE v madžarščini, razen en list v slovenščini, kjer so navodila za plačilo. Bedaki niso niti napisali v tujcu razumljivem jeziku zakaj naj bi jim moral plačati. Sem potem od ene Madžarke izvedel, da sem vozil 130 na 100 omejitve na AC in kazen je v protivrednosti 100 EUR. Bom že preživel, bodo lahko par metrov žice na moj račun potegnili.
hysterical-1.gif

Sedaj pošljejo vse v madžarščini in tudi v slovenščini. Ves pravni poduk dobiš preveden (ne najbolj elegantno sicer, ne vem pa v kakšni latovščini izgleda tak dopis, če ti ga pošlje slovenska policija)

120 na 80 omejitve na AC -> 30 000 HUF (~ 100 €)