Viza za JAR

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Je kdo od vas že dal delati vizo za Južno Afriko?

Berem na gov.si da jo je veleposlaništvo na Dunaju in da lahko celo dokumente pošlješ po pošti (ne rabiš osebno tja).

Če že ima kdo izkušnje s tem, prosim za kako informacijo.
Kako dolgo traja cca čakanje na vizo za JAR in katere dokumente vse potrebujejo?

Hvala
roza.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.123
52
48
122
Kaj točno rabijo se ne spomnim več, je pa res veleposlaništvo na Dunaju, pošlješ tja pasoše (nam je to zrihtala ena turistična agencija), traja pa nekje 14 dni do en mesec, da jih dobiš nazaj (mogoče so v 10 letih ratali kaj hitrejši). Kam pa greš v JAR?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem jih tja posla, dvignil pa sam (ali pa obratno se ne spomnim), cca 10 dni je trajalo vse skupaj.
Dokumenti: potni list z veljavnostjo potovanje + 6 mesecev, ena slika (mogoče dve), dokazilo o bivanju (pri meni plačan aranžma z lokalno tur. firmo in potrdilo o povratni letalski karti. Ampak to je že letaaaaa nazaj. Sem pa bil jezen na našo Mladiko, ker smo bili takrat med redkimi, če ne celo edini v EU z vizo za JAR.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
ooo, hvala obema.
Potnih listov NE morem poslat (sem skozi v tujini, kjer jih rabim!).

Se lahko pošljejo skenirani?

Gremo v Cape Town in Johennesburg. Če štejem mesta. Pa na nek safari... klasika za Afriko.
Smo pa še sedaj ena rekdih držav v Evropi, ki rabimo vizo za JAR
uf-1.gif
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Slo državljani imamo lahko dva potna lista. Ob naročilu navedeš razloge, kot so pogosta potovanja ter težave z vstopom v nekatre države zaradi vpisanih viz. V praksi se lepo obnese. Medtem, ko si v tujini, lahko drugi potni list potuje na ambasado po vizo.

Lp,
Mpix
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Je kdo od vas že dal delati vizo za Južno Afriko?

Berem na gov.si da jo je veleposlaništvo na Dunaju in da lahko celo dokumente pošlješ po pošti (ne rabiš osebno tja).

Če že ima kdo izkušnje s tem, prosim za kako informacijo.
Kako dolgo traja cca čakanje na vizo za JAR in katere dokumente vse potrebujejo?

Hvala
roza.gif

Sem jo delal pred dobrim mesecem (sem bil prejšnji vikend dol).

Poglej na stran ambasade kaj rabiš (http://www.suedafrika-botschaft.at/fileadmin/downloads/VISA_REQUIREMENTS_FOR_SLOVENIAN_PASSPORT_NATIONALS_1.pdf) , vržeš skupaj s pasošem in 43 (se mi zdi) evri v kuverto in na pošto. Načeloma ne rabiš nič posebnega razen potrdila od banke, da nisi revež, ki bi dol ostal. Na NLB vedo, kakšno mora bit, za druge banke pa ne vem.

Iskat moraš iti osebno ali poslat kurirsko službo prevzet, oni ne pošiljajo po pošti. Traja par dni (pri meni 3), da je pripravljeno za za prevzem, če kaj manjka(jim ni jasno, ti pošljejo mail. AMbaada je v S delu Dunaja, je pa pred njo lepo plac za parkirat.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
ooo, hvala obema.
Potnih listov NE morem poslat (sem skozi v tujini, kjer jih rabim!).

Se lahko pošljejo skenirani?

Gremo v Cape Town in Johennesburg. Če štejem mesta. Pa na nek safari... klasika za Afriko.
Smo pa še sedaj ena rekdih držav v Evropi, ki rabimo vizo za JAR
uf-1.gif

Ne, moraš poslat potni list original, da ti not vizo nalimajo. Jih pa lahko pokličeš in vprašaš, ali je opcija, da greš tja osebno, pa ti naredijo v 1 dnevu. ALi pa si daj delat še en pasoš.
Al pa najdi cajt, ko boš v tujini v državah, kamor greš lahko z osebno ... ALi pa najdi veleposlaništvo v eno od držav, kamor potuješ s pasošem in se tam probaj zmenit.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Slo državljani imamo lahko dva potna lista. Ob naročilu navedeš razloge, kot so pogosta potovanja ter težave z vstopom v nekatre države zaradi vpisanih viz. V praksi se lepo obnese. Medtem, ko si v tujini, lahko drugi potni list potuje na ambasado po vizo.

Lp,
Mpix

Najlepša HVALA za tole informacijo!
Tega pa nisem vedela!!

Grem v akcijo!
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
ooo, hvala obema.
Potnih listov NE morem poslat (sem skozi v tujini, kjer jih rabim!).

Se lahko pošljejo skenirani?

Gremo v Cape Town in Johennesburg. Če štejem mesta. Pa na nek safari... klasika za Afriko.
Smo pa še sedaj ena rekdih držav v Evropi, ki rabimo vizo za JAR
uf-1.gif

Ne, moraš poslat potni list original, da ti not vizo nalimajo. Jih pa lahko pokličeš in vprašaš, ali je opcija, da greš tja osebno, pa ti naredijo v 1 dnevu. ALi pa si daj delat še en pasoš.
Al pa najdi cajt, ko boš v tujini v državah, kamor greš lahko z osebno ... ALi pa najdi veleposlaništvo v eno od držav, kamor potuješ s pasošem in se tam probaj zmenit.

Sem jih poklicala.
Priti bi morala 2x.
Prvič pokazato potni list, da res obstaja
sprasujem se.gif
(ne morejo to kako drugače preveriti??).
Ter drugič čez kakšnih 10 do 14 dni po vizo, da jo oni osebno nalepijo.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Kaj pa možnost, da si priskrbiš vizo v državi v kateri si trenutno ?

Tega sicer še nisem počel za JAR sem pa nekajkrat dobil vize v "vmesni" državi.

edit : sicer samo tranzitne (7, 14 dni)
.
 
Nazadnje urejeno:

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Kaj pa možnost, da si priskrbiš vizo v državi v kateri si trenutno ?

Tega sicer še nisem počel za JAR sem pa nekajkrat dobil vize v "vmesni" državi.

edit : sicer samo tranzitne (7, 14 dni)
.

Po moje ni izvedljivo, saj sem 7 dni na Poljskem, 6 dni v Nemčiji, 12 dni v Singapurju....
Torej nisem statično nekje, ampak se gibljem po več državah
frown-1.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ampak, ko si enkrat v mestu, kjer je ambasada JAR, pa ni greh it vprašat, če ti lahko izdajo vizo. Seveda se prej pozanimaj kaj potrebuješ in imej s seboj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Kaj pa možnost, da si priskrbiš vizo v državi v kateri si trenutno ?

Tega sicer še nisem počel za JAR sem pa nekajkrat dobil vize v "vmesni" državi.

edit : sicer samo tranzitne (7, 14 dni)
.

Po moje ni izvedljivo, saj sem 7 dni na Poljskem, 6 dni v Nemčiji, 12 dni v Singapurju....
Torej nisem statično nekje, ampak se gibljem po več državah
frown-1.gif
Če si ne boš dala delat še enega pasoša, pač najdi eno obdobje, ko si v državah za osebno, pa ta čas pošlješ pasoš in ga greš pol iskat. Kar si znotraj EU gre itak vse z osebno, pa takrat daš delat to nesrečno vizo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po moje bi bilo možno to dogovoriti, da ga zjutraj odaš in popoldan ali najkasneje drug dan dvigneš.
Beseda ni konj, napiši jim vprašanje in opiši svojo situacijo.
Konec koncev morajo taki svetovni popotnici z veseljem dat vizo.
wink-1.gif
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
KSZ, najlažje urejat prek agencije, kot so drugi napisali.

Ne komplicirajo, je pa nedavno veljajo kako leto ali dve (lani so ukinili) celo potrebno osebno na Dunaj, se ni dalo več po pošti nikakor. Sicer ne vem komu lahko Slovenija predstavlja kakršnokoli grožnjo. Če bi čisto VSI prebivalci migrirali, kar je praktično nemogoče, bi se malo poznalo na v predmestju kako metropole.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Viza je stvar dogovora med drzavama. In Slovenija pac ni Nemcija.

Afrika je sploh problematična, sem zivel v Cape Townu in je za obisk Namibije, Lesota, Mozambika etc. vse potrebna viza, ki jo urejajo samo v Johanesburgu, medtem ko so kolegi iz drugih evropskih držav se lepo sprehajali iz države v državo
smile-1.gif
.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim, da je večja težava nezinteresiranost na naši kot na njihovi strani. Naj spomnim, da smo včasih bili del SFRJ, ki za večino sedaj vizumskih držav za nas, le-teh ni rabila.