Avtomobilska kamera

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Na kaj je potrebno pazit pri nakupu avtomobilske kamere, s katero se snema dogajanje v smeri vožnje? Obstajajo že kakšne preizkušene firme ali modeli? Verjetno mora imeti SD slot za kartico, dobro baterijo (ali jo je potrebno zvezat z avto napajanjem?). Je dobro imeti tako, ki snema ko se premikaš ali raje tako, ki snema ves čas? Kako je z vklopom, se moraš vsakič sam spomnit ali obstaja kakšna pametna avtomatika. Enako s porabo spomina, zna presnemavati ali ne?

Ali se te kamere pred/po vožnji vsakič montira/snema ali jih kar puščate na vidnem mestu?
 
Nazadnje urejeno:

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Na trgu je kar nekaj kamer za snemanje voznje, npr. Blackvue je preizkusena zadeva, vendar ni poceni.

Kamero se ponavadi namesti fiksno, tako da vidi na cesto in ne ovira tvojega pogleda,
zveze se jo z napajanjem na kontakt, torej skurblas avto, kamera zalaufa.

Nekatere imajo baterijo ki zdrzi krajsi cas, sluzi na primer snemanju ob tresljajih ali premikih, ko vozilo miruje in ce kamera to omogoca.

Snemajo pa vecinoma po sistemu FIFO, odvisno od kvalitete posnetka in velikosti spominske karticeimas lahko tudi po vec ur posnetkov shranjenih, kamera pa vedno najstarejsega prepisuje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2193009/page/0/fpart/1/vc/1

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2079924/page/0/fpart/1/vc/1

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1729614/page/0/fpart/1/vc/1

Pa se kaj bi se naslo...
wink-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
A Policija se je že spametovala do te mere, da je lahko posnetek iz take kamere dokaz, ali se še vedno bojijo resnice?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Dokaz česa?
Tuje krivde ali tvoje nedolžnosti?

Še nikoli niso komplicirali, če si s kamero dokazovalsvojo nedolžnost.
Da nisi ti nesreče povzročil.

Je pa težje uporabit en amaterski posnetek za dokazovanje krivde.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Dokaz česa?
Tuje krivde ali tvoje nedolžnosti?

Še nikoli niso komplicirali, če si s kamero dokazovalsvojo nedolžnost.
Da nisi ti nesreče povzročil.

Je pa težje uporabit en amaterski posnetek za dokazovanje krivde.

Uporabijo pa lahko besedo priče, ki si lahko zmisli karkoli? Kako je to boljše kot amaterski posnetek, ki kaže resnico?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Jaz sem imel primer nesreče s pobegom in je policija na podlagi posnetka kamere našla storilca. Posnetek sem jim predal kot dokaz, sem dobil zapisnik s strani policista in nato še njegov obisk na domu, da mi je prišel povedat, da so storilca našli in ...
Tako da posnetek služi vsaj temu, da obiščejo osebo na domu pa pregledajo avto in če so kakšni dokazi na vozilu, da je bil udeležen v nesreči je potem to itak po mojem smatrano kot tisto ključno. Posnetek je pri vsem tem le pomagal.

Sicer pa glede kamere in nakupa:
1. Kakšno velikost SD kartic podpira -> od tega je odvisno koliko posnetkov bo šlo na kamero oz. kartico
2. Ali ima interno baterijo -> če jo ima in je dobra, lahko kamera snema tudi, ko je avto ugasnjen (uporabno za npr. primere vandalizma)
3. Ali se kamera samodejno vklopi, ko dobi napetost? Torej, ko prižgeš avto. In ali se tudi sama ugasne, ko avto izklopiš? To je pomembno, da se ti ni treba s kamero ukvarjati vsakič, ko se greš peljat z avtom...
4. Ali ima kamera možnost prepisovanja posnetkov, ko se SD kartica napolni? In da ob tem ohrani posnetke, kjer je bil velik pospešek/pojemek? To je pomembno s stališča, da se vsakič, ko se SD kartica napolni ne ukvarjaš s kamero in brišeš posnetkov. Pač dela kamera vse to sama. Če pa je kakšen posnetek, ki bi ga shranil pa itak to veš in si ga vzameš pravočasno (preden ga kamera prepiše) iz kamere.
5. Ali ima kamera možnost nastavitve dolžine videoposnetkov? Npr. moja kamera snema v 1min/3min/5min intervalih - odvisno od nastavitve. To je zelo zaželjeno, da potem če pride do kakšne nesreče ni potrebno še doma s programom "rezati" posnetkov.
6. Ali ima kamera vgrajen GPS? Uporabno iz vidika, da ti kamera beleži kje si se vozil in hitrost.
7. Ali se kamero enostavno sname iz nosilca in jo tudi natakne nazaj na nosilec? Zavedati se namreč moraš, da bo poleti potrebno vsakič, ko greš iz avta kamero sneti, sicer jo bo pobralo od vročine in napekanja sonca na steklo.
8. Ali ima kamera možnost snemaja ob zaznavi premikanja, ko je avto parkiran? Npr. da snema le takrat, ko gre nekdo mimo (motion detection)? To je pomembno, če želiš kamero uporabljati kot "nadzor" nad vozilom - pogoj je seveda tudi, da ima kamera vzdržljivo baterijo.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Moj primer
-Nabavil nosilec za mobitel,
-nanj montiral HTC-one,
- naložil aplikacijo KLIK

Povezavo za napajanje imam preko USB vtičnice .Nastavim lahko kakovost in dolžino posnetka, preko GPS-a mi kaže hitrost, čas in lokacijo vožnje. Nastavim lahko zagon aplikacije ob zagonu motorja in konec, ko se prekine napajanje.
Meni je kar uporabna in poceni, ker sem uporabil odslužen telefon.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.266
5.822
113
pri taščici
Da dopolnim 4 točko.
Da ima kamera gumb s katerim shranjevanje oziroma zaklenes trenutno posnetek.
Primer. V šipo ti primeri kamen, kamera to je bo zaznala kot nek "pojemek" in tega se bo stranila. Če imaš gumb, ga pritisneš in je posnetek shranjen dokler ga ne greš ročno pobrisat.oziroma odkleniti.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Tole tudi hvalijo KLIK
Obstaja več modelov Marcus 1, 2, 3, 4, 5...
Vsi so zelo dobro ocenjeni in baje zanesljivi (tudi ponoči je slika med boljšimi).