Katere žarnice

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Katere žarnice(H7) so po vašem mnenju ½best buy½ glede na svetilnost, ceno, pa da ne crkne naslednji teden?
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
zame Osram night breaker unlimited... cca. 18kkm letno na cesti in zdrži let pa pol
smile-1.gif

zdj dal not tanove "laser" pa bomo vidl.
 
Nazadnje urejeno:

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Citat:
Uporabnik Rajc pravi:
zame Osram night breaker unlimited... cca. 18kkm letno na cesti in zdrži let pa pol
smile-1.gif

zdj dal not tanove "laser" pa bomo vidl.
Si opazil kaksno razliko v barvi in svetilnosti Osram Laser proti Nightbreaker?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Odlične.....









....za stopit parabolo.
evil.gif


Še moje izkušnje: sem včasih precej eksperimentiral s temi zadevami, ko pa začneš malo več bit na cesti, ti pa hitro postane odveč menjavanje žarnic v roku nekaj mesecev, pa še ravno zastonj niso. Sedaj so noter Osram klasika in to je to. Ne spomnim se, kdaj sem nazadnje menjal žarnico.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Opozorilo: žarnice zaradi svoje močne svetilnosti niso primerne za običajni cestni promet in ne ustrezajo cestno prometnim predpisom!
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28


Narvo uporabljam že vrsto let in je odlična...
Se pa seveda ne sekiram za to, kar je napisano tudi pri teh:
"Opozorilo: žarnice zaradi svoje močne svetilnosti niso primerne za običajni cestni promet in ne ustrezajo cestno prometnim predpisom!
Uporabljajo se za zaprta dirkališča oz. dirke."

Jaz imam sicer 100/90...

Seveda se "okolica" žarnice bolj segreje, eni pravijo, da ni dobro dat za žarnico pokrova gor, pa da bo parabola šla v tri.., pa tako naprej... Sveti božansko, trajajo dovolj dolgo, odloči se sam....

Je pa en kolega kupu par kompletov teh. Nekdo mu je priporočal in je rekel, da za to ceno...: https://www.euroton.si/avtodel...hi-p-54659.aspx Pravi da odlično sveti. Meni se vseeno zdi malo prepoceni...
 
Nazadnje urejeno:

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
napaka, sorry...
Pozabu, da mamo dva avta... H4 je 100/90, H7 pa 85...
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Te narva niso za na cesto, jaz sem enkrat od njih vzel ene kao boljše, pa so bile najslabše žarnice, kar sem jih kupil v življenju.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
če kdo rabi Narva žarnice H7 100w . Imam komplet samo sproban. Mi ne odgovarja popolnoma bela svetloba.

Prodam za 10eur
smile-1.gif
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
Narvo uporabljam že vrsto let in je odlična...
Se pa seveda ne sekiram za to, kar je napisano tudi pri teh:
"Opozorilo: žarnice zaradi svoje močne svetilnosti niso primerne za običajni cestni promet in ne ustrezajo cestno prometnim predpisom!
Uporabljajo se za zaprta dirkališča oz. dirke."
Jaz pa upam, da bojo policaji začel čekirat luči in nastavitve le teh. Od kar so tehnični privat, izgleda nikjer več ne zvržejo napačnih snopov.
In zato je stanje na cesti tako, da (dobesedno) vsakemu ta drugemu luči svetijo nekam u p*zdo ma*erino. In to dobesedno, sveti ti v kabino, samo na cesto ne.

Premočne žarnice pa niso primerne zato, ker slepijo nasprotne, tako kot morajo iz istih razlogov imeti ksenonke pranje žarometov, ker se v nasprotnem primeru na prahu svetlob a preveč naokoli razprši.

Zakoni in predpisi imajo, ko malo bolj prmišljeno pogledaš, svoj namen...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
Zakoni in predpisi imajo, ko malo bolj prmišljeno pogledaš, svoj namen...
Tako kot recimo je ta, da je neuporabljena in original zapakirana prva pomoč po petih letih pa za v smeti, a ne? Pri štirih letih in 364 dnevih je še ok, potem pa se v enem dnevu kar pokvari.
grin1.gif

Drugače glede svetilnosti in slepljenja nasproti vozečih se pa strinjam. Je pa tega sedaj po mojih izkušnjah bistveno manj, kot pa takrat, ko so ksenon kiti postali moderni. Sem pa to že obdelal tukaj:
Ksenon kiti in neoriginalni ksenon žarometi – večja svetilnost, večja varnost. Ali to res drži?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A ti pretečeno prvo pomoč stran butneš? Pri 2 mulcih?
Prvo pomoč se da še brez problema porabiti, mogoče ne tisti del ki zahteva sterilnost za delikatne zadeve... Ampak za navadne odrgnine n.p.
Drugače sem pa imel take žarnice (H4, 100/90W) na Cliu pred časom mi je skurilo obvolansko ročko in poškodovalo parabole.
Sedaj pa, kdor hoče bit pameten pa kar naj bo.
Če edino močnejša žarnica zagotavlja vidljivost je mogoče čas za menjavo žarometov...
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
In zato je stanje na cesti tako, da (dobesedno) vsakemu ta drugemu luči svetijo nekam u p*zdo ma*erino. In to dobesedno, sveti ti v kabino, samo na cesto ne.

Premočne žarnice pa niso primerne zato, ker slepijo nasprotne, tako kot morajo iz istih razlogov imeti ksenonke pranje žarometov, ker se v nasprotnem primeru na prahu svetlob a preveč naokoli razprši.

Zakoni in predpisi imajo, ko malo bolj prmišljeno pogledaš, svoj namen...

Na naših obeh avtih ne sveti nič nekam v PM, ampak, tako kot je treba...
Pa še to - H4 ali H7 so ne glede na W slabše od ksenonk, ki pa res nekatere svetijo v PM...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako ti bom rekel... HID kit za 20 EUR je res vprašljiv. Sam sem investiral v H7 kit za katerega sem plačal 200 EUR in noben živ bog ni razločil da ni original. Snop je bil ostro definiran, pravilne oblike. Imel sem še pranje žarometov... Tudi nov lastnik me je po enem letu klical kje sem nabavil kit da zamenja žarnico, ker ne paše ceneni čip-šit...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako ti bom rekel... HID kit za 20 EUR je res vprašljiv. Sam sem investiral v H7 kit za katerega sem plačal 200 EUR in noben živ bog ni razločil da ni original. Snop je bil ostro definiran, pravilne oblike. Imel sem še pranje žarometov... Tudi nov lastnik me je po enem letu klical kje sem nabavil kit da zamenja žarnico, ker ne paše ceneni čip-šit...