Samsung in MMS z izklopljenimi podatki

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Super pravi:
PS.: Zna kdo razložiti, kako pri Samsungu naredim, da bodo mati lahko imeli svojo melodijo za prejeti SMS/MMS?

greš v sms app, desno zgoraj klikneš na 3pikice, nato settings, notifications, notification sound in potem lahko brskaš po celem telefonu in izbereš svojo melodijo.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Sicer sem jaz malce drugače vse to uredil (sem kopiral melodijo v mapo notifications). Bistvo je pa dokaj podobno. Važno da je sedaj taprava melodija.
cheer.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Jest mislim, da ne bo delovalo, drugače bi si že vsi samsung userji naštimali, kar pa osebno ne poznam nobenega, niti na forumu, dopuščam pa možnost, da se motim.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.917
8.964
113
EU
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
Zakaj bi imel pametni telefon brez prenosa podatkov?
Saj mogoče sem čuden a tega si res ne predstavljam,..
b

Zato ker jaz imam nastavljeno "samo prek WIFI-ja"
Ostalo vklopim po potrebi. Pa tudi zato, ker vsaka brezvezna aplikacija (tudi Google) prenaša popolnoma nepotrebne podatke in nabija megabajte
grims-1.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Spet se javljam. In sicer bi prosil za pomoč. Naša mati (ima Samsung J5) se je navadila, da vklopi podatke samo ko pošlje oz. prejme MMS. Drugače ima izklopljene. Vendar je problem, ko ji v tem času, ko vklopi podatke, neke stvari žrejo podatke in posledično dobroimetje na predplačniškem računu. Kar pa ni kul.
10.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To bo pomoje skoraj "misija nemogoce" ... sploh za neukega uporabnika ... Sicer se da... ampak pametni mobilniki stremijo k temu, da vcasih kljub temu, da so zadeve rocno izklopljene, zelijo na vsak nacin komunicirati s svetom ... Verjetno bo bolj enostavno izbrati tak paket, ki ima vsaj nekaj malega prenosa podatkov ze vkljucenega v narocnino ...
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18

Upam, da se razumemo. Ona bi imela še vedno izklopljene podatke. Vklopila bi jih izključno samo takrat, ko bi poslala MMS oz. ko dobi obvestilo o prejetem MMS-u. In rad bi da tistih nekaj sekund ko vklopi podatke ji ne žre dobroimetja. Na kaj vse moram biti pozoren pri aplikacijah, nastavitvah, itd...

@Jest, naša mati noče naročnine, je zaprisežena predplačnica.
roza.gif


Moram priznati, da mi je pri Samsungu res debilna ta situacija s temi podatki in MMS-i.
jezen.gif
Bom se še malo poigral s telefonom, in če ne bo šlo drugače ji bom vklopil paket 100 MB za 1 €/30 dni. Bolje 1 € na 30 dni kot 1 € na dan.

Če pa kdo ve za rešitev problema, pa kar na alter s tipkanjem!
nahrung002.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Si poskusil z opcijo "Onemogoči podatke v ozadju"? (Nastavitve/Mobilni podatki/Onemogoči...)
PS: Upam, da ima Samsung tudi to opcijo...
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Koliko je meni znano, pri prenosu MMS hkrati kuri prenos podatkov, pomeni, plačaš MMS in prenos podatkov.

Pri prejemu samo prenos podatkov, pri pošiljanju pa oboje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
naloži app firewall, jih je kar nekaj. Tam lahko tudi potem vsak app blokiraš dostop do neta.
Pa onemogoči sistemsko preverjanje za posodobitve
Pa izklopi avtomatske updejte za aplikacije v trgovini.

Pa ste že zračunal kolikokrat po 2€ na mesec napolni račun?
Moja je tudi dolgo bila na karticah, pa se sekirala, da ni preveč govorila, pa smse štela... potem ko smo potegenli črto še s fotrom zraven, pa stacinoarni telefon, pa ni blo več računice. Sploh pa potem ko je dobila pametni telefon. Adijo skrbi... sedaj je pa baterija ne dohaja:)
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Super pravi:

Upam, da se razumemo. Ona bi imela še vedno izklopljene podatke. Vklopila bi jih izključno samo takrat, ko bi poslala MMS oz. ko dobi obvestilo o prejetem MMS-u. In rad bi da tistih nekaj sekund ko vklopi podatke ji ne žre dobroimetja. Na kaj vse moram biti pozoren pri aplikacijah, nastavitvah, itd...

Daj ji viber gor, pa bo že poslal, ko bo na wifi. Ostalo ni 100% zih.

Jaz sem moral na mobiju prav pokvarit APN nastavitve, sicer mi je enkrat kljub vsemu šel nek update vlečt dol in spraznil stanje.

Debili na mobitelu pa hočejo osebni obisk pa ne vem kaj, da ti izklopijo podatke, prej moj.telekom ne gre.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
naloži app firewall, jih je kar nekaj. Tam lahko tudi potem vsak app blokiraš dostop do neta.

Katerega priporočaš/te? Včeraj sem onemogočil podatke v ozadju vsem aplikacijam, avtomatično sinhronizacijo, updatei so naštimani samo ko je WI-FI. No, danes, ko je poslala MMS, ji je poleg cene MMS-a odbilo še "ekstra" 2 centa. Se pravi napredujemo!
nahrung002.gif
Cilj je, da tudi ta dodatna 2 centa ne odbije. Se pravi, katero firewall aplikacijo naj ji naložim, da blokiram povezovanje na internet vsem aplikacijam? Sumim, da sedaj dobroimetne žre samo še kakšna Android system "aplikacija".
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za fw ne rabi bit rootan. Mogoče za kake bolj sistemke zadeve. naj naloži, pa bo videl.