avto na prostem

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
s čem pokrit avto na prostem, ki je bil več let v garaži, kjer sedaj trenutno ni več prostora? Rad bi neko cenovno ugodno rešitev, da bo čim manj rjavenja,... Gre se pa za bovhico fiat 126p. UV Folija pomoje nebo lih OK
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
glavno vprašanje je, kaj je pod avtom. Pokriješ lahko z rjuho, čez pa UV alufolijo. Če bo na betonu, je dobro, čim bo pa zemlja, bo pregnila v enem mesecu... Pri hiši bile 2 bolhici, eno je rja popapala za vogalom, druga je šla pa v kocko davnega leta 2000, ko so nam Renaulte ceneje prodajali.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ponjave so pomojem vse problematicne, ko bo zvecer mrzlo in zjutraj sonce se ti bo nabiral kondenz in bo to super za gnitje. Deka ce je morajo biti okna avta odprta spet isti razlog ce zrak ne krozi se ustvarja plesen itd. Eenemu pri nas sicer ratuje z naavdnim pokrivalom za avto samo je v odprti garazi in je premajhna temperaturna razlika da bi se kaj takega pojavilo. Sam sem imel temno garazo in deke v igri pa se je plesen pojavila pri zaprtih oknih kerj je bilo pozimi dosti vlage
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jaz imam letni avto v zaprti neogrevani garaži pokrit z rjuho in ni nobenih problemov, za na prostem pa zna biti problem kondenz, eno zimo sem ga sicer imel pod nadstreškom pokritega s ponjavo in je bilo ok, vendar sem ga vseeno raje prestavil v garažo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Je pa vsak nadstrešek boljši kot pod milim nebom.
wink-1.gif