Reforma dopolnilnega zavarovanja ...

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
vir: Finance, 24.04.2016

Predsednik uprave Triglava, letno bruto 153.770 EUR, kar znese mesečno 12.814 EUR. Če od tega odšteješ še božičnico in letni regres, pride še malo manj.

Glede pošte ne najdem linka, je bilo pa javno objavljeno, da je plača nekaj čez 7k.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
To je skor tolk kt majo zdravniki. No zdaj bodo mel še mal več k so jim povišal.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Prej sem se narobe izrazil. Plačo imata takšno kot je v podatkih.
V koliko nadzornih svetih se sedijo ti ljudje? To jim ne gre v plačo pri delodajalcu.
Koliko imajo še drugih "svetovalnih" funkcij ki so tudi plačane posebej.
Da o kakšnih mahinacijah z naročili in računi ne pišem (obnova stanovanja na račun delodajalca....)
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
KSZ
Tale "ukinitev" je samo uvod v drugi del lupljenja, če ima še kdo malo spomina, se bo spominjal, da so najprej dopolnilno zdravstveno zavarovanje uvedli za financiranje nadstandardnih storitev, pa so kmalu za tem tudi za osnovne storitve začeli zahtevati dodatno zavarovanje ali doplačilo. Zato sem prepričan, da bodo Vzajemna in podobni začeli spet z nadstandardnimi storitvami, ki pa bodo čez dve leti spet postale standarden strošek. In kolo se bo spet zavrtelo, narod pa bo ploskal cmeri&co, ker tako lepo brez vazelina...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
KSZ
Tale "ukinitev" je samo uvod v drugi del lupljenja, če ima še kdo malo spomina, se bo spominjal, da so najprej dopolnilno zdravstveno zavarovanje uvedli za financiranje nadstandardnih storitev, pa so kmalu za tem tudi za osnovne storitve začeli zahtevati dodatno zavarovanje ali doplačilo. Zato sem prepričan, da bodo Vzajemna in podobni začeli spet z nadstandardnimi storitvami, ki pa bodo čez dve leti spet postale standarden strošek. In kolo se bo spet zavrtelo, narod pa bo ploskal cmeri&co, ker tako lepo brez vazelina...

To je skoraj zagotovljeno da bo tako. Jebe se njim za bolnike. A je že kdaj videl kakšnega vplivnega politika in podobno da je čakal v vrsti za javno bolnico ali kaj podobnega?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
23 obvezno + 20? WTF?
Potem po novem dva OBVEZNA zavarovanja ali kaj? V cem je potem razlika? Dodatno so sli spremenit v se eno obvezno?
Sem mislil, da se popolnoma UKINE dodatno zavarovanje, ne da se ga preoblikuje v obvezno...
rolleyes-1.gif

Seveda se dopolnilno ukine, obvezno pa po lestvici dohodkov.

To ni ni jasno, kako bo potem po novem več denarja? Recimo sedaj plačamo 23 osnovno plus nekje recimo 27 dopolnilo, skupaj 50.
Na novi lestvici več plačujejo samo tisti z več kot 300% PP. Je res toliko takih ali pa je trenutno toliko takih, ki dopolnilnega ne plačujejo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
"obnova stanovanja na račun delodajalca"

Vir?
Kaj vir?
A zgodba Dimic ni dovolj jasna?
Pa zakaj sem to napisal. Ker sem sam enkrat to doživel v sluzbi. Nadrejeni(nadzorni" ti malo skozi prste pogleda če mu obnovis stanovanje (keramika, Parket, kuhinja....šlo je bolj ali manj do plošče, gole stens

Iz sosednje teme
Citat:
samo leta 2015 je Dušan Šešok kot šef Iskre prejel za skoraj 188 tisoč evrov bruto prejemkov. To je 25 tisoč evrov več kot leta 2013, ko so že bili za dvanajst odstotkov višji kot leto dni pred tem. Hkrati je podjetje Taxgroup, ki je v lasti njegovih sinov, z Iskro ustvarilo za več kot milijon evrov poslov s pravnim in drugim svetovanjem.

Torej kaj je taxgriup za iskro naredilo za ta mio? Koliko zaposlenih je zaslužilo.ta mio.
Naslednje leto so bili že trije mio.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Bolnisko so.skrajsal na eno leto max. Lepo so zajebal kriple. Prej je imel 500 evrov bolniške, sedaj bo imel cca polovico tega zneska če se ne motim.
Tako da ne želite si biti dolgo na bolniški.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
no hanzi, nč niso zajebal. sistem je bil adijo. ne moreš biti 10 let na bolniški. to ni normalno. upam, da bodo dali pošteno odškodnino/pokojnino. ne pa drobiž.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Imaš tudi na alterju ljudi ki so v invalidski penziji. Kar vprašaj jih koliko imajo invalidske penzije. Jaz ti tega ne morem povedat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Iz javne zavarovalnice bi naj načeloma vsak zavarovanec dobil enako storitev. Tudi za bolniško bi lahko to veljalo in to zame pomeni, da je višina bolniške, ki jo plača ZZZS odvisna kvečjemu od ura zaposlitve na teden. Torej z polovični delovni čas pač manj. Ne pa od prihodkov. Če hočeš bolniško, ki se približa plači, se dodatno zavaruj. Na ta način bi jaz varčeval pri bolniških. Ukrep seveda ne bi bil priljubljen.
Vem za primer, da je sedaj dolgotrajna bolniška za 4 ure bolje plačana kot invalidska upokojitev za 4 ure za osebo, ki je nabrala nekaj manj kot 30 let delovne dobe.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
ja sej o tem jamra hanzi. ampak to ni prav. invalidnina je invalidnina, plača (in nadomestilo če si bolan) pa plača. 10 let na bolniški je bilo pa grdo izkoriščanje, ker je bila invlidnina (penzija) tako nesramno nizka...